Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bijna 1200 lijken burgers bij Kiev gevonden sinds aftocht Russen

Bijna 1200 lijken burgers bij Kiev gevonden sinds aftocht Russen

KIEV (ANP/DPA) - Bijna 1200 lijken van burgers zijn inmiddels gevonden in het gebied rond de Oekraïense hoofdstad Kiev sinds de aftocht van de Russische invasietroepen daar. Het aantal loopt nog steeds op. Ongeveer 200 mensen gelden als vermist.

De politiechef van de regio sprak op televisie over tot nu toe 1187 "vreedzame burgers die zijn omgekomen door het Russische leger".

Rusland viel eind februari Oekraïne binnen en bezette ruim een maand lang gebieden in de buurt van Kiev. Meteen na de terugtrekking werden al honderden burgers dood aangetroffen, velen van hen in het stadje Boetsja. De beelden veroorzaakten afschuw over de hele wereld. Zelfs het woord volkenmoord viel. Moskou ontkende elke schuld en zei dat Oekraïne alles in scène had gezet, zonder met bewijs te komen.

Meer uit Buitenland

Dances with Wolves-acteur Graham Greene (73) overleden

TORONTO (ANP) - Acteur Graham Greene is maandag op 73-jarige leeftijd overleden. De Canadees was bekend van zijn rollen in de films Dances with Wolves, The Green Mile en The Twilight Saga: New Moon. Hij overleed in een ziekenhuis in Toronto na een langdurige ziekte.

2 minuten geleden
Zuid-Korea denkt dat 2000 Noord-Koreanen sneuvelden voor Rusland

SEOUL (ANP/AFP) - Zo'n 2000 Noord-Koreaanse militairen zijn naar schatting gesneuveld toen ze aan Russische zijde meevochten tegen Oekraïne. Dat meldde een Zuid-Koreaanse parlementariër die zich had laten informeren door de inlichtingendienst van zijn land.

28 minuten geleden
Zwaar getroffen dorpen in Afghanistan nog altijd niet bereikbaar

KABUL (ANP/AFP/RTR) - Enkele van de zwaarst getroffen dorpen tijdens de aardbeving in Afghanistan, zijn nog steeds niet bereikbaar. De wegen naar deze plaatsen zijn nog niet toegankelijk, melden VN-medewerkers aan persbureau AFP.

1 uur geleden
Xi en Poetin voeren overleg in Beijing

BEIJING (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Chinese president Xi Jinping en zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin zijn dinsdag in Beijing begonnen aan een overleg. Poetin besprak daarbij dat de betrekkingen tussen de landen "een ongekend niveau" hebben bereikt. Ook noemde hij Xi "een dierbare vriend".

2 uur geleden
Ngo meldt twintig vermissingen na protesten Indonesië

JAKARTA (ANP/AFP) - Na grote protesten in Indonesië deze week waarbij de politie hard ingreep, worden zeker twintig mensen vermist. Dat stelt de Indonesische mensenrechtenorganisatie KontraS.

2 uur geleden
Trump geeft oud-advocaat Giuliani hoogste onderscheiding

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump kent de presidentiële Medal of Freedom toe aan Rudy Giuliani, oud-burgemeester van New York en voormalig persoonlijk advocaat van Trump.

4 uur geleden
Belgische regering akkoord over erkenning Palestijnse staat

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische regering is het eens geworden over een gemeenschappelijk standpunt over de oorlog in Gaza. Minister van Buitenlandse Zaken Maxime Prévot bevestigt tegenover persbureau Belga dat er in het akkoord sprake is van sancties tegen Israël en van de erkenning van een Palestijnse staat, zij het onder voorwaarden.

4 uur geleden