Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bijna 15 miljoen hindoes op eerste dag groots Kruikenfeest India

Bijna 15 miljoen hindoes op eerste dag groots Kruikenfeest India

PRAYAGRAJ (ANP/RTR) - Op de eerste dag van het Indiase hindoefestival Maha Kumbh Mela (het Kruikenfeest) zijn bijna 15 miljoen mensen afgekomen, volgens deelstaatpremier Yogi Adityanath. Dat zijn al zes keer zoveel mensen als verwacht en de komende dagen komen waarschijnlijk nog honderden miljoenen hindoes naar Prayagraj voor mogelijk de grootste bijeenkomst van mensen in de geschiedenis.

Elke drie jaar vindt er een Kruikenfeest plaats, maar sommige edities zijn specialer dan andere. Dit jaar gaat het om het grootste feest van het hindoeïsme, dat slechts eens in de 144 jaar wordt gevierd. De laatste keer dat dat gebeurde was dus in 1881 en het volgende Maha Kumbh Mela is in 2169.

Het festival duurt twaalf dagen en in die periode worden meer dan 400 miljoen bezoekers verwacht, een op de twintig mensen ter wereld. Die komen allemaal naar de Noord-Indiase stad Prayagraj, ook wel bekend als Allahabad. Daar komen de heilige rivieren Yamuna en de Ganges samen en zou ook de mythische onzichtbare rivier Sarasvati stromen. Bij de samenvloeiing zijn maandag 15 miljoen mensen het water in gegaan voor een heilig bad.

Meer uit Buitenland

Netanyahu: oorlog met Iran pas voorbij als uranium weg is

TEL AVIV (ANP/AFP) - De Amerikaans-Israëlische oorlog tegen Iran is pas voorbij als de Iraanse voorraad verrijkt uranium is "verwijderd". Dat zegt de Israëlische premier Benjamin Netanyahu in een fragment van het Amerikaanse programma 60 Minutes van CBS. "Het is nog niet voorbij, want er is nog steeds nucleair materiaal", benadrukt Netanyahu.

40 minuten geleden
Iran stuurt reactie op Amerikaans vredesvoorstel naar Pakistan

TEHERAN (ANP) - Iran heeft een reactie op het Amerikaanse voorstel om de oorlog te beëindigen naar bemiddelaar Pakistan gestuurd. Dat meldt het Iraanse persbureau IRNA. Volgens het plan zou de huidige fase van de onderhandelingen uitsluitend gericht zijn op het "beëindigen van de vijandelijkheden in de regio", aldus het persbureau.

4 uur geleden
Qatar: vrachtschip voor de kust aangevallen door drone

DOHA (ANP/AFP) - Qatar meldt dat zondagochtend een vrachtschip voor zijn kust is aangevallen door een drone. Er ontstond een kleine brand, die inmiddels is geblust. Er zijn geen slachtoffers gevallen.

5 uur geleden
Duitse regering sceptisch over voorstel Poetin voor EU-gesprekken

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse regering is sceptisch over de suggestie van de Russische president Vladimir Poetin dat de voormalige Duitse bondskanselier Gerhard Schröder gesprekken met de Europese Unie zou kunnen bemiddelen. Regeringsbronnen noemen het "niet geloofwaardig".

6 uur geleden
Rusland en Oekraïne beschuldigen elkaar van schenden bestand

MOSKOU/KYIV (ANP/RTR) - Rusland en Oekraïne hebben elkaar beschuldigd van schendingen van het tijdelijke staakt-het-vuren. De landen gingen eerder op Amerikaans verzoek akkoord met een bestand op 9, 10 en 11 mei.

8 uur geleden
Israël deporteert twee activisten van Global Sumud Flotilla

TEL AVIV (ANP/AFP) - Israël heeft zondag twee activisten van de Global Sumud Flotilla het land uitgezet. Het had de mannen ruim een week geleden opgepakt in internationale wateren bij Griekenland, omdat zij met andere activisten op schepen hulpgoederen naar de Gazastrook wilden brengen.

11 uur geleden
Duitsland en Canada verdiepen samenwerking

TORONTO (ANP/DPA) - Duitsland en Canada hebben zaterdag besproken hoe ze de samenwerking kunnen verdiepen. Dat zei de Duitse minister van Financiën Lars Klingbeil tijdens een conferentie in de Canadese stad Toronto.

17 uur geleden