Bijna 100-jarige prins Philip ter observatie naar ziekenhuis
LONDEN (ANP) - De 99-jarige Britse prins Philip, de echtgenoot van koningin Elizabeth, is dinsdagavond opgenomen in een ziekenhuis. Hij was onwel geworden en zijn arts stuurde hem naar het hospitaal King Edward VII. Hij blijft daar volgens Britse media enige dagen ter observatie. De prins liep op eigen kracht het ziekenhuis binnen en zijn gezondheidstoestand heeft voor zover bekend niets te maken met het coronavirus. Het Britse koninklijk paar is afgelopen maand al ingeënt tegen het virus met een eerste dosis.
De prins rust en wordt in de gaten gehouden. Koningin Elizabeth is niet bij haar man, maar is thuis gebleven in Windsor Castle. Philip heeft de laatste jaren meerdere keren medische problemen gehad die behandeling in een ziekenhuis noodzakelijk maakten. Hij heeft zich in 2017 uit het openbare leven teruggetrokken.
Het paar ontmoette elkaar voor het eerst in 1934. In 1947 trouwde de in Griekenland geboren prins Philip de 5 jaar jongere Britse kroonprinses in Londen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse inlichtingendiensten denken dat de Iraanse krijgsmacht zich sneller weet te herpakken dan verwacht, meldt CNN op basis van vier bronnen. Twee bronnen die bekend zijn met de verslagen, zeggen dat het land een deel van de droneproductie alweer heeft hervat. Het land zou daarvoor het staakt-het-vuren dat zes weken geleden werd afgekondigd hebben benut.
10 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De Pakistaanse topmilitair die bemiddelt tussen Iran en de VS reist donderdag weer naar Teheran, meldt het Iraanse persbureau ISNA. Veldmaarschalk Asim Munir is er volgens het persbureau om de "gesprekken en consultaties" voort te zetten.
57 minuten geledenWARSCHAU (ANP/RTR) - De Poolse buitenlandminister Radoslaw Sikorski heeft de Israëlische vertegenwoordiger in zijn land ontboden na de arrestatie van Gaza-activisten in internationale wateren. Onder hen zijn ook Poolse burgers.
1 uur geledenMINSK (ANP/RTR) - Het Russische ministerie van Defensie heeft de levering gemeld van nucleaire munitie aan een opslagfaciliteit in Belarus. Deze stap maakt volgens een verklaring deel uit van grote militaire oefeningen met nucleair arsenaal.
2 uur geledenMANILLA (ANP/AFP) - De Filipijnse regering heeft de politie opdracht gegeven senator Ronald dela Rosa te arresteren. Het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag heeft een arrestatiebevel tegen hem uitgevaardigd op verdenking van misdaden tegen de menselijkheid.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump en de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zijn dinsdag tijdens een telefoongesprek met elkaar in aanvaring gekomen over de te volgen koers ten aanzien van Iran. Dat meldden de Amerikaanse media Axios en The Wall Street Journal op basis van anonieme bronnen.
7 uur geledenCAMBRIDGE (ANP/AFP) - De Amerikaanse universiteit Harvard heeft aangekondigd dat ze gaat beperken hoeveel cijfers in de hoogste categorie (A's) hoogleraren mogen toekennen aan bachelorstudenten. Hiermee zet de gerenommeerde universiteit stappen om 'cijferinflatie' tegen te gaan.
8 uur geleden