Bijna 100 agenten gewond bij pro-Palestijnse protesten in Berlijn
BERLIJN (ANP) - In de Berlijnse wijken Neukölln en Kreuzberg zijn zaterdag bij pro-Palestijnse demonstraties 93 agenten gewond geraakt, meldt de politie in de Duitse hoofdstad.
Bijna zestig mensen werden gearresteerd voor ordeverstoring, geweld, aanvallen op politiemensen en het bevrijden van betogers die waren aangehouden. Nog eens 150 mensen krijgen een proces-verbaal voor minder zware vergrijpen.
De politie was met 900 man aanwezig om de vier betogingen tegen Israëls optreden in de Gazastrook in goede banen te leiden in de stadsdelen met veel inwoners van Arabische of Turkse komaf.
Het werd gewelddadig toen de politie een bijeenkomst opbrak waar de coronaregels niet werden gerespecteerd. Agenten werden bekogeld met stenen, flessen en vuurwerk, waarop de politie pepperspray inzette.
Ook elders in Duitsland - en in andere Europese landen - werd gedemonstreerd tegen de lucht- en artillerie-aanvallen waarmee Israël reageert op raketaanvallen van met name Hamas in de Gazastrook.
Meer uit Buitenland
BOEDAPEST (ANP/AFP/RTR) - De centrumrechtse oppositiepartij Tisza in Hongarije kon volgens een exitpoll rekenen op de steun van 55 procent van de kiezers, tegenover 38 procent voor de regerende Fidesz-partij van premier Viktor Orbán. Dat is het resultaat van een peiling door 21 Research Centre.
9 minuten geledenBANDAR ABBAS (ANP) - De Iraanse Islamitische Revolutionaire Garde (IRG) heeft na uitspraken van president Donald Trump beklemtoond dat Iran de Straat van Hormuz volledig controleert. Trump kondigde aan dat zijn marine de zeestraat gaat blokkeren, mijnen ruimen en de scheepvaart gaat controleren.
2 uur geledenMOSKOU/KYIV (ANP/RTR/AFP) - Oekraïne en Rusland beschuldigen elkaar van het veelvuldig schenden van een 32 uur durend bestand ter gelegenheid van het orthodoxe paasfeest. Het Russische ministerie van Defensie telde in de nacht van zaterdag op zondag 1971 schendingen van het staakt-het-vuren, terwijl de Oekraïense generale staf melding maakte van 479 artillerieaanvallen en meer dan 1700 drone-aanvallen door Russische troepen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - President Donald Trump heeft aangekondigd dat de marine de Straat van Hormuz sluit en er onder meer mijnen gaat ruimen. De hele operatie die Trump voor ogen heeft, duurt volgens hem niet lang. Volgens Trump zijn veel landen bereid te helpen. Zo zouden Groot-Brittannië en andere landen mogelijk mijnenvegers sturen.
3 uur geledenMAIDUGURI (ANP/RTR) - Nigeriaanse straaljagers hebben zaterdagnacht een dorpsmarkt bestookt tijdens de achtervolging van islamitische militanten in het noordoosten van het land waarbij mogelijk zeker 200 burgers zijn omgekomen. Dat verklaarden een lokaal raadslid en omwonenden zondag tegen persbureau Reuters.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump claimt op sociale media dat hij bevel heeft gegeven aan de Amerikaanse marine de Straat van Hormuz te blokkeren en de scheepvaart bij de zeestraat te gaan controleren. Hij zegt ook schepen te gaan stoppen en onderzoeken waarvoor mogelijk tolgeld aan Iran is betaald.
4 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - Alle leden van de Amerikaanse delegatie die naar Pakistan was gegaan voor onderhandelingen met Iran, zijn weer vertrokken. Ook de prominente gezanten van president Donald Trump, Steve Witkoff en Jared Kushner, hebben in navolging van vicepresident JD Vance het land verlaten, melden Amerikaanse media.
5 uur geleden