Bijna 150 doden en veel vermisten in Filipijnen door storm
MANILLA (ANP/AFP) - Het officiële dodental door de tropische storm Megi op de Filipijnen is opgelopen tot 148. Door de storm en overvloedige regen zijn overstromingen en aardverschuivingen in het midden van de Filipijnen. Veel mensen zijn nog vermist.
De meeste doden zijn gevallen in de provincie Leyte, waar in de stad Baybay zeker 68 mensen om het leven kwamen. Nog eens 236 mensen raakten gewond. Door de bergen en heuvels in de regio vinden er al snel aardverschuivingen plaats bij hevige regenval.
In een kustplaats in de regio Abuyog zijn tientallen lichamen gevonden door reddingswerkers. Daar zijn zeker 42 mensen omgekomen en zijn nog meer dan honderd vermisten. Volgens de burgemeester is er weinig hoop op overlevenden.
Stormseizoen
Op foto's van de regionale overheid is te zien hoe bergwanden zijn ingestort en gebouwen en kokosplantages onder de modder zijn begraven. Zeker 200.000 mensen zijn gevlucht voor de storm.
De storm Megi kwam zondag aan land en is ondertussen gaan luwen. Het is de eerste tropische storm van het jaarlijkse stormseizoen. Het land wordt gemiddeld door twintig stormen per jaar getroffen.
Meer uit Buitenland
MADRID (ANP/AFP/RTR) - De Spaanse premier Pedro Sánchez heeft drie dagen van nationale rouw afgekondigd na een botsing tussen twee hogesnelheidstreinen. Daarbij kwamen minstens 39 mensen om het leven. De oorzaak is nog niet bekend. Sánchez heeft een grondig onderzoek aangekondigd.
5 minuten geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Twee baby's zijn omgekomen nadat artsen 55 kinderen moesten evacueren uit een kinderdagverblijf in Jeruzalem. Het is onduidelijk wat er precies is gebeurd. De krant Times of Israel schrijft dat het incident mogelijk te maken heeft met het verwarmingssysteem op de locatie.
16 minuten geledenOSLO (ANP) - Marius Borg Høiby, de zoon van de Noorse kroonprinses Mette-Marit, is aangeklaagd voor meerdere nieuwe strafbare feiten. Het gaat onder meer om het vervoeren van meerdere kilo's marihuana, verschillende verkeersovertredingen en het schenden van een contactverbod. Høiby heeft schuld bekend voor alle aanklachten, meldt het Noorse persbureau NTB.
50 minuten geledenNUUK (ANP) - De Groenlandse premier Jens-Frederik Nielsen is niet van plan van koers te veranderen nu de Amerikaanse president Donald Trump dreigt met extra importheffingen. Dat schrijft hij op Facebook.
1 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - In Groenland komt maandagavond naar verwachting opnieuw een groot aantal Deense militairen aan, meldt de Deense zender TV 2 op basis van het leger. Zij maken onderdeel uit van de Deense troepenbouw die daar momenteel plaatsvindt. Het is onduidelijk om hoeveel militairen het precies gaat.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De prioriteit van de Europese Commissie en de EU ligt bij dialoog en de-escalatie van het conflict over Groenland tussen de EU en de VS, benadrukte een woordvoerder van de Europese Commissie maandag. De gesprekken die sinds zaterdag op alle niveaus worden gevoerd, zijn gericht op het van tafel krijgen van de extra importtarieven die de Amerikaanse president Donald Trump oplegt aan acht Europese landen, waaronder Nederland, zei de woordvoerder.
2 uur geledenDAVOS (ANP/BLOOMBERG) - Deense regeringsfunctionarissen hebben besloten niet aanwezig te zijn in Davos deze week, te midden van een escalerend conflict over Groenland. Dat bevestigt het World Economic Forum.
2 uur geleden