Bijna 100.000 coronabesmettingen in VS
WASHINGTON (ANP/AFP) - Bijna 100.000 mensen in de Verenigde Staten zijn besmet met het coronavirus. Ook zijn zeker 1475 patiënten aan het virus overleden, meldt de Johns Hopkins University. Die baseert zich op officiële bronnen.
In totaal zijn er 97.028 geïnfecteerden in het land, een toename van bijna 18.000 gevallen ten opzichte van donderdag. Het aantal doden steeg in diezelfde periode met 345. New York City kent de meeste besmettingen, daar hebben meer dan 25.000 inwoners het longvirus. 366 van hen zijn gestorven aan de gevolgen van het virus.
De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag een decreet ondertekend waarmee autofabrikant General Motors wordt verplicht beademingsapparatuur te produceren om de pandemie te bestrijden. Hij deed dat nadat eerder de gouverneur van de staat New York en de burgemeester van New York City daarop had aandrongen. Ze vrezen snel zonder te komen zitten. Minister van Volksgezondheid Alex Azar bepaalt later het aantal dat GM dient te maken.
Meer uit Buitenland
MEXICO-STAD (ANP/RTR) - Komende donderdag, de dag van de opening van het WK voetbal, moeten alle ambtenaren in Mexico-Stad thuiswerken en blijven alle scholen dicht. Dat heeft president Claudia Sheinbaum besloten uit angst voor verkeerschaos in de Mexicaanse hoofdstad.
7 uur geledenTALLINN (ANP/RTR) - Oekraïne en Letland hebben een dronedeal getekend tijdens een top in Tallinn. Op X deelt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky beelden van het tekenmoment in de Estse hoofdstad.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - Een groep westerse landen zegt maatregelen te nemen tegen extremistische kolonisten op de bezette Westelijke Jordaanoever. Frankrijk, Canada, Australië, Noorwegen, Nieuw-Zeeland en het Verenigd Koninkrijk hebben sancties ingesteld tegen mensen en organisaties die bijdragen aan het geweld tegen Palestijnen.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie wil een inreisverbod voor elke Rus die in het leger heeft gediend sinds het begin van de oorlog in Oekraïne. Dat staat in het voorstel voor het 21e sanctiepakket. Europa moet verboden terrein zijn voor "iedereen die heeft deelgenomen aan de invasie van Oekraïne, zo simpel is het", zei voorzitter van de Commissie Ursula von der Leyen.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP) - In 2025 deden opnieuw minder mensen een verzoek tot asielopvang in de Europese Unie, meldt het Asielagentschap van de Europese Unie (EUAA). Dat is voor het tweede jaar op rij. Het aantal asielverzoeken ligt daarmee op het laagste niveau sinds 2021.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De EU maakt 16,5 miljoen euro vrij om de meest recente ebola-uitbraak in de Democratische Republiek Congo en Oeganda tegen te gaan. Dat meldt Eurocommissaris Hadja Lahbib (Crisisbeheer) na een bezoek aan Congo en overleg met de Afrikaanse Unie en de Afrikaanse Centra voor Ziektebestrijding en Preventie.
11 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De recente Israëlische aanvallen hebben in Iran het leven gekost aan zeker twee militairen, meldt de Iraanse staatstelevisie. De twee zouden deel hebben uitgemaakt van de luchtverdedigingseenheden van de krijgsmacht.
11 uur geleden