Bijna 15 miljoen hindoes op eerste dag groots Kruikenfeest India
PRAYAGRAJ (ANP/RTR) - Op de eerste dag van het Indiase hindoefestival Maha Kumbh Mela (het Kruikenfeest) zijn bijna 15 miljoen mensen afgekomen, volgens deelstaatpremier Yogi Adityanath. Dat zijn al zes keer zoveel mensen als verwacht en de komende dagen komen waarschijnlijk nog honderden miljoenen hindoes naar Prayagraj voor mogelijk de grootste bijeenkomst van mensen in de geschiedenis.
Elke drie jaar vindt er een Kruikenfeest plaats, maar sommige edities zijn specialer dan andere. Dit jaar gaat het om het grootste feest van het hindoeïsme, dat slechts eens in de 144 jaar wordt gevierd. De laatste keer dat dat gebeurde was dus in 1881 en het volgende Maha Kumbh Mela is in 2169.
Het festival duurt twaalf dagen en in die periode worden meer dan 400 miljoen bezoekers verwacht, een op de twintig mensen ter wereld. Die komen allemaal naar de Noord-Indiase stad Prayagraj, ook wel bekend als Allahabad. Daar komen de heilige rivieren Yamuna en de Ganges samen en zou ook de mythische onzichtbare rivier Sarasvati stromen. Bij de samenvloeiing zijn maandag 15 miljoen mensen het water in gegaan voor een heilig bad.
Meer uit Buitenland
ERFURT (ANP/DPA) - Een man die zijn vrouw in brand stak in een Duitse tram, heeft daarvoor een levenslange gevangenisstraf opgelegd gekregen. De rechter vergeleek de poging tot femicide met een "openbare executie".
19 minuten geledenJAKARTA (ANP/RTR) - Het dodental na de overstromingen en aardverschuivingen op het Indonesische eiland Sumatra blijft oplopen. De lokale autoriteiten zeggen dat zeker 61 mensen om het leven zijn gekomen.
46 minuten geledenVARCES (ANP) - Ook Frankrijk grijpt terug op een vorm van militaire dienst. Naar het voorbeeld van vooral Noord-Europese landen als Nederland en Duitsland voert Frankrijk een vrijwillig dienjaar voor jongeren in. De "nationale dienst" gaat komende zomer van start, heeft president Emmanuel Macron bekendgemaakt. Van een dienstplicht, die in de jaren 90 werd afgeschaft, is voorlopig geen sprake.
51 minuten geledenANKARA (ANP/RTR/AFP) - Paus Leo is aangekomen in Turkije als onderdeel van zijn eerste buitenlandse reis. Hij is in Ankara en reist later nog door naar Istanbul en Libanon.
1 uur geledenDHAKA (ANP/AFP/RTR) - Ex-premier van Bangladesh Sheikh Hasina is veroordeeld tot 21 jaar cel voor corruptie. Ze kreeg eerder deze maand de doodstraf opgelegd voor misdaden tegen de menselijkheid, maar zit nog in India en negeert bevelen om terug te keren naar Bangladesh.
2 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - China waarschuwt dat Japan een "pijnlijke prijs" moet betalen als het een grens overschrijdt wat Taiwan betreft. De landen hebben hun grootste diplomatieke conflict in jaren, sinds de Japanse premier Sanae Takaichi suggereerde dat een Chinese aanval op Taiwan een militaire reactie van Japan kan uitlokken.
2 uur geledenHONGKONG (ANP/AFP) - De brand in acht woontorens in Hongkong heeft aan zeker 55 mensen het leven gekost, zegt de brandweer. In vier blokken is het vuur inmiddels gedoofd, in drie andere is de brand onder controle. De achtste toren werd niet door de brand getroffen.
5 uur geleden