Bijna 14.000 alleenstaande kinderen vragen asiel in EU
BRUSSEL (ANP) - In 2019 hebben 13.800 alleenstaande minderjarigen asiel aangevraagd in de EU. Bijna een derde van deze vluchtelingen onder de 18 jaar die zonder familie of een andere begeleider in een EU-land terecht zijn gekomen, was afkomstig uit Afghanistan, maakt het Europees bureau voor de statistiek Eurostat bekend.
Ten opzichte van 2018 daalde het aantal onbegeleide minderjarigen dat een beschermde status in de EU zocht met 20 procent. Het gaat vooral om jongens (85 procent) en twee derde is 16 of 17 jaar oud. Er waren vorig jaar ook 3100 aanvragen van kinderen van 14 en 15 jaar, terwijl 1500 alleenstaande asielzoekers (11 procent) jonger waren dan 14.
Een kwart van de asielaanvragen vond plaats in Griekenland, maar ook in Duitsland, België en Nederland (1000 aanvragen ofwel 8 procent) zochten alleenreizende minderjarigen internationale bescherming. Naast Afghanen ging het vooral om kinderen uit Syrië, Pakistan, Somalië, Guinee en Irak.
In het piekjaar 2015 registreerden zich nog 92.000 alleenstaande asielkinderen in de 27 EU-landen.
Meer uit Buitenland
BOEDAPEST (ANP) - De Hongaarse minister van Buitenlandse Zaken Péter Szijjártó werkte samen met Rusland om oligarchen van Europese sanctielijsten te krijgen. Dat blijkt uit onderzoek van het Letse onderzoeksplatform The Insider en onder meer het Poolse Frontstory. Ook zou het gaan om bedrijven en banken.
29 minuten geledenNAIROBI (ANP) - De paramilitaire Rapid Support Forces (RSF) zetten seksueel geweld in als wapen in Darfur. Dat meldt de internationale tak van Artsen zonder Grenzen (AzG) in een rapport over de situatie in de Soedanese regio.
51 minuten geledenTEHERAN/DUBAI/TEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - In verschillende landen in het Midden-Oosten worden in de nacht van maandag op dinsdag aanvallen gemeld. Zo zijn er in delen van de Iraanse hoofdstad Teheran stroomstoringen na een reeks explosies, meldt het Iraanse persagentschap Fars.
6 uur geledenSCHWERIN (ANP/DPA) - De gestrande bultrug die al dagen bekijks trekt langs de Duitse kust, is maandagavond naar open zee gezwommen. De waterpolitie meldt dat het dier in eerste instantie de verkeerde kant op zwom, richting de haven, maar later alsnog richting de Oostzee vertrok.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump wil graag dat de oorlog met Iran eindigt, melden bronnen aan The Wall Street Journal. Hij zou daarom welwillend zijn om de Amerikaanse militaire vijandelijkheden te stoppen, zonder dat de Straat van Hormuz door Iran is heropend, schrijft de krant. Trump zou dit scenario "in de afgelopen dagen" met zijn adviseurs hebben besproken, maar er nog geen definitieve beslissing over hebben genomen.
8 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Céline Dion heeft een concertreeks in Parijs aangekondigd. Het gaat om een serie van tien concerten, meldt zij op Instagram. De eerste is op 12 september, de laatste op 14 oktober. De optredens zijn in de La Défense Arena.
15 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR/AFP/DPA) - Het Israëlische parlement heeft ingestemd met de omstreden uitbreiding van de doodstraf. Mensen die worden veroordeeld voor moord met een terroristisch motief kunnen door de wet de doodstraf krijgen, die moet worden uitgevoerd door ophanging. Critici denken dat de wet in de praktijk alleen voor Palestijnen zal gelden.
16 uur geleden