Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bijna 12 procent erbij voor kinderopvangmedewerkers

Bijna 12 procent erbij voor kinderopvangmedewerkers

DEN HAAG (ANP) - Kinderopvangmedewerkers krijgen er gemiddeld 11,86 procent loon bij, melden FNV en CNV. De stijging heeft plaats over achttien maanden. Door een speciale aanpassing komen ook de laagste salarissen boven de 14 euro per uur, aldus de bonden. Verlaging van de werkdruk zal nog verder worden besproken.

De werknemers krijgen er per 1 april van dit jaar 2 procent loon bij plus 150 euro bruto per maand. Op 1 juli 2023 krijgen alle medewerkers een eenmalige uitkering van 525 euro maximaal, naar rato van het dienstverband. Op 1 januari 2024 gaan de lonen verder nog eens omhoog met 2 procent en op 1 april wederom met 2 procent.

"Het was voor onze leden heel belangrijk dat de lonen omhooggaan, vanwege de torenhoge inflatie. Dat we daar nu afspraken over hebben gemaakt geeft ons de ruimte verder te praten over zaken als werkdruk en de grote personeelstekorten", legt bestuurder FNV Zorg & Welzijn Deddy Dorenbos uit. "Gezien de huidige onzekerheden is het fijn dat wij een kortlopende cao kunnen afspreken, hiermee hebben wij nog ruimte om aanvullende loonafspraken te maken in 2024", vult bestuurder CNV Zorg & Welzijn Chantal van Dijk aan.

117.000 werknemers

Onder de cao vallen circa 117.000 werknemers. Er was al langere tijd grote onrust in de wereld van de kinderopvang door de stijgende werkdruk, hoog ziekteverzuim en de schaarse tijd die er in de praktijk per kind kan worden gegeven. Ouders hebben te maken met wachtlijsten.

De Branchevereniging Maatschappelijke Kinderopvang is nu echter "heel blij" en put hoop uit de afspraken: "Bestaande én nieuwe medewerkers gaan erop vooruit. De cao biedt betere doorgroeimogelijkheden én een aantrekkelijker start voor nieuwe medewerkers door een hoger startsalaris." De Brancheorganisatie Kinderopvang is ook gelukkig met de afspraken: "Dit onderhandelaarsakkoord zal hopelijk leiden tot de benodigde en welverdiende rust in de sector en laat vanuit de werkgevers onze grote waardering zien voor alle medewerkers die dag in dag uit met hart en ziel werken in de kinderopvang. Belangrijk onderdeel van de waardering is dat we alle huidige en toekomstige medewerkers ook perspectief willen bieden."

Meer uit Binnenland

Code geel: plaatselijk glad in midden, oosten en zuidoosten

DE BILT (ANP) - In het midden, oosten en zuidoosten van het land kan het dinsdagavond, -nacht en woensdagochtend plaatselijk glad zijn, waarschuwt het KNMI. De gladheid ontstaat door bevriezing van natte weggedeelten of door lichte regen op een bevroren ondergrond, mogelijk zeer lokaal.

9 uur geleden
FVD wil bij verkiezingen in maart meedoen in zeker 100 gemeenten

DEN HAAG (ANP) - Forum voor Democratie wil bij de gemeenteraadsverkiezingen in maart meedoen in minimaal honderd gemeenten. Op haar website meldt de partij dat de deelname in dit aantal gemeenten vaststaat en dat nog wordt onderzocht of het op meer plekken kan.

9 uur geleden
Tijdens jaarwisseling is de lucht korte tijd mogelijk zeer slecht

DEN HAAG (ANP) - Tijdens de jaarwisseling zal de luchtkwaliteit korte tijd slecht of mogelijk zeer slecht zijn, verwacht het RIVM. Dit geldt vooral voor plaatsen waar vuurwerk wordt afgestoken. Het gaat slechts matig waaien, waardoor er plaatselijk hoge concentraties fijnstof zijn.

16 uur geleden
Vuurwerkvondst Weesp ging om meer dan 1100 kilo

WEESP (ANP) - De vuurwerkvondst in een huis in Weesp maandagavond betrof een lading van ruim 1100 kilo, meldt de politie. Er moesten moesten enkele tientallen woningen aan de Papelaan worden ontruimd nadat het zware vuurwerk werd gevonden.

17 uur geleden
Frituurvet in riool kost waterschappen miljoenen euro's

DEN HAAG (ANP) - De Unie van Waterschappen roept Nederlanders op het frituurvet dat in aanloop naar oud en nieuw wordt gebruikt om oliebollen te bakken niet door de gootsteen of het toilet te spoelen. Het vet stolt in het riool en zorgt geregeld voor verstoppingen, waarschuwt de koepelorganisatie. Dat en het zuiveren van het frituurvet uit het water kost de waterschappen jaarlijks miljoenen euro's.

17 uur geleden
Meer vuurwerk in beslag genomen dan vorig jaar

DEN HAAG (ANP) - De opsporingsdiensten hebben meer verboden vuurwerk in beslag genomen dan vorig jaar, blijkt uit de dinsdag bijgewerkte Vuurwerkbarometer van het Openbaar Ministerie. In de afgelopen week is 7433 kilo in beslag genomen. Daarmee staat de teller dit jaar op ruim 112.223 kilo, terwijl het jaar nog niet voorbij is.

17 uur geleden
TivoliVredenburg trok recordaantal van 1,5 miljoen bezoekers

UTRECHT (ANP) - TivoliVredenburg heeft in 2025 voor het eerst meer dan 1,5 miljoen bezoekers ontvangen, meldt het poppodium dinsdag. Bij de Utrechtse concertzaal vonden dit recordjaar ruim 2300 concerten en evenementen plaats en stonden zo'n 15.000 artiesten, musici en sprekers op de podia. TivoliVredenburg werd ooit ontworpen voor 600.000 gasten.

17 uur geleden