Bijna 175.000 tickets verkocht voor Indy 500
INDIANAPOLIS (ANP) - Voor de komende Indy 500 zijn bijna 175.000 tickets verkocht. De beroemde aurorace op de 'Brickyard', het ovalen circuit van Indianapolis, wordt verreden op 23 augustus. "Het aantal klopt, maar ik zeg er wel bij dat de meeste kaartjes al waren verkocht voordat het coronavirus uitbrak", zei een woordvoerder van de Indianapolis Motor Speedway.
De Indy 500 stond gepland voor 24 mei, maar moest vanwege het virus worden uitgesteld. De autorace trekt doorgaans 250.000 tot 300.000 bezoekers, dus 175.000 is beduidend minder. Het is echter de vraag of het circuit al die toeschouwers naar binnen mag laten, want bij de meeste sportevenementen in de Verenigde Staten is publiek nog niet welkom. De IndyCar Series kondigde voor de eerstkomende race, op 12 juli in Plymouth, aan dat toeschouwers weer welkom zijn, onder strikte hygiënevoorwaarden en met inachtneming van sociale afstand.
Het virus grijpt in Amerika nog om zich heen. Op donderdag zijn meer dan 37.000 besmettingen genoteerd.
De Nederlander Rinus van Kalmthout is coureur in de IndyCars.
Meer uit Sport
TBILISI (ANP) - Naomi van Krevel heeft op de EK judo in het Georgische Tbilisi naast een bronzen medaille gegrepen in de klasse tot 52 kilogram. De 25-jarige judoka verloor in de strijd om het brons van de Spaanse Ariane Toro Soler, die eerder werd uitgeschakeld in de halve finale.
10 uur geledenBRISBANE (ANP/RTR) - De organisatie van de Olympische Spelen van 2032 in het Australische Brisbane ziet geen reden om te kijken naar een alternatieve locatie voor het olympische roeitoernooi. De roeiwedstrijden moeten plaatsvinden in de rivier de Fitzroy in de deelstaat Queensland, die bekendstaat om sterke getijden en als leefgebied van krokodillen.
14 uur geledenSTUTTGART (ANP/AFP) - Iga Swiatek is overtuigend begonnen aan haar gravelseizoen. De Poolse tennisster boekte in Stuttgart in de achtste finales een duidelijke zege op de Duitse Laura Siegemund: 6-2 6-3.
1 dag geledenPEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is als tweede geëindigd op het Kandidatentoernooi op Cyprus. De 31-jarige Nederlandse grootmeester versloeg in de veertiende en laatste ronde in Pegeia de Duitser Matthias Blübaum.
1 dag geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz doet deze week niet mee aan het ATP-tennistoernooi van Barcelona. De Spanjaard heeft een polsblessure, meldt de organisatie.
1 dag geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tennisser Jamie Murray beëindigt zijn topsportloopbaan. De 40-jarige Schot, de broer van de al eerder gestopte Andy Murray, heeft dat woensdag gemeld.
1 dag geledenTONGEREN-BORGLOON (ANP) - Tim Merlier heeft de Ronde van Limburg gewonnen. De Belgische wielrenner van Soudal Quick-Step was veruit de beste in de sprint in Tongeren-Borgloon in Belgisch Limburg. De Colombiaan Fernando Gaviria werd op meerdere fietslengtes tweede, voor Floris van Tricht uit België. Merlier won de Ronde van Limburg voor de tweede keer in zijn carrière. Een week geleden schreef hij ook al de Scheldeprijs op zijn naam.
1 dag geleden