Bijna 175.000 Oekraïense vluchtelingen geregistreerd in Duitsland
BERLIJN (ANP/DPA) - Duitsland ziet steeds meer Oekraïense vluchtelingen het land binnenkomen. Sinds 24 februari zijn er bijna 175.000 geregistreerd, aldus het ministerie van Binnenlandse Zaken. Het gaat hierbij alleen om de mensen die de politie tegenkomt bij bijvoorbeeld grenscontroles en in treinen.
De Duitse autoriteiten denken dat het werkelijk aantal vluchtelingen aanzienlijk hoger ligt. Er zijn namelijk geen vaste grenscontroles binnen de Europese Unie, waar Oekraïners bovendien geen visum voor nodig hebben. Daardoor heeft Duitsland geen precieze cijfers van hoeveel vluchtelingen in het land zijn en hoeveel er via Duitsland doorreizen naar andere landen.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR) - Bijna 750.000 huishoudens in het Oekraïense Kyiv hebben weer stroom, nadat hun elektriciteit was uitgevallen door Russische aanvallen. Ook in de regio rondom de hoofdstad zijn reparaties uitgevoerd aan het beschadigde elektriciteitsnetwerk, maar niet iedereen heeft weer stroom.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Actrice Brigitte Bardot is op 91-jarige leeftijd overleden. Dat heeft de Fondation Brigitte Bardot zondag bekendgemaakt. De Française stelde onlangs haar fans nog gerust, nadat ze voor de tweede keer in korte tijd in het ziekenhuis was opgenomen.
1 uur geledenNAYPYIDAW (ANP/AFP) - De Verenigde Naties zeggen dat Myanmar verkiezingen nodig heeft die onder meer "vrij" en "geloofwaardig" zijn. In het land worden nu voor het eerst parlementsverkiezingen gehouden sinds de militaire coup in 2021. Critici spreken van schijnverkiezingen.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Europese troepen in Oekraïne zouden een legitiem doelwit zijn om aan te vallen. Dat zegt de Russische minister van Buitenlandse Zaken Sergej Lavrov in een interview met het Russische persbureau TASS.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Zeker veertig mensen zijn in Parijs aangehouden nadat ze illegaal vuurwerk en rookbommen hadden afgestoken. Dat melden onder andere televisiestation BFMTV en de krant Le Parisien.
10 uur geledenBRASILIA (ANP/AFP) - Het Braziliaanse Hooggerechtshof heeft huisarrest opgelegd aan tien personen die oud-president Jair Bolsonaro zouden hebben geholpen bij zijn poging om een staatsgreep te plegen. Ze werden al eerder veroordeeld, maar waren tot nu toe nog op vrije voeten in afwachting van hun hoger beroep.
14 uur geledenNIAMEY (ANP/AFP) - De Nigerese militaire junta heeft een algehele mobilisatie afgekondigd om een opstand van jihadisten te bestrijden. Volgens de junta kunnen nu "mensen, eigendommen en diensten worden gevorderd om bij te dragen aan de verdediging van het thuisland".
14 uur geleden