Bijna 150 inzendingen voor Boekenweekgeschenk 2025
AMSTERDAM (ANP) - Boekenkoepel CPNB heeft 149 manuscripten ontvangen die kans maken het Boekenweekgeschenk van 2025 te worden. De organisatie wijst vanwege het 90-jarig bestaan van de Boekenweek eenmalig geen auteur aan, maar een speciale jury onder leiding van presentator Rik van de Westelaken kiest uit de inzendingen het Boekenweekgeschenk.
Van de Westelaken zegt overdonderd te zijn door de enorme hoeveelheid ingestuurde manuscripten. "Dat zoveel schrijvers hopen dat hun naam straks prijkt op de omslag van het Boekenweekgeschenk bewijst maar weer hoe uniek deze Nederlandse traditie is. We zijn al fanatiek aan het lezen met z'n allen en dat is echt genieten! Er zit absoluut een fantastisch Boekenweekgeschenk bij dat alle lezers in Nederland naar de boekhandel zal doen gaan. Maar het wordt voor ons als jury absoluut geen gemakkelijke keuze."
Auteurs konden hun werk tot 31 augustus insturen. De winnaar wordt 12 februari bekendgemaakt, een maand voor de Boekenweek die van 12 tot en met 23 maart plaatsvindt. Dit jaar schreef de familie Chabot het Boekenweekgeschenk.
Meer uit Binnenland
DEN HELDER (ANP) - Een 16-jarig meisje is dinsdagavond ernstig gewond geraakt op een bouwplaats aan de Drs. F. Bijlweg in Den Helder. Ze was op een tien meter hoge grindberg geklommen en viel daar vanaf. Volgens een woordvoerder van de politie gaat het om een ongeluk en doet de politie verder geen onderzoek.
1 uur geledenGORINCHEM (ANP) - In Gorinchem waren er ruim voor de verkiezingen al signalen dat er stemmen werden geronseld. Dat vertelde burgemeester Reinie Melissant tijdens een informatieavond naar aanleiding van het vermoeden dat een kandidaat heeft gefraudeerd met volmachten. "Mensen zijn aan de deur gekomen, telefonisch benaderd en onder druk gezet om een volmacht te geven."
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Meer dan vier op de tien Nederlandse scholieren vinden niet dat mensen met een andere seksuele geaardheid gelijk zijn. Dat concluderen wetenschappers na een onderzoek onder middelbare scholieren in opdracht van het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap.
11 uur geledenDORDRECHT (ANP) - Meer dan 1700 mensen hebben zich aangesloten bij de nieuwe massaclaim tegen chemieconcern Chemours in Dordrecht. De stichting PFAS Vrij Green Claim kondigde bijna twee weken geleden aan namens omwonenden van de fabriek naar de civiele rechter te stappen. De organisatie wil afdwingen dat Chemours per direct stopt met het uitstoten van PFAS-stoffen en dat inwoners in en rond Dordrecht een schadevergoeding krijgen.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het hoger beroep in de zaak tegen Ali B heeft paniek teweeggebracht bij zangeres Jill Helena, die aangifte van aanranding heeft gedaan tegen de rapper. Dat zei haar advocaat Sébas Diekstra bij het hof in Amsterdam.
11 uur geledenBALI (ANP/AFP) - Op het Indonesische eiland Bali is maandagavond een Nederlandse toerist doodgestoken. Het gaat om een 49-jarige man, meldt persbureau AFP.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het uitblijven van antwoorden over de moord op zijn vader is "buitengewoon zwaar", laat de zoon van de in 1992 vermoorde Loek van Dam weten via zijn advocaat Sébas Diekstra. De rechtbank sprak verdachte Ruben B. dinsdag vrij van betrokkenheid bij de moord.
12 uur geleden