Bijna 100 agenten gewond bij pro-Palestijnse protesten in Berlijn
BERLIJN (ANP) - In de Berlijnse wijken Neukölln en Kreuzberg zijn zaterdag bij pro-Palestijnse demonstraties 93 agenten gewond geraakt, meldt de politie in de Duitse hoofdstad.
Bijna zestig mensen werden gearresteerd voor ordeverstoring, geweld, aanvallen op politiemensen en het bevrijden van betogers die waren aangehouden. Nog eens 150 mensen krijgen een proces-verbaal voor minder zware vergrijpen.
De politie was met 900 man aanwezig om de vier betogingen tegen Israëls optreden in de Gazastrook in goede banen te leiden in de stadsdelen met veel inwoners van Arabische of Turkse komaf.
Het werd gewelddadig toen de politie een bijeenkomst opbrak waar de coronaregels niet werden gerespecteerd. Agenten werden bekogeld met stenen, flessen en vuurwerk, waarop de politie pepperspray inzette.
Ook elders in Duitsland - en in andere Europese landen - werd gedemonstreerd tegen de lucht- en artillerie-aanvallen waarmee Israël reageert op raketaanvallen van met name Hamas in de Gazastrook.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Een bemanningslid van het neergehaalde Amerikaanse gevechtsvliegtuig in Iran is gered, meldden Amerikaanse functionarissen aan CBS News. Het toestel zou een F-15 zijn, waarbij twee personen aan boord zitten. De zoek- en reddingsoperatie is nog steeds bezig.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil volgend jaar 1,5 biljoen dollar uitgeven aan defensie. Het Witte Huis heeft zijn begrotingsvoorstel gepubliceerd. Hiermee zouden de militaire uitgaven met ongeveer 40 procent worden verhoogd tot het hoogste niveau in de moderne geschiedenis.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Amerikaanse functionarissen bevestigen dat een Amerikaans gevechtsvliegtuig is neergehaald in Iran, meldt The New York Times. De VS proberen de bemanning op te sporen en te redden voordat Iran ze te pakken krijgt, zeggen ingewijden tegen de krant.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump stelt dat zijn land "met iets meer tijd makkelijk de Straat van Hormuz kan heropenen." Door een Iraanse blokkade varen nauwelijks nog schepen door de zeestraat, die van groot belang is voor de internationale handel.
3 uur geledenBUSHEHR (ANP/RTR) - Een opslagplaats met daarin hulpgoederen en hulpvoertuigen is geraakt door een droneaanval, meldt het Internationale Comité van het Rode Kruis (ICRC). Donderdag zei die organisatie nog zich zorgen te maken om de verslechterde humanitaire situatie in Iran.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Vicepresident JD Vance zal voortaan verantwoordelijk zijn voor fraudebestrijding in de VS. Op Truth Social schrijft president Donald Trump dat Vance in die rol voortaan bekend zal staan als "fraude-tsaar".
4 uur geledenBEIJING (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Ma Xingrui, lid van het Chinese politburo en voormalig leider van de Communistische Partij in Xinjiang, wordt onderzocht door het anti-corruptieorgaan van de partij, melden Chinese media. Voor zover bekend is hij nog niet uit zijn functie gezet.
4 uur geleden