Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bijna 150 doden en veel vermisten in Filipijnen door storm

Bijna 150 doden en veel vermisten in Filipijnen door storm

MANILLA (ANP/AFP) - Het officiële dodental door de tropische storm Megi op de Filipijnen is opgelopen tot 148. Door de storm en overvloedige regen zijn overstromingen en aardverschuivingen in het midden van de Filipijnen. Veel mensen zijn nog vermist.

De meeste doden zijn gevallen in de provincie Leyte, waar in de stad Baybay zeker 68 mensen om het leven kwamen. Nog eens 236 mensen raakten gewond. Door de bergen en heuvels in de regio vinden er al snel aardverschuivingen plaats bij hevige regenval.

In een kustplaats in de regio Abuyog zijn tientallen lichamen gevonden door reddingswerkers. Daar zijn zeker 42 mensen omgekomen en zijn nog meer dan honderd vermisten. Volgens de burgemeester is er weinig hoop op overlevenden.

Stormseizoen

Op foto's van de regionale overheid is te zien hoe bergwanden zijn ingestort en gebouwen en kokosplantages onder de modder zijn begraven. Zeker 200.000 mensen zijn gevlucht voor de storm.

De storm Megi kwam zondag aan land en is ondertussen gaan luwen. Het is de eerste tropische storm van het jaarlijkse stormseizoen. Het land wordt gemiddeld door twintig stormen per jaar getroffen.

Meer uit Buitenland

Hegseth: VS behaalde in Iran victorie met hoofdletter V

ARLINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth zegt dat de oorlog met Iran is geëindigd in een "victorie met de hoofdletter V" voor de Verenigde Staten. Hij claimt een "historische overwinning op het slagveld".

14 minuten geleden
Hezbollah roept Libanezen op nog niet terug te keren naar huis

BEIROET (ANP/RTR/AFP) - Hezbollah roept bewoners van het zuiden van Libanon, de Bekaavallei en de zuidelijke buitenwijken van Beiroet op om nog niet terug te keren naar huis. Eerst moet er een "officieel en definitief" staakt-het-vuren worden gesloten, zegt de gewapende groep.

25 minuten geleden
Turkse media: tien mensen vast voor aanval Israëlisch consulaat

ISTANBUL (ANP/AFP/RTR) - De Turkse autoriteiten hebben tien mensen vastzitten voor een schietpartij bij het Israëlische consulaat in Istanbul, zeggen onderzoekers tegen het Turkse staatspersbureau Anadolu. Onder die tien zijn ook twee vermoedelijke schutters die gewond zijn geraakt. Zij worden verhoord. Een derde schutter kwam om.

28 minuten geleden
Israël meldt grootste aanvallen op Libanon tot nu toe

BEIROET (ANP/RTR) - Het Israëlische leger voert de grootste aanvallen op Libanon uit sinds het begin van de oorlog, zegt de Arabischtalige woordvoerder van het leger. De aanvallen vinden plaats in verschillende delen van het land.

32 minuten geleden
Thailand bevestigt 3 doden door beschieting op Straat van Hormuz

BANGKOK (ANP/RTR) - Thailand heeft bevestigd dat er drie mensen zijn gedood bij een Iraanse beschieting van een vrachtschip op de Straat van Hormuz vorige maand. Eerder werden de opvarenden als vermist opgegeven. De Omaanse marine haalde twintig andere bemanningsleden veilig van boord.

57 minuten geleden
Trump: heffingen voor landen die Iran wapens leveren

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan invoerheffingen van 50 procent opleggen aan alle landen die wapens leveren aan Iran, meldt Donald Trump op Truth Social. Die maatregel gaat volgens hem per direct in. "Er zullen geen uitzonderingen zijn!"

1 uur geleden
Brussel roept Israël op te stoppen met aanvallen op Libanon

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie roept Israël opnieuw op de aanvallen in Libanon te stoppen, nu er een tijdelijk staakt-het-vuren is afgesproken in het Midden-Oosten. De VS en Israël hebben toegezegd Iran niet meer aan te vallen. Israël stelt dat het staakt-het-vuren niet geldt voor Libanon.

2 uur geleden