Bijna 18.000 euro opgehaald om Sohani in Eritrea te begraven
NIEUWEGEIN (ANP) - Via een inzamelingsactie is binnen een paar uur bijna 18.000 euro opgehaald om Sohani, het 11-jarige meisje dat afgelopen zaterdag werd doodgestoken in Nieuwegein, in Eritrea te kunnen begraven. De ouders van het slachtoffertje komen daar vandaan.
De actie wordt georganiseerd door ouders van basisschool De Tweeklank, een school in Nieuwegein, waar Sohani op zat. "Er zijn op dit moment ongelooflijk veel vragen. Vooral het "waarom" is wat bij velen door het hoofd gaat. Ook bij haar ouders. Namens de familie zijn er helaas ook zorgen en vragen over de financiële kant van dit onmenselijke verdriet", schrijven zij. "Alle kleine beetjes helpen". Het beoogde bedrag is 26.000 euro.
Een van de ouders die de actie startte, Sander Kaldenhoven, zegt tegen RTV Utrecht dat er "weinig woorden" zijn voor de moord omdat het "zo onwerkelijk" is. "Mijn twee zonen zaten bij Sohani in de klas. We zijn vanochtend goed opgevangen op school, Slachtofferhulp was er en ook de burgemeester. We hebben met andere ouders gesproken over wat er allemaal is gebeurd", aldus Kaldenhoven tegen de regionale omroep.
Het steekincident vond zaterdag rond 15.00 uur plaats aan de Anemoonstraat. Een 29-jarige man uit de Utrechtse plaats is aangehouden.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Bij de wegblokkade op de A12 van Extinction Rebellion (XR) zijn aanzienlijk meer mensen aangehouden dan eerder gemeld. In totaal werden tussen de 400 en 450 activisten meegenomen door de politie.
19 minuten geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - De Iraanse delegatie heeft Pakistan verlaten na daar de hele dag topoverleg te hebben gevoerd, bericht onder meer nieuwszender Al Jazeera. De Iraniërs zouden Pakistaanse leiders een lijst hebben gegeven met hun voorwaarden voor het beëindigen van de oorlog met de VS en Israël.
21 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De politie heeft ruim tweehonderd demonstranten aangehouden na de wegblokkade van Extinction Rebellion (XR) op de A12 bij De Meern. Dat meldt de politie. Ook zijn er tot nu toe zes bestuurders van auto's aangehouden die het verkeer ophielden door de weg te blokkeren. Het gaat om mannen tussen de 40 en 79 jaar. Hun voertuigen zijn in beslag genomen.
1 uur geledenDE MEERN (ANP) - De politie is zaterdag begonnen met het ontruimen van een deel van de A12, dat door klimaatactivisten van XR is bezet. Die liepen zaterdagochtend de snelweg op ter hoogte van De Meern, vlak bij Utrecht.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ondanks verzet in de Tweede Kamer verlengt het kabinet begin volgende maand het contract met Solvinity, het bedrijf dat ervoor zorgt dat DigiD kan draaien. Dat schrijft verantwoordelijk staatssecretaris Eric van der Burg (Binnenlandse Zaken) op vragen van JA21 aan de Kamer.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie bereidt zich voor op het verwijderen van de demonstranten en op het opheffen van de blokkade op de A12. Dat meldt de gemeente Utrecht op X. Klimaatdemonstranten van XR zijn bij De Meern de snelweg opgelopen. De politie wist ze niet tegen te houden.
4 uur geledenDE MEERN (ANP) - Een grote groep klimaatdemonstranten van XR is zaterdag de A12 opgelopen, ziet een ANP-verslaggever. Dat gebeurde ter hoogte van De Meern, vlakbij Utrecht. De politie probeerde hen tegen te houden, maar slaagde daar niet in.
5 uur geleden