Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bijna 15 miljoen hindoes op eerste dag groots Kruikenfeest India

Bijna 15 miljoen hindoes op eerste dag groots Kruikenfeest India

PRAYAGRAJ (ANP/RTR) - Op de eerste dag van het Indiase hindoefestival Maha Kumbh Mela (het Kruikenfeest) zijn bijna 15 miljoen mensen afgekomen, volgens deelstaatpremier Yogi Adityanath. Dat zijn al zes keer zoveel mensen als verwacht en de komende dagen komen waarschijnlijk nog honderden miljoenen hindoes naar Prayagraj voor mogelijk de grootste bijeenkomst van mensen in de geschiedenis.

Elke drie jaar vindt er een Kruikenfeest plaats, maar sommige edities zijn specialer dan andere. Dit jaar gaat het om het grootste feest van het hindoeïsme, dat slechts eens in de 144 jaar wordt gevierd. De laatste keer dat dat gebeurde was dus in 1881 en het volgende Maha Kumbh Mela is in 2169.

Het festival duurt twaalf dagen en in die periode worden meer dan 400 miljoen bezoekers verwacht, een op de twintig mensen ter wereld. Die komen allemaal naar de Noord-Indiase stad Prayagraj, ook wel bekend als Allahabad. Daar komen de heilige rivieren Yamuna en de Ganges samen en zou ook de mythische onzichtbare rivier Sarasvati stromen. Bij de samenvloeiing zijn maandag 15 miljoen mensen het water in gegaan voor een heilig bad.

Meer uit Buitenland

Crash vliegtuig en helikopter in VS was 100 procent te voorkomen

WASHINGTON (ANP) - De botsing tussen een vliegtuig en een helikopter in de buurt van Washington in januari vorig jaar was het gevolg van een systeemfout en was 100 procent te voorkomen. Dat zei Jennifer Homendy, voorzitter van de Amerikaanse onderzoeksraad voor vervoersveiligheid NTSB, bij een hoorzitting over het ongeluk tegen journalisten, aldus The Washington Post.

1 uur geleden
CARE: Centraal-Afrikaanse Republiek meest onderbelichte ramp 2025

GENÈVE (ANP) - De humanitaire crisis in de Centraal-Afrikaanse Republiek is de meest onderbelichte ramp van 2025, meldt hulporganisatie CARE na onderzoek. In het Afrikaanse land is een op de vijf mensen ontheemd, maar daar wordt in de media nauwelijks over geschreven. "Als crises onzichtbaar blijven, blijft hulp uit", zegt Jojanneke Spoor, hoofd humanitaire hulp bij CARE Nederland.

1 uur geleden
Rapport: twee agenten schoten op Pretti in Minneapolis

WASHINGTON (ANP) - Twee agenten hebben in Amerikaanse stad Minneapolis geschoten op verpleegkundige Alex Pretti, die daarbij om het leven kwam. Dat staat in een rapport van de Amerikaanse regering dat in handen is van onder anderen CBS News.

1 uur geleden
Federale diensten 'braken mogelijk protocol' in Minneapolis

WASHINGTON (ANP/AFP) - De federale diensten die in Minneapolis jacht maken op ongedocumenteerde immigranten hebben mogelijk "het protocol gebroken" voordat ze een verpleegkundige doodschoten tijdens protesten. Dat zegt Stephen Miller, topadviseur van de Amerikaanse president Donald Trump. Eerder noemde hij de verpleegkundige, Alex Pretti, een "moordenaar".

2 uur geleden
Premier Israël: pas wederopbouw Gaza na demilitarisatie

TEL AVIV (ANP/DPA/AFP) - De wederopbouw van de Gazastrook zal pas plaatsvinden als het gebied is gedemilitariseerd en Hamas-tunnels zijn vernietigd. Dat verklaarde de Israëlische premier Benjamin Netanyahu, die op een persconferentie ook duidelijk maakte geen Palestijnse staat te zullen toestaan in het kustgebied. Israël houdt volgens de rechtse leider op veiligheidsgebied de controle over Gaza.

9 uur geleden
Trump waarschuwt Irak: geen hulp VS meer als Maliki premier wordt

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump waarschuwt Irak dat het niet zonder gevolgen blijft als Nouri al-Maliki weer premier wordt. Het land kan dan niet langer rekenen op Amerikaanse steun, schreef hij op sociale media.

9 uur geleden
NBC: persoon gewond door schietincident met grenspolitie VS

TUCSON (ANP) - In de Amerikaanse grensstaat Arizona is iemand ernstig gewond geraakt na een schietincident waar de grenspolitie bij betrokken was. Dat meldt de lokale politie aan NBC News. In de VS ontstond de afgelopen tijd grote onrust door fatale schietpartijen waarbij federale agenten betrokken waren. Over wat precies is voorgevallen in Pima County bestaat nog onduidelijkheid.

12 uur geleden