Bijna 13.000 schademeldingen Limburg bij verzekeraars
DEN HAAG (ANP) - Nederlandse verzekeraars hebben in totaal 12.658 claims binnengekregen wegens schade door de hevige regenval en het hoogwater in Limburg. Het gaat vooral om schade aan huizen en voertuigen, meldt het Verbond van Verzekeraars in een eerste overkoepelende inventarisatie van alle binnengekomen meldingen.
Het is nog niet bekend hoe hoog het schadebedrag is. Eerder gaf de koepelorganisatie voor Nederlandse verzekeraars wel aan dat het waarschijnlijk om meer dan 100 miljoen euro gaat.
Naar schademeldingen gemeten is Valkenburg aan de Geul de zwaarst getroffen gemeente. Uit de Zuid-Limburgse plaats kwamen bijna 3000 claims binnen bij verzekeraars. Ook in Heerlen en Meerssen is er veel schade, zo melden de verzekeraars.
Dekking
De meeste claims, ruim 9000, kwamen van particulieren en gingen over schade aan het huis of de inboedel. Daarnaast meldden 2100 particulieren schade aan hun auto. Ook kwamen er 1250 claims van ondernemers binnen.
De meeste schadegevallen bij particulieren zijn volgens het Verbond van Verzekeraars verzekerd. Maar er zijn ook gevallen waar er voor de schade niet voldoende dekking is afgesloten. Dat kan bijvoorbeeld het geval zijn bij zakelijke polissen. "Bij ondernemers heb je meer maatwerk. Je kunt er als zakelijke klant voor kiezen een polis af te sluiten zonder dekking voor overstromingsschade op je gebouwverzekering. De kosten kunnen dan lager uitpakken", legt een woordvoerster van de brancheorganisatie uit. Ze wijst erop dat verzekeraars in sommige gevallen meer hebben vergoed aan ondernemers in Limburg dan ze strikt noodzakelijk moesten doen.
Ramp
Verzekeraars wijzen er ook op dat schade als gevolg van een overstroming van de Maas niet-verzekerbaar is. Als zo'n grote rivier buiten de oevers treedt, is het risico dat verzekeringsmaatschappijen omvallen als ze alle schade op zich nemen namelijk te groot. Of er meldingen van schade door Maaswater zijn binnengekomen bij Nederlandse verzekeraars, is niet direct bekend. Ook schade aan gewassen van boeren is niet altijd verzekerd.
Het kabinet bestempelde de watersnood in Limburg formeel als ramp. Dat betekent dat mensen met schade die de verzekering niet dekt, bij de rijksoverheid om financiële hulp kunnen vragen. Dat gebeurt via de Wet tegemoetkoming schade door rampen, maar de precieze toepassing moet nog worden uitgewerkt.
Meer uit Financieel
ROTTERDAM (ANP) - Door de onrust in het Midden-Oosten was het een lastig eerste kwartaal voor pensioenfondsen. Ambtenarenpensioenfonds ABP en metalektrofonds PME zagen hun financiële positie verslechteren, maar houden niettemin een stevige buffer over. Daardoor houden aangesloten gepensioneerden en andere deelnemers zicht op een mogelijke pensioenverhoging, als de fondsen volgend jaar overgaan naar het nieuwe pensioenstelsel.
2 uur geledenAUSTIN (ANP) - Tesla heeft in het eerste kwartaal van dit jaar zijn winst opgevoerd, nadat de elektrische autofabrikant vorig jaar nog last had van lagere verkopen en hogere kosten. De elektrische autofabrikant van topman Elon Musk boekte een nettowinst van 477 miljoen dollar, omgerekend zo'n 407,5 miljoen euro. Dat is 17 procent meer dan in het eerste kwartaal van vorig jaar.
5 uur geledenHSINCHU (ANP/BLOOMBERG) - Het Taiwanese TSMC, de grootste producent van geavanceerde chips voor AI-toepassingen ter wereld, is voorlopig niet van plan om de geavanceerdste machines van het Nederlandse ASML aan te schaffen. Het bedrijf wil hiermee wachten tot in 2029 om kosten te besparen, heeft een hoge leidinggevende bij TSMC tegen verslaggevers gezegd.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen op Wall Street in New York zijn woensdag met winsten de handel uitgegaan, nadat de Amerikaanse president Donald Trump aankondigde de wapenstilstand met Iran te verlengen. De brede S&P 500-index en techbeurs Nasdaq sloten op een recordstand. De Straat van Hormuz is nog altijd gesloten en de olieprijzen stegen daardoor opnieuw.
5 uur geledenSUNNYVALE (ANP) - Dan Shapero is de nieuwe topman van socialmediaplatform LinkedIn, onderdeel van Microsoft. De nieuwe topman werkt al ruim achttien jaar bij LinkedIn, waarvan de afgelopen vijf jaar als operationeel topman.
7 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland stopt vanaf 1 mei met de levering van Kazachse ruwe olie via de Droezjba-pijpleiding aan Duitsland. Dat meldde de Russische vicepremier Aleksander Novak woensdag. De maatregel vergroot de zorgen over de brandstofvoorziening in Duitsland die de Iranoorlog heeft veroorzaakt.
7 uur geledenLISSABON (ANP/BLOOMBERG) - Portugal wil doorgaan met de verkoop van een minderheidsbelang in de Portugese luchtvaartmaatschappij TAP. Ingewijden melden aan persbureau Bloomberg dat zowel Air France-KLM als Lufthansa wordt gevraagd een definitief bod uit te brengen. Beide luchtvaartmaatschappijen deden begin april een eerste bod en krijgen nu allebei drie maanden de tijd om een definitief bod uit te brengen.
9 uur geleden