Bijna 16.000 boetes voor het niet naleven van de avondklok
DEN HAAG (ANP) - Sinds de invoering van de avondklok op zaterdag 23 januari heeft de politie in het hele land 15.997 boetes uitgeschreven voor het niet naleven van die maatregel. In de afgelopen 24 uur schreef de politie 980 bekeuringen uit voor het schenden van de avondklok. De afgelopen drie dagen verliepen aanzienlijk rustiger dan in de eerste dagen dat de beperking van kracht was.
Dat is ook terug te zien in het totaal aantal uitgedeelde coronaboetes, de optelsom van bekeuringen voor het schenden van de avondklok, de mondkapjesplicht en het niet houden van onderlinge afstand. Sinds vrijdagochtend schreef de politie landelijk 7315 boetes uit, tegenover alleen al 5959 bekeuringen vorige week zaterdag en zondag. Toen liepen demonstraties in onder meer Den Bosch, Eindhoven en Amsterdam fors uit de hand.
Aangekondigde demonstraties in Amsterdam en Apeldoorn verliepen afgelopen weekeinde ordelijk. In de hoofdstad kwamen zo'n zeshonderd mensen bijeen op het Museumplein. De demonstratie werd niet toegestaan, waarna de politie het plein schoonveegde. Er werden 37 personen aangehouden. In Apeldoorn kwamen ongeveer vierhonderd mensen bijeen tijdens een 'koffiedrink-demonstratie'. Sinds zaterdag gold al een noodverordening voor het demonstratieterrein, de binnenstad van Apeldoorn en de omgeving van het NS-station. De politie hield een aantal verdachte personen tegen, zei burgemeester Ton Heerts.
De gemeente Eindhoven verbood zondagmiddag twee eerder aangemelde demonstraties (Pegida en een tegen politiegeweld). Er kwamen geen demonstranten naar de Brabantse stad. Wel pakte de politie twee mensen op.
De politie greep in Maastricht wel in toen een grote groep mensen door de binnenstad liep. Daar kregen 56 mensen een bekeuring omdat ze zich niet aan de coronamaatregelen hielden.
Meer uit Binnenland
LEIDERDORP (ANP) - In een woning aan de Bolderikkamp in Leiderdorp is zaterdagavond een vrouw om het leven gekomen na een geweldsincident. De politie heeft een man aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij haar dood.
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Het duurt waarschijnlijk nog tot zaterdagavond voordat de problemen met het treinverkeer in het noorden van het land zijn verholpen. Het winterse weer veroorzaakt wisselstoringen en andere overlast.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - ProRail bereidt zich voor op herstelwerkzaamheden aan het spoor na een week vol problemen door het winterse weer. Een terugkeer naar de standaard dienstregeling is volgens de spoorbeheerder "complex" en een datum voor een volledige terugkeer naar normaal is "onzeker".
10 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De treinproblemen in het noorden van het land duren voort, is te zien op de website van de NS. In Groningen rijden op meerdere trajecten tot zeker 15.15 uur geen of veel minder treinen.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het is nog onbekend of de Ferro Dome, een voormalige gasopslag in Rotterdam, gered kan worden. "Dit is een van de vele onduidelijkheden", zegt een woordvoerder van beheerder Havenbedrijf Rotterdam. Deze week bleek dat het dak is ingezakt door de sneeuw.
15 uur geledenTILBURG (ANP) - De meeste binnensportlocaties in Tilburg zijn zaterdag weer open, meldt de gemeente. Veel sportlocaties waren sinds donderdag uit voorzorg dicht, omdat er veel ijs en sneeuw op de daken lag. Alleen de Ireen Wüst IJsbaan en Zwembad Reeshof blijven zaterdag gesloten. Die gaan zondag weer open.
15 uur geledenGRONINGEN (ANP) - In het noorden van het land zijn er zaterdagochtend problemen op het spoor, is te zien op de website van NS. Door wisselstoringen en defecte treinen is op meerdere trajecten in Groningen en Friesland sprake van vertragingen of uitval van treinen.
16 uur geleden