Bijna 185.000 illegale vapes ontdekt in eerste kwartaal
DEN HAAG (ANP) - In januari, februari en maart zijn bijna 185.000 illegale elektronische sigaretten en de vloeistoffen daarvoor in beslag genomen. De verkopers krijgen een bekeuring en moeten opdraaien voor de kosten van de vernietiging van de voorraden verboden vapes. De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) kan sinds het begin van dit jaar verboden vapes en e-liquids in beslag nemen.
In Barendrecht vond de NVWA meer dan 42.000 verboden vapes in een opslagruimte. Ergens in Noord-Holland zijn meer dan 27.000 illegale elektronische sigaretten aangetroffen in een loods. Inspecteurs waren die op het spoor gekomen na controles bij een aantal winkels.
Hoe hoog de boetes zijn, heeft de NVWA niet bekendgemaakt, maar de bedragen kunnen oplopen tot 22.500 euro als iemand meerdere keren in de fout gaat.
Elektronische sigaretten mogen alleen naar tabak smaken. Andere smaakjes zijn verboden, om te voorkomen dat jongeren door de zoetigheid worden verleid te gaan roken.
Meer uit Binnenland
OLDEBROEK (ANP) - Bij het gemeentehuis van het Gelderse Oldebroek is donderdagavond gedemonstreerd voor de lhbti-gemeenschap. Dat gebeurde voorafgaand aan de installatie van het nieuwe conservatieve college van burgemeester en wethouders, dat de regenboogvlag niet meer wil hijsen en het lokale lhbti-beleid schrapt.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij het Cornelius Haga Lyceum in Amsterdam is sprake van wanbeheer, meldt de onderwijsinspectie. Het bestuur van de islamitische school heeft "langdurig en in ernstige mate nagelaten" om het onderwijs te verbeteren.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland kijkt welwillend naar de gezamenlijke militaire oefeningen die Frankrijk wil organiseren met de bondgenoten van Oekraïne. Het ministerie van Defensie heeft "een positieve grondhouding", laat het weten.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het treinverkeer tussen Alphen aan den Rijn en Bodegraven ligt vanaf oktober negen maanden stil vanwege de vervanging van de spoorbrug over de Gouwe. Die is op zich veilig, maar er is "beweging geconstateerd in de landhoofden en middenpijler van de spoorbrug", aldus de NS.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - Bij de rechtbank in Utrecht demonstreren donderdagmiddag tientallen mensen tegen de vrijspraak van twee mannen (45 en 48) voor de verkrachting van een 17-jarig meisje in Nieuwegein. De veertigers werden vrijgesproken omdat volgens de rechtbank niet kon worden vastgesteld dat het minderjarige slachtoffer zich in een 'bijzonder kwetsbare positie' bevond. De actie wordt georganiseerd door de Dolle Mina's.
7 uur geledenBREDA (ANP) - De rechtbank Zeeland-West-Brabant heeft een 34-jarige man veroordeeld tot een celstraf van 27,5 jaar voor het doodschieten van een man op de Visodeweg in het Zeeuwse Ritthem in september 2024. Een andere man werd tijdens het vluchten beschoten en later zwaargewond aangetroffen.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De provincie Zuid-Holland mag de damherten in de Hoeksche Waard niet afschieten. De rechtbank heeft opnieuw geoordeeld dat de onderbouwing voor het doden van de hele populatie onvoldoende is. Vijf jaar geleden hield de rechter het afschieten van de dieren in het plattelandsgebied ook al tegen.
8 uur geleden