Bijna 111.000 huishoudens krijgen steun uit Noodfonds Energie
ROTTERDAM (ANP) - Bijna 111.000 huishoudens krijgen steun voor het betalen van hun energierekening, ruim twee keer zoveel als vorig jaar. Dit meldt het Tijdelijk Noodfonds Energie, na het beoordelen van bijna alle subsidieaanvragen.
Mensen met een laag inkomen en een hoge energierekening konden van januari tot en met maart subsidie aanvragen uit het noodfonds. Meer dan 194.000 huishoudens hebben dit volgens het noodfonds gedaan. Het aantal aanvragen ligt veel hoger dan vorig jaar omdat de regeling dit jaar is versoepeld, waardoor meer mensen in aanmerking komen. Ook is meer geld beschikbaar. Huishoudens krijgen gemiddeld 97 euro per maand om te helpen bij het betalen van hun energierekening, aldus het noodfonds.
Na goedkeuring krijgen mensen zes maanden steun. Energieleveranciers verrekenen de subsidie in de energierekening. Hoeveel aanvragen zijn afgewezen is niet bekend.
Pekela
De meeste aanvragen kwamen volgens het noodfonds uit Rotterdam, bijna 13.000 huishoudens uit die stad wilden steun ontvangen. Afgezet tegen het aantal inwoners kwamen de meeste verzoeken uit de Groningse gemeente Pekela. Hier vroeg bijna 5,5 procent van de huishoudens subsidie aan.
Om energiesubsidie te krijgen mag het bruto-inkomen van een huishouden maximaal 200 procent van het sociaal minimum zijn, met vakantiegeld erbij. Voor alleenstaanden komt dit neer op 3200 euro per maand en voor samenwonenden op 4480 euro. Verder moet minstens 10 procent van het inkomen opgaan aan de energierekening. Voor mensen met een inkomen onder het sociaal minimum ligt de grens lager.
Verduurzamen
Vorig jaar vroegen 83.000 huishoudens energiesteun aan. Ruim 50.000 huishoudens kregen die uitgekeerd, 43,7 miljoen euro in totaal. Dit keer is 84 miljoen euro beschikbaar. Het grootste deel komt van de overheid, energieleveranciers hebben er ook geld in gestopt.
Het Tijdelijk Noodfonds Energie is in 2022 opgericht nadat de energieprijzen flink waren gestegen door de inval van Rusland in Oekraïne. Sommige mensen kregen moeite om hun energierekening te betalen en lieten daarom bijvoorbeeld hun verwarming in de winter uit. Omdat de energiekosten nog steeds hoger zijn dan voor het begin van de oorlog, konden mensen dit jaar weer subsidie aanvragen. Het noodfonds verwacht dat gerichte steun de komende winters nodig blijft voor mensen met een laag inkomen die hun huis niet goed kunnen verduurzamen.
Meer uit Financieel
EINDHOVEN (ANP) - De Europese Unie moet zelf een techreus worden, stelt premier Rob Jetten. Samen met de Franse president Emmanuel Macron benadrukte Jetten tijdens een bezoek aan Eindhoven het belang van strategische autonomie voor het continent "in tijden van verschuivende machtsverhoudingen".
21 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandsche Bank (DNB) heeft een deel van de goudvoorraad uit de Verenigde Staten en Canada gehaald. Daarmee wordt Londen nu de standplaats met het grootste deel van de Nederlandse goudvoorraad, gevolgd door Zeist. Londen wordt gezien als een belangrijk handelscentrum voor fysiek goud.
32 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De prijzen aan de pomp in Nederland stijgen de komende tijd waarschijnlijk verder door de conflicten in het Midden-Oosten en tussen Rusland en Oekraïne. Dat denken deskundigen op dit gebied, nadat uit cijfers van het consumentenvoordeelplatform UnitedConsumers woensdag bleek dat de gemiddelde adviesprijs voor een liter Euro95 is gestegen tot een nieuw record. Die van diesel zal dat naar verwachting ook doen.
48 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Werkgeversorganisaties MKB-Nederland en VNO-NCW vinden dat vakbonden weer om tafel moeten met het kabinet na een "stevige handreiking" van de coalitie op het vlak van sociale zekerheid. Dat de bonden vasthouden aan aangekondigde stakingen is teleurstellend, zeggen de belangenbehartigers van het bedrijfsleven in een reactie op gelekte begrotingsplannen.
55 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Een deel van de Nederlandse strategische olievoorraad wordt op de markt gebracht, meldt minister Stientje van Veldhoven (Klimaat en Groene Groei, D66). Het gaat om ongeveer 780.000 vaten in handen van de Staat. In juli werden al 2,7 miljoen vaten olie van de strategische voorraad in handen van commerciële partijen vrijgegeven.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - EU-lidstaten hebben er woensdag mee ingestemd de importtarieven op een groot deel van de Armeense producten tijdelijk af te schaffen. De Europese Commissie deed dit voorstel afgelopen zomer om Armenië te steunen na handelsbeperkingen en dreigingen vanuit Rusland. Dat gebeurde rondom parlementsverkiezingen, die gewonnen werden door de EU-gezinde premier Nikol Pasjinjan.
1 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Arbodienstverlener Arbo Unie verwacht dat in september het aantal ziekmeldingen van werknemers zeer sterk zal stijgen. Volgens een analyse van Arbo Unie over de jaren 2020 tot en met 2025 ligt het aantal ziekmeldingen in september gemiddeld 69 procent hoger dan in augustus. September is volgens de arbodienst het punt waarop het verzuimseizoen begint.
2 uur geleden