Bijna 1700 boeren hebben zich aangemeld voor stoppersregelingen
DEN HAAG (ANP) - Bijna 1700 boeren hebben zich gemeld voor een van de stoppersregelingen, meldt het ministerie van Landbouw. Afgelopen vrijdag sloten de laatste regelingen, bedoeld voor piekbelasters en kleinere sectoren zoals melkgeiten of konijnen.
Het kabinet wil met de vrijwillige regelingen veehouders laten stoppen, zodat de veestapel krimpt en er minder stikstof wordt uitgestoten. Boeren die dicht bij kwetsbare natuur wonen en veel uitstoten, de zogenoemde piekbelasters, kunnen 120 procent van de waarde van hun bedrijf krijgen. Boeren die niet onder de regeling voor piekbelasters vallen, krijgen 100 procent van de waarde van hun bedrijf.
In totaal waren ongeveer 3000 boeren in beeld als piekbelaster. Van hen hebben in totaal 920 een aanvraag gedaan. Nog eens 10.000 boeren konden mogelijk in aanmerking komen voor de andere stoppersregeling, aldus een woordvoerder van het ministerie. Voor die brede regeling zijn in totaal 665 aanvragen binnengekomen.
Extra geld
De woordvoerder kon nog niet zeggen hoeveel boeren aanspraak hadden kunnen maken op de regeling voor kleine sectoren. Wel is bekend dat hier meer aanvragen voor zijn gedaan dan er budget was. Mogelijk komt landbouwminister Femke Wiersma met extra geld voor deze groep.
De aanvragen worden de komende tijd beoordeeld door de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO). Vervolgens wordt een overeenkomst teruggestuurd naar de boer, die een half jaar heeft om die te ondertekenen. Het kan dus nog een half jaar duren voordat definitief bekend is hoeveel boeren gebruikmaken van de regelingen.
Intussen werkt Wiersma ook aan een nieuwe "brede beëindigingsregeling". Hiervoor trekt het kabinet 1,25 tot 2,5 miljard euro uit.
Meer uit Politiek
UTRECHT (ANP) - Een "fundamentele koerswijziging" is nodig voor steun van GroenLinks-PvdA. Die boodschap bracht partijleider Jesse Klaver over aan coalitiepartijen D66, VVD en CDA op een bijeenkomst in Utrecht. "Verwar onze uitgestoken hand niet met een blanco cheque."
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Amnesty International maakt zich "ernstige zorgen" over de rechten van vluchtelingen in het vrijdag gepresenteerde coalitieakkoord. "Mensen op de vlucht worden al jarenlang gestigmatiseerd en ontmenselijkt in het politieke debat. Het is schokkend om te lezen dat de rechten van mensen die vluchten voor oorlog en vervolging nog verder worden afgebroken", aldus de hulporganisatie over de plannen van D66, VVD en CDA.
1 dag geledenDEN BOSCH (ANP) - Dat het CDA weer mee gaat regeren, betekent dat het lastig gaat worden, verwacht partijleider Henri Bontenbal. Op een partijcongres in Den Bosch blikt hij vooruit op de fase na het net gepresenteerde coalitieakkoord. "Als we verantwoordelijkheid dragen, worden we ook weer stevig aangesproken op het regeringsbeleid. Dat is nu eenmaal hoe het gaat."
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Als Rob Jetten premier van Nederland wordt, is hij de jongste minister-president ooit. Dat blijkt uit data die het ANP vergeleek. In maart wordt Jetten 39 jaar. De gemiddelde leeftijd van Nederlandse premiers is 55,1 jaar.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De Amsterdamse burgemeester Femke Halsema verwacht een normaal gesprek te kunnen voeren met toekomstig premier Rob Jetten. Dat vertelt ze in Het Parool. Het vorige kabinet was Amsterdam volgens Halsema "liever kwijt dan rijk".
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Fractieleider Lidewij de Vos van het uiterst rechtse Forum voor Democratie heeft weinig goede woorden over voor het regeerakkoord van D66, VVD en CDA. "Op vrijwel alle vlakken slaan deze partijen de verkeerde richting in", laat De Vos in een verklaring weten.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet gaat geen nieuwe medische evacuatie van kinderen uit Gaza meer regelen. Het is aan het volgende kabinet om hierover een besluit te nemen, schrijven staatssecretaris Aukje de Vries (Ontwikkelingshulp, VVD) en minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) vrijdag aan de Tweede Kamer.
2 dagen geleden