Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bijna 15 miljoen hindoes op eerste dag groots Kruikenfeest India

Bijna 15 miljoen hindoes op eerste dag groots Kruikenfeest India

PRAYAGRAJ (ANP/RTR) - Op de eerste dag van het Indiase hindoefestival Maha Kumbh Mela (het Kruikenfeest) zijn bijna 15 miljoen mensen afgekomen, volgens deelstaatpremier Yogi Adityanath. Dat zijn al zes keer zoveel mensen als verwacht en de komende dagen komen waarschijnlijk nog honderden miljoenen hindoes naar Prayagraj voor mogelijk de grootste bijeenkomst van mensen in de geschiedenis.

Elke drie jaar vindt er een Kruikenfeest plaats, maar sommige edities zijn specialer dan andere. Dit jaar gaat het om het grootste feest van het hindoeïsme, dat slechts eens in de 144 jaar wordt gevierd. De laatste keer dat dat gebeurde was dus in 1881 en het volgende Maha Kumbh Mela is in 2169.

Het festival duurt twaalf dagen en in die periode worden meer dan 400 miljoen bezoekers verwacht, een op de twintig mensen ter wereld. Die komen allemaal naar de Noord-Indiase stad Prayagraj, ook wel bekend als Allahabad. Daar komen de heilige rivieren Yamuna en de Ganges samen en zou ook de mythische onzichtbare rivier Sarasvati stromen. Bij de samenvloeiing zijn maandag 15 miljoen mensen het water in gegaan voor een heilig bad.

Meer uit Buitenland

Lula ontmoet Trump donderdag in Washington

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft donderdag een ontmoeting met Donald Trump in Washington. "Ze zullen economische en veiligheidskwesties bespreken", zei een Witte Huis-functionaris tegen persbureau AFP.

2 uur geleden
Trump kondigt tijdelijke stillegging van Project Freedom aan

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten leggen het maandag gestarte Project Freedom tijdelijk stil. Dat meldt president Donald Trump op Truth Social. De VS wilden met Project Freedom bescherming bieden aan gestrande schepen, zodat die door de door Iran gecontroleerde Straat van Hormuz konden varen.

4 uur geleden
Russische aanvallen maken dodelijke slachtoffers in Oekraïne

KYIV (ANP/RTR/AFP) - In Oekraïne zijn op verschillende plaatsen doden gevallen door Russische aanvallen. In de stad Zaporizja zijn zeker twaalf doden gevallen, meldde de gouverneur van de regio. In Kramatorsk gaat het om zeker vijf doden, schreef president Zelensky op X. In Dnipro vielen vier doden.

8 uur geleden
Iran ontkent aanvallen op de Emiraten

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran ontkent dat het in de voorbije dagen aanvallen heeft uitgevoerd op de Verenigde Arabische Emiraten. Vanuit het militaire hoofdkwartier Khatam al-Anbiya wordt wel gewaarschuwd dat het leger "vernietigend" zal reageren als de golfstaat actie onderneemt tegen Iran.

9 uur geleden
Stones bevestigen komst van eerste album in drie jaar

LONDEN (ANP) - The Rolling Stones hebben dinsdag bevestigd dat er een nieuw album aankomt. De plaat Foreign Tongues komt op 10 juli uit en telt in totaal veertien nieuwe liedjes, met gastbijdrages van onder anderen Paul McCartney, Robert Smith van The Cure en Chad Smith van Red Hot Chili Peppers.

11 uur geleden
Russische wetenschappers veroordeeld voor hoogverraad

MOSKOU (ANP/RTR) - In Rusland zijn twee natuurkundigen veroordeeld die betrokken waren bij onderzoek dat ten grondslag ligt aan de ontwikkeling van hypersonische raketten. Valeri Zvegintsev (82) en Vladislav Galkin (71) kregen gevangenisstraffen van 12,5 jaar voor verraad, melden Russische staatsmedia.

12 uur geleden
Advocaat: Nobelprijswinnaar Mohammadi 'tussen leven en dood'

TEHERAN (ANP/AFP) - De gevangengenomen Iraanse Nobelprijswinnares Narges Mohammadi vecht voor haar leven, zeggen haar aanhangers. Ze ligt al vijf dagen met een hartaandoening in het ziekenhuis.

13 uur geleden