Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bijna 18.000 euro opgehaald om Sohani in Eritrea te begraven

Bijna 18.000 euro opgehaald om Sohani in Eritrea te begraven

NIEUWEGEIN (ANP) - Via een inzamelingsactie is binnen een paar uur bijna 18.000 euro opgehaald om Sohani, het 11-jarige meisje dat afgelopen zaterdag werd doodgestoken in Nieuwegein, in Eritrea te kunnen begraven. De ouders van het slachtoffertje komen daar vandaan.

De actie wordt georganiseerd door ouders van basisschool De Tweeklank, een school in Nieuwegein, waar Sohani op zat. "Er zijn op dit moment ongelooflijk veel vragen. Vooral het "waarom" is wat bij velen door het hoofd gaat. Ook bij haar ouders. Namens de familie zijn er helaas ook zorgen en vragen over de financiële kant van dit onmenselijke verdriet", schrijven zij. "Alle kleine beetjes helpen". Het beoogde bedrag is 26.000 euro.

Een van de ouders die de actie startte, Sander Kaldenhoven, zegt tegen RTV Utrecht dat er "weinig woorden" zijn voor de moord omdat het "zo onwerkelijk" is. "Mijn twee zonen zaten bij Sohani in de klas. We zijn vanochtend goed opgevangen op school, Slachtofferhulp was er en ook de burgemeester. We hebben met andere ouders gesproken over wat er allemaal is gebeurd", aldus Kaldenhoven tegen de regionale omroep.

Het steekincident vond zaterdag rond 15.00 uur plaats aan de Anemoonstraat. Een 29-jarige man uit de Utrechtse plaats is aangehouden.

Meer uit Binnenland

Voor verkiezingen al signalen van ronselen stemmen in Gorinchem

GORINCHEM (ANP) - In Gorinchem waren er ruim voor de verkiezingen al signalen dat er stemmen werden geronseld. Dat vertelde burgemeester Reinie Melissant tijdens een informatieavond naar aanleiding van het vermoeden dat een kandidaat heeft gefraudeerd met volmachten. "Mensen zijn aan de deur gekomen, telefonisch benaderd en onder druk gezet om een volmacht te geven."

1 uur geleden
Veel scholieren: mensen met andere seksuele voorkeur niet gelijk

AMSTERDAM (ANP) - Meer dan vier op de tien Nederlandse scholieren vinden niet dat mensen met een andere seksuele geaardheid gelijk zijn. Dat concluderen wetenschappers na een onderzoek onder middelbare scholieren in opdracht van het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap.

5 uur geleden
Ruim 1700 aanmeldingen voor claim tegen Chemours

DORDRECHT (ANP) - Meer dan 1700 mensen hebben zich aangesloten bij de nieuwe massaclaim tegen chemieconcern Chemours in Dordrecht. De stichting PFAS Vrij Green Claim kondigde bijna twee weken geleden aan namens omwonenden van de fabriek naar de civiele rechter te stappen. De organisatie wil afdwingen dat Chemours per direct stopt met het uitstoten van PFAS-stoffen en dat inwoners in en rond Dordrecht een schadevergoeding krijgen.

5 uur geleden
Hoger beroep Ali B leidde tot paniek bij Jill Helena 

AMSTERDAM (ANP) - Het hoger beroep in de zaak tegen Ali B heeft paniek teweeggebracht bij zangeres Jill Helena, die aangifte van aanranding heeft gedaan tegen de rapper. Dat zei haar advocaat Sébas Diekstra bij het hof in Amsterdam.

5 uur geleden
Nederlandse man (49) doodgestoken op Bali

BALI (ANP/AFP) - Op het Indonesische eiland Bali is maandagavond een Nederlandse toerist doodgestoken. Het gaat om een 49-jarige man, meldt persbureau AFP.

5 uur geleden
Onduidelijkheid over moord Loek van Dam valt nabestaande zwaar

DEN HAAG (ANP) - Het uitblijven van antwoorden over de moord op zijn vader is "buitengewoon zwaar", laat de zoon van de in 1992 vermoorde Loek van Dam weten via zijn advocaat Sébas Diekstra. De rechtbank sprak verdachte Ruben B. dinsdag vrij van betrokkenheid bij de moord.

5 uur geleden
Slachtofferadvocaat in zaak Ali B: cliënte uit op erkenning

AMSTERDAM (ANP) - De vrouw die tegen Ali B aangifte heeft gedaan van aanranding en verkrachting in Heiloo, "is in dit hele proces alleen maar uit op erkenning". Dit zei haar advocaat Bernard Sprenger dinsdag op de eerste zittingsdag in de zedenzaak tegen Ali B.

6 uur geleden