Bijna 150 inzendingen voor Boekenweekgeschenk 2025
AMSTERDAM (ANP) - Boekenkoepel CPNB heeft 149 manuscripten ontvangen die kans maken het Boekenweekgeschenk van 2025 te worden. De organisatie wijst vanwege het 90-jarig bestaan van de Boekenweek eenmalig geen auteur aan, maar een speciale jury onder leiding van presentator Rik van de Westelaken kiest uit de inzendingen het Boekenweekgeschenk.
Van de Westelaken zegt overdonderd te zijn door de enorme hoeveelheid ingestuurde manuscripten. "Dat zoveel schrijvers hopen dat hun naam straks prijkt op de omslag van het Boekenweekgeschenk bewijst maar weer hoe uniek deze Nederlandse traditie is. We zijn al fanatiek aan het lezen met z'n allen en dat is echt genieten! Er zit absoluut een fantastisch Boekenweekgeschenk bij dat alle lezers in Nederland naar de boekhandel zal doen gaan. Maar het wordt voor ons als jury absoluut geen gemakkelijke keuze."
Auteurs konden hun werk tot 31 augustus insturen. De winnaar wordt 12 februari bekendgemaakt, een maand voor de Boekenweek die van 12 tot en met 23 maart plaatsvindt. Dit jaar schreef de familie Chabot het Boekenweekgeschenk.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - De zes bestuurders die nog vastzaten na de blokkade van de A12 op zaterdag, zijn maandag vrijgelaten. Dat laat de politie weten.
3 uur geledenDOKKUM (ANP) - Ongeveer 21.000 mensen waren maandag bij het bezoek van de koninklijke familie aan Dokkum. "Het was overal druk, gezellig druk, maar nergens te druk", zegt burgemeester Johannes Kramer van de gemeente Noardeast-Fryslân, waar de Friese vestingstad onder valt.
3 uur geledenGOES (ANP) - Asielzoekers kunnen vanaf dinsdag worden opgevangen in de Zeelandhallen in Goes. Het gebouw is goedgekeurd voor gebruik, laat opvangorgaan COA maandag weten.
3 uur geledenBREDA (ANP) - De Havermarkt in het centrum van Breda is vol. Dat meldt de gemeente Breda. Voor het plein geldt het principe: één persoon in, één persoon uit. Aan de Haven, Sint Janstraat, op het Kasteelplein en op het Kerkplein is nog wel ruimte om Koningsdag te vieren.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het Stadhuisplein en Oudkerkhof in de binnenstad van Utrecht zijn vol, meldt de gemeente. Er mogen geen nieuwe mensen de pleinen op. Ook op de Neude en het Janskerkhof wordt het erg druk.
3 uur geledenDOKKUM (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft de viering van Koningsdag in de Friese stad Dokkum afgesloten. Aan het einde van het programma sprak hij van een "onvergetelijke dag" en bedankte hij alle betrokkenen.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In de treinen is het maandagmiddag "druk maar beheersbaar", meldt een woordvoerder van de NS. Het wordt langzaamaan drukker in de hoofdstad en andere grote steden, vooral op de plekken waar grote evenementen zijn rond Koningsdag.
6 uur geleden