Bijna 18.000 euro opgehaald om Sohani in Eritrea te begraven
NIEUWEGEIN (ANP) - Via een inzamelingsactie is binnen een paar uur bijna 18.000 euro opgehaald om Sohani, het 11-jarige meisje dat afgelopen zaterdag werd doodgestoken in Nieuwegein, in Eritrea te kunnen begraven. De ouders van het slachtoffertje komen daar vandaan.
De actie wordt georganiseerd door ouders van basisschool De Tweeklank, een school in Nieuwegein, waar Sohani op zat. "Er zijn op dit moment ongelooflijk veel vragen. Vooral het "waarom" is wat bij velen door het hoofd gaat. Ook bij haar ouders. Namens de familie zijn er helaas ook zorgen en vragen over de financiële kant van dit onmenselijke verdriet", schrijven zij. "Alle kleine beetjes helpen". Het beoogde bedrag is 26.000 euro.
Een van de ouders die de actie startte, Sander Kaldenhoven, zegt tegen RTV Utrecht dat er "weinig woorden" zijn voor de moord omdat het "zo onwerkelijk" is. "Mijn twee zonen zaten bij Sohani in de klas. We zijn vanochtend goed opgevangen op school, Slachtofferhulp was er en ook de burgemeester. We hebben met andere ouders gesproken over wat er allemaal is gebeurd", aldus Kaldenhoven tegen de regionale omroep.
Het steekincident vond zaterdag rond 15.00 uur plaats aan de Anemoonstraat. Een 29-jarige man uit de Utrechtse plaats is aangehouden.
Meer uit Binnenland
ZEIST (ANP) - Nico de Haan, liefhebber en kenner van vogels en oud-waarnemend directeur van Vogelbescherming Nederland, is overleden. De Haan was 78 jaar. Dat heeft Vogelbescherming Nederland laten weten. De Haan overleed zaterdag. "Meer dan een halve eeuw was hij gezichtsbepalend voor de organisatie en een boegbeeld voor vogels in Nederland", zo omschrijft de organisatie hem.
34 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Boeren uit de provincie Utrecht hebben bij het provinciehuis tientallen verhuisdozen neergezet. De actie is georganiseerd door LTO Noord en andere landbouworganisaties uit protest tegen het Utrechts Programma Landelijk Gebied (UPLG). Op de dozen zijn leuzen geschreven als "Boeren verdienen respect!" en "Met dit beleid raak ik mijn toekomst kwijt".
1 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - "Wij twijfelen er niet aan dat we dit kunnen." De Friese gedeputeerde Abel Kooistra (sport, BBB) weet zeker dat het schaatstoernooi bij de Olympische Spelen van 2030 prima in ijsstadion Thialf kan worden gehouden. Kooistra keek de eerste dagen van deze Winterspelen in Milaan hoe alles werd georganiseerd en bedacht hoe dat in Heerenveen en omgeving beter zou kunnen. En hij probeerde Thialf op de kaart te zetten als de beste plek om het schaatstoernooi in 2030 te houden.
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft twaalf jaar celstraf en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 32-jarige Mark S. uit Borculo voor het verkrachten van twee vrouwen en het grootschalig seksueel afpersen van meisjes en vrouwen door te dreigen naaktbeelden van hen te verspreiden. "De verdachte is een compleet gevoelloos, veelkoppig monster", zei de officier van justitie woensdag in de rechtbank in Groningen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De overheid hoeft geen aanvullende maatregelen te nemen om PFAS-vervuiling tegen te gaan en mensen beter te beschermen tegen gezondheidsschade door blootstelling aan chemische stoffen die onder deze noemer vallen. Volgens de rechtbank in Den Haag doet de Staat "op dit moment voldoende".
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Duizenden vrouwen moeten langer wachten op de beslissing of ze een schadevergoeding krijgen voor gezondheidsklachten die zouden zijn veroorzaakt door de anticonceptie Essure van Bayer. De rechtbank in Utrecht zou daar woensdag uitspraak over doen, maar de rechters concluderen dat ze meer informatie nodig hebben.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het nieuwe kabinet van D66, VVD en CDA wordt op 23 februari beëdigd. Dat heeft de Rijksvoorlichtingsdienst (RVD) woensdag officieel naar buiten gebracht. De datum werd al langer genoemd als dag van het aantreden van het minderheidskabinet.
3 uur geleden