Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bijna 100.000 klachten over seksueel misbruik scouting VS

Bijna 100.000 klachten over seksueel misbruik scouting VS

WASHINGTON (ANP/AFP) - Ongeveer 95.000 personen hebben sinds februari verklaard dat zij seksueel zijn misbruikt bij de Boy Scouts in de Verenigde Staten. Het cijfer is afkomstig van het schadevergoedingsfonds dat in verband met het misbruikschandaal in het leven is geroepen. Maandagavond plaatselijke tijd was de deadline om via het fonds compensatie aan te vragen.

"95.000 klachten zijn ingediend", stelt Paul Moses, een advocaat die optreedt namens meerdere slachtoffers. Dat cijfer overtreft het aantal klachten over seksueel misbruik in de rooms-katholieke kerk. "Voor zover wij weten, zijn er wereldwijd 11.000 klachten over de katholieke kerk", aldus Andrew van Arsdale, ook een advocaat die misbruikslachtoffers bijstaat.

"Het is met afstand het grootste misbruikschandaal in de Verenigde Staten", aldus advocaat Moses. Volgens hem is de scouting lange tijd "een perfecte petrischaal" geweest voor pedofielen. "Jongetjes leggen een eed van trouw af en zijn weg van hun ouders, in de wildernis."

Compensatie

"Wij zijn ontzet over het aantal mensen dat heeft geleden onder het misbruik dat heeft plaatsgevonden bij de Scouts en geraakt door de moed van hen die het stilzwijgen hebben doorbroken", stelt Boy Scouts of America (BSA) in een verklaring, zonder het totale aantal klachten te bevestigen.

"We hadden vrijwillig een gemakkelijk toegankelijke procedure geopend om slachtoffers te helpen compensatie te claimen. Hun reacties zijn hartverscheurend en het spijt ons oprecht", voegt de organisatie toe. Boy Scouts of America is opgericht in 1910 en telt ongeveer 2,2 miljoen leden tussen de 5 en 21 jaar oud.

Meer uit Buitenland

Trump verwacht deze week nieuwe gesprekken met Iran

WASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft tegen nieuwssite Axios gezegd dat hij komende week nog nieuwe gesprekken met Iran verwacht. Zaterdag wees hij een Iraans voorstel voor het heropenen van de Straat van Hormuz nog af, maar Iran zei zondag nog te wachten op een officiële reactie.

34 minuten geleden
Zwitsers stemmen tegen striktere neutraliteit in grondwet

BERN (ANP/AFP) - Een ruime meerderheid van de Zwitsers heeft in een referendum een voorstel verworpen om de neutraliteit van hun land strikter te maken. Voorstanders wilden in de grondwet laten opnemen dat Zwitserland de banden met militaire bondgenootschappen als de NAVO niet mag aanhalen en alleen sancties mag opleggen als de Verenigde Naties die hebben goedgekeurd. Tegenstanders noemden dat idee pro-Russisch.

58 minuten geleden
Trump: veiligheidsdiensten VS en VK onderzochten verdachten al

WASHINGTON (ANP) - In een reactie op de arrestatie van vijf verdachten voor het voorbereiden van een terreurdaad bij een Britse luchtmachtbasis, claimde de Amerikaanse president Donald Trump zondag dat de arrestaties het gevolg waren van Amerikaanse samenwerking met de Britse autoriteiten. Veiligheidsdiensten van beide landen, waaronder het Britse Scotland Yard, zouden de verdachten al langer in het vizier hebben gehad.

1 uur geleden
Houthi's melden dodelijke Saudische aanvallen op markt in Taiz

SANAA (ANP/AFP) - Bij Saudische luchtaanvallen op een markt in Taiz, in het zuidwesten van Jemen, zijn zeven doden gevallen in een gebied dat in handen is van de Jemenitische Houthi's. Dat meldt al-Masirah, de tv-zender van de Houthi's, op gezag van het ministerie van Volksgezondheid van de Houthi's. Ook zouden veertig mensen onder wie vijf kinderen gewond zijn geraakt door de aanvallen.

2 uur geleden
Politie VK vermoedt voorbereiding terreurdaad bij vliegbasis

FAIRFORD (ANP) - De mannen die zijn aangehouden bij een luchtmachtbasis in het Verenigd Koninkrijk worden verdacht van het voorbereiden van een terroristische daad, meldt de politie. Vijf mannen werden in de nacht van zaterdag op zondag aangehouden, nadat de politie een melding had gekregen over drie verdachte voertuigen bij de basis.

3 uur geleden
Explosievenrobot onderzoekt witte busjes bij vliegbasis VK

WHELFORD (ANP) - Op helikopterbeelden bij de BBC is te zien hoe een explosievenrobot drie witte busjes onderzoekt bij de Britse vliegbasis RAF Fairford. Zondagochtend riep de politie een "groot incident" uit bij de basis, die door de Verenigde Staten wordt gebruikt. Het is tot nu toe niet duidelijk wat er precies aan de hand is.

4 uur geleden
Iran vindt opnieuw Amerikaanse onderwaterdrone

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde zegt opnieuw een Amerikaanse onderwaterdrone te hebben onderschept in de Straat van Hormuz. Dat is de tweede keer deze maand.

4 uur geleden