Bijna 1 miljoen elektrische auto's in Duitsland
BERLIJN (ANP/DPA) - Duitsland staat op het punt om zijn doel van 1 miljoen elektrische auto's op de Duitse wegen te halen. Dat doel was eigenlijk voor afgelopen jaar gesteld, maar ondanks ruime subsidies voor de aanschaf van elektrische en hybride auto's lukte dat niet.
Minister van Economische Zaken Peter Altmaier is desondanks tevreden, laat hij aan de krant Tagesspiegel weten. "We halen ons doel, dat door velen als onhaalbaar werd gezien, in juli met slechts een halfjaar vertraging." Altmaier denkt dat het volgende doel van 7 tot 10 miljoen verkochte elektrische voertuigen in 2030 sneller gehaald kan worden. Steeds meer mensen zien milieuvriendelijk vervoer als logisch en autoproducenten zetten steeds meer in op elektrische auto's.
De minister rekent erop dat dit jaar een recordbedrag aan subsidies voor elektrische auto's wordt verstrekt. In de eerste helft bedroeg de subsidie al 1,25 miljard euro, meer dan in heel 2020. Duitsers kunnen tot 9000 euro krijgen als ze een volledig elektrische auto kopen en tot 6750 euro bij de aankoop van een hybride auto.
Tegelijkertijd is de subsidiepot voor laders voor elektrische auto's voor dit jaar vrijwel leeg. Transportminister Andreas Scheurer roept zijn collega van Financiën daarom op om nog eens 200 miljoen euro beschikbaar te maken bovenop de 500 miljoen euro die voor dit jaar was aangekondigd. Volgens Scheurer zou het stopzetten van de subsidieregeling nu "een slecht signaal" zijn. De subsidieregeling voor een laadpunt is belangrijk voor mensen die de overstap naar elektrisch rijden overwegen, stelt Scheurer.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Uitzendconcern Randstad verdwijnt uit de AEX, de index van de dertig meest verhandelde fondsen op de aandelenbeurs in Amsterdam. De maritiem dienstverlener voor de energiesector SBM Offshore keert terug in de hoofdindex.
1 uur geledenKEULEN (ANP/DPA) - Piloten van Lufthansa in Duitsland hebben de oproep gekregen om donderdag en vrijdag 48 uur lang te staken. Vakbond Vereinigung Cockpit doet die oproep vanwege een oplopend conflict over pensioenen. Naar verwachting raakt de actie vluchten die vanuit Duitsland vertrekken.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De olieprijs is dinsdag kortstondig scherp gedaald na het bericht van de Amerikaanse energieminister Chris Wright dat de Amerikaanse marine met succes een olietanker door de Straat van Hormuz had geëscorteerd. Wright meldde dat op X, maar verwijderde de post snel daarna weer.
1 uur geledenYANBU (ANP/BLOOMBERG) - Een vloot van minstens 25 tankers is onderweg naar de Saudische haven Yanbu. Die haven aan de Rode Zee fungeert als alternatief nu de Straat van Hormuz en daardoor de Perzische Golf zijn afgesloten. Het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco transporteert olie via een pijpleiding naar Yanbu en wil de hoeveelheid op korte termijn opvoeren.
2 uur geledenTIEL (ANP) - Het Bureau Krediet Registratie (BKR) heeft vooralsnog geen signalen dat er momenteel kredietfraude wordt gepleegd na het grote datalek bij telecomprovider Odido. Consumenten dienen wel alert te blijven op verdachte mails en eventuele niet-bekende afschrijvingen van de bankrekening, waarschuwt BKR.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Na de forse verliezen van vorige week lieten de Europese aandelenmarkten dinsdag een krachtig herstel zien. Ook op Wall Street gingen de beursgraadmeters verder omhoog. Beleggers trokken zich op aan uitlatingen van Donald Trump. De Amerikaanse president gaf maandag aan dat de oorlog met Iran snel voorbij zal zijn. De angst voor een langdurige strijd in het olierijke Midden-Oosten nam daardoor af en zorgde voor een forse daling van de olieprijs.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Klanten van webwinkel bol kwamen afgelopen weekend terecht op een pagina van een andere klant, bevestigt een woordvoerder van bol na berichtgeving van Tweakers. Het was het gevolg van een "technisch incident" en overkwam "tientallen klanten", laat de woordvoerder weten.
3 uur geleden