Bijna 1 miljoen elektrische auto's in Duitsland
BERLIJN (ANP/DPA) - Duitsland staat op het punt om zijn doel van 1 miljoen elektrische auto's op de Duitse wegen te halen. Dat doel was eigenlijk voor afgelopen jaar gesteld, maar ondanks ruime subsidies voor de aanschaf van elektrische en hybride auto's lukte dat niet.
Minister van Economische Zaken Peter Altmaier is desondanks tevreden, laat hij aan de krant Tagesspiegel weten. "We halen ons doel, dat door velen als onhaalbaar werd gezien, in juli met slechts een halfjaar vertraging." Altmaier denkt dat het volgende doel van 7 tot 10 miljoen verkochte elektrische voertuigen in 2030 sneller gehaald kan worden. Steeds meer mensen zien milieuvriendelijk vervoer als logisch en autoproducenten zetten steeds meer in op elektrische auto's.
De minister rekent erop dat dit jaar een recordbedrag aan subsidies voor elektrische auto's wordt verstrekt. In de eerste helft bedroeg de subsidie al 1,25 miljard euro, meer dan in heel 2020. Duitsers kunnen tot 9000 euro krijgen als ze een volledig elektrische auto kopen en tot 6750 euro bij de aankoop van een hybride auto.
Tegelijkertijd is de subsidiepot voor laders voor elektrische auto's voor dit jaar vrijwel leeg. Transportminister Andreas Scheurer roept zijn collega van Financiƫn daarom op om nog eens 200 miljoen euro beschikbaar te maken bovenop de 500 miljoen euro die voor dit jaar was aangekondigd. Volgens Scheurer zou het stopzetten van de subsidieregeling nu "een slecht signaal" zijn. De subsidieregeling voor een laadpunt is belangrijk voor mensen die de overstap naar elektrisch rijden overwegen, stelt Scheurer.
Meer uit Financieel
SHENZHEN (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese fabrikant van elektrische auto's BYD heeft meer auto's verkocht in juli dan in dezelfde periode vorig jaar. Toch loopt het bedrijf nog achter op schema om zijn doelstelling voor dit jaar te bereiken.
10 uur geledenBeijing (ANP/DPA) - China veroordeelt het besluit van de Verenigde Staten om 43 Chinese bedrijven toe te voegen aan een zwarte lijst van bedrijven die dwangarbeid verrichten. Onder de getroffen bedrijven bevinden zich bedrijven actief in de katoenindustrie, elektronica en farmaceutische industrie.
12 uur geledenNEW YORK (ANP) - Kevin Warsh, voorzitter van de Federal Reserve (Fed), zou minder vaak willen vergaderen en daarmee dus minder rentebesluiten per jaar willen gaan nemen. Dat meldt de New York Times. De Fed weigerde commentaar.
14 uur geledenBUNNIK (ANP) - De verkoop van nieuwe personenauto's is in juli afgenomen ten opzichte van juli vorig jaar. Dit ondanks een stijging van het aantal volledig elektrische auto's, dat goed is voor bijna de helft van het totale marktaandeel. Dat blijkt uit cijfers van autobrancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging en RDC.
15 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Elon Musk is in een periode van zes weken bijna de helft van zijn vermogen kwijtgeraakt. Dat berekende Bloomberg in zijn Billionaires Index. Met een geschat vermogen van 684 miljard dollar is hij nog altijd ruim de rijkste persoon ter wereld. Volgens de index is het vermogen van Musk nog altijd meer dan dat van de nummer 2 en 3 samen. Larry Page, oprichter van Google, en Jeff Bezos, oprichter van Amazon, hebben bij elkaar opgeteld een vermogen van iets minder dan 600 miljard dollar.
17 uur geledenFARNBOROUGH (ANP) - De Nederlandse luchtvaartindustrie gaat, onder aanvoering van GKN Fokker, een drone ontwikkelen die de JSF moet ondersteunen. Dat vertelt topman van Fokker, Arjen Landman, aan De Telegraaf.
17 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Apple heeft vrijdag honderden miljarden dollars aan beurswaarde verloren. Beleggers straften de iPhone-maker voor een tegenvallende prognose, hoewel het concern in het laatste volledige kwartaal van topman Tim Cook wel een hogere omzet en winst in de boeken zette. Amazon werd daarentegen meer dan 15 procent hoger gezet en kende zijn beste dag op Wall Street in jaren.
1 dag geleden