Bijna 15 miljoen hindoes op eerste dag groots Kruikenfeest India
PRAYAGRAJ (ANP/RTR) - Op de eerste dag van het Indiase hindoefestival Maha Kumbh Mela (het Kruikenfeest) zijn bijna 15 miljoen mensen afgekomen, volgens deelstaatpremier Yogi Adityanath. Dat zijn al zes keer zoveel mensen als verwacht en de komende dagen komen waarschijnlijk nog honderden miljoenen hindoes naar Prayagraj voor mogelijk de grootste bijeenkomst van mensen in de geschiedenis.
Elke drie jaar vindt er een Kruikenfeest plaats, maar sommige edities zijn specialer dan andere. Dit jaar gaat het om het grootste feest van het hindoeïsme, dat slechts eens in de 144 jaar wordt gevierd. De laatste keer dat dat gebeurde was dus in 1881 en het volgende Maha Kumbh Mela is in 2169.
Het festival duurt twaalf dagen en in die periode worden meer dan 400 miljoen bezoekers verwacht, een op de twintig mensen ter wereld. Die komen allemaal naar de Noord-Indiase stad Prayagraj, ook wel bekend als Allahabad. Daar komen de heilige rivieren Yamuna en de Ganges samen en zou ook de mythische onzichtbare rivier Sarasvati stromen. Bij de samenvloeiing zijn maandag 15 miljoen mensen het water in gegaan voor een heilig bad.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische politie heeft in de oude stad van Jeruzalem het hoofd van de rooms-katholieke kerk in het Midden-Oosten, de Latijnse patriarch van Jeruzalem kardinaal Pierbattista Pizzaballa, verhinderd de mis op te dragen. Hij zou dat op Palmzondag in de Heilig Grafkerk doen.
2 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse parlementsvoorzitter Mohammad Baqer Qalibaf verwijt de Verenigde Staten ondanks diplomatieke inspanningen de inzet van grondtroepen voor te bereiden. "De vijand stuurt openlijk een boodschap van onderhandeling en plant in het geheim een grondaanval", verklaarde Qalibaf volgens Iraanse media.
46 minuten geledenDERBY (ANP/AFP) - Meerdere mensen zijn zaterdagavond zwaargewond geraakt toen een auto inreed op voetgangers in de Britse stad Derby. De politie heeft een man gearresteerd.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Russische haven van Oost-Loega heeft opnieuw schade opgelopen door een Oekraïense droneaanval. Dat meldt de gouverneur van Leningrad, die stelt dat tientallen onbemande toestellen zijn neergehaald boven het gebied.
2 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - Syrië zegt een aanval te hebben afgeslagen die vanuit Irak is uitgevoerd op een Amerikaanse basis. Onderminister van Defensie Sipan Hamo meldde dat vier drones waren gelanceerd vanuit het buurland.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Tijdens de 'No Kings'-protesten in de Verenigde Staten zijn minstens acht miljoen mensen de straat op gegaan, meldt de organisatie. De demonstranten protesteerden zaterdag tegen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn leiderschap.
7 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR/DPA) - Het Iraanse regime laat nog eens twintig Pakistaanse schepen de Straat van Hormuz passeren. Dat heeft de Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken Ishaq Dar gemeld in een bericht op X. Het zou volgens de minister gaan om twee schepen per dag.
12 uur geleden