Bijna 10.000 meldingen van WhatsApp-fraude in 2020
DEN HAAG (ANP) - Bij de Fraudehelpdesk zijn tot oktober 9605 meldingen van WhatsApp-fraude binnengekomen. Dat zijn er bijna vier keer zoveel als in heel 2019, bevestigt een woordvoerder van de Fraudehelpdesk berichtgeving van het AD.
Het gaat om oplichting doordat mensen zich voordoen als een bekende. Vaak sturen ze een bericht dat ze een bekende zijn met een nieuw telefoonnummer en dat ze acuut geld nodig hebben. Tot en met 1 oktober zijn al 1154 mensen het slachtoffer geworden van deze truc. In totaal zijn ze voor 3,3 miljoen euro opgelicht.
Volgens een woordvoerder van de Fraudehelpdesk is waarschuwen het belangrijkste preventiemiddel tegen deze oplichting. Doordat er geen sprake is van bijvoorbeeld hacken, kan er technisch niets worden gedaan ter preventie. Mensen moeten volgens de Fraudehelpdesk constant alert blijven bij dergelijke verzoeken.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse burgemeester Femke Halsema staat op sociale media stil bij de verwoesting van de Vondelkerk tijdens de jaarwisseling. De kerk uit 1880 in de buurt van het Vondelpark raakte zwaar beschadigd door brand. De toren en een deel van het middengedeelte zijn ingestort, net als een groot deel van het dak. "Afgelopen nacht verloor Amsterdam één van zijn meest intieme monumenten", schrijft Halsema, die in de nachtelijke uren zelf kwam kijken bij de brand.
10 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Voor veel veiligheidsregio's was het een drukke jaarwisseling. De veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond spreekt over een "krankzinnig drukke nacht voor de hulpdiensten" met "een recordaantal meldingen". Bij de meldkamer van de ambulancedienst en brandweer kwamen in totaal 1671 meldingen binnen, een stijging van ruim 60 procent. Tussen 00.00 uur en 03.00 uur ging het volgens de veiligheidsregio om gemiddeld zeven 112-meldingen per minuut.
20 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De brandweer heeft het vuur in de Vondelkerk in Amsterdam onder controle gekregen. Het sein brand meester is gegeven, meldde de Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland.
46 minuten geledenNIJMEGEN (ANP) - Na de dood van een jongen door vuurwerk in Nijmegen is iemand aangehouden. De politie wil verder niets over de identiteit van de verdachte zeggen.
1 uur geledenHAARLEM (ANP) - Agenten in Haarlem zijn tijdens nieuwjaarsnacht bekogeld met zwaar vuurwerk. Een 27-jarige man uit Hoofddorp is aangehouden en zit vast voor verhoor, meldt de politie. De agenten hebben aangifte gedaan van poging tot zware mishandeling.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - In Rotterdam is tijdens nieuwjaarsnacht een man die op het wegdek lag overreden, meldt de politie. De man is aan zijn verwondingen overleden.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ziekenhuizen in grote steden hebben het erg druk gehad tijdens de jaarwisseling. Zo spreekt het Catharina Ziekenhuis in Eindhoven van "een ontzettend drukke en heftige nacht". Ook Haaglanden MC in Den Haag, een van de grootste spoedeisende hulpen van het land, behandelde "meer patiënten door vuurwerk dan voorgaande jaren".
2 uur geleden