Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bijna 14.000 alleenstaande kinderen vragen asiel in EU

Bijna 14.000 alleenstaande kinderen vragen asiel in EU

BRUSSEL (ANP) - In 2019 hebben 13.800 alleenstaande minderjarigen asiel aangevraagd in de EU. Bijna een derde van deze vluchtelingen onder de 18 jaar die zonder familie of een andere begeleider in een EU-land terecht zijn gekomen, was afkomstig uit Afghanistan, maakt het Europees bureau voor de statistiek Eurostat bekend.

Ten opzichte van 2018 daalde het aantal onbegeleide minderjarigen dat een beschermde status in de EU zocht met 20 procent. Het gaat vooral om jongens (85 procent) en twee derde is 16 of 17 jaar oud. Er waren vorig jaar ook 3100 aanvragen van kinderen van 14 en 15 jaar, terwijl 1500 alleenstaande asielzoekers (11 procent) jonger waren dan 14.

Een kwart van de asielaanvragen vond plaats in Griekenland, maar ook in Duitsland, België en Nederland (1000 aanvragen ofwel 8 procent) zochten alleenreizende minderjarigen internationale bescherming. Naast Afghanen ging het vooral om kinderen uit Syrië, Pakistan, Somalië, Guinee en Irak.

In het piekjaar 2015 registreerden zich nog 92.000 alleenstaande asielkinderen in de 27 EU-landen.

Meer uit Buitenland

Melania zit als eerste first lady VN-Veiligheidsraad voor

NEW YORK (ANP/DPA) - Melania Trump heeft als eerste first lady een vergadering van de VN-Veiligheidsraad voorgezeten. De first lady betuigde in haar openingsrede medeleven met "families die hun helden hebben verloren, die hun leven hebben opgeofferd voor de vrijheid".

1 uur geleden
Video's van verklaringen van Clintons over Epstein gepubliceerd

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Een onderzoekscommissie van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft videobeelden van de getuigenverklaringen van voormalig president Bill Clinton en zijn vrouw Hillary gepubliceerd. De verklaringen werden vorige week achter gesloten deuren afgelegd voor de commissie.

2 uur geleden
Trump voor het eerst als president naar Correspondents' Dinner

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Voor het eerst zal Donald Trump als president het jaarlijkse Correspondents' Dinner voor Witte Huis-verslaggevers bijwonen. Daarmee beëindigt hij zijn jarenlange boycot van het evenement.

2 uur geleden
Israël voert opnieuw aanvallen uit op Beiroet

BEIROET (ANP/AFP/RTR) - Israël heeft in de nacht van maandag op dinsdag opnieuw aanvallen uitgevoerd op de Libanese hoofdstad Beiroet. Volgens het Israëlische leger waren commandocentra en wapenopslagfaciliteiten van Hezbollah in Beiroet het doelwit.

3 uur geleden
Rubio: hoop dat Iraniërs de regering kunnen omverwerpen

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio zegt te hopen dat het Iraanse volk de regering omver kan werpen. Hij zei ook dat Iran onder de huidige machthebbers een enorm risico vormt.

6 uur geleden
Iraanse Revolutionaire Garde dreigt met geweld Straat van Hormuz

TEHERAN (ANP/RTR) - Een commandant van de Iraanse Revolutionaire Garde heeft herhaald dat de Straat van Hormuz gesloten is. Schepen die toch proberen te passeren, zullen volgens hem in brand worden gestoken, aldus Iraanse media.

7 uur geleden
Revolutionaire Garde dreigt: vijanden zelfs thuis niet veilig

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde heeft gezworen wraak te nemen voor de aanval waarbij ayatollah Ali Khamenei werd gedood. "De vijand moet weten dat hun gelukkige dagen voorbij zijn", zei een bevelhebber van de Garde op staatstelevisie. "Ze zullen nergens ter wereld meer veilig zijn, zelfs niet in hun eigen huizen."

9 uur geleden