Bijlow wilde finale voor Feyenoord en heel Rotterdam winnen
TIRANA (ANP) - Justin Bijlow zocht na de verloren finale van Feyenoord tegen AS Roma (0-1) om winst van de Conference League naar woorden om zijn teleurstelling te omschrijven. "We wilden die cup zo graag winnen", stamelde de doelman. "Voor Feyenoord en heel Rotterdam. Dit doet pijn, heel erg veel."
Bijlow liet zich na het laatste fluitsignaal van de eindstrijd op de grasmat vallen. Daarna werd hij getroost door Rick Karsdorp, zijn oude ploeggenoot bij Feyenoord die nu in de defensie van AS Roma speelt. "We kennen elkaar goed en ik mag hem graag", zei de 24-jarige keeper. "Maar ik had natuurlijk liever zelf gewonnen."
Vervolgens besloot Bijlow samen met al zijn ploeggenoten de meegereisde supporters te bedanken. De meeste fans waren minstens zo teleurgesteld als de voetballers van Feyenoord. Maar ze trakteerden hun favorieten op een ovationeel applaus voor de 19 enerverende Europese wedstrijden van dit seizoen in de Conference League. "Feyenoord till I die" en "You never walk alone", zongen ze.
Voetoperatie
Bijlow leek in maart na een voetoperatie uitgeschakeld voor de rest van het seizoen. "Maar ik heb echt alles op alles gezet om deze finale toch nog te halen", zei hij. Vorige week sloot hij voor het eerst aan bij de groepstraining. Trainer Arne Slot gaf hem ondanks een gebrek aan wedstrijdritme een basisplaats voor de eindstrijd tegen AS Roma.
Bijlow keepte een goede wedstrijd en kon weinig doen aan de beslissende treffer van Nicolò Zaniolo. De Italiaan schoot knap raak, nadat Gernot Trauner een voorzet van Gianluca Mancini verkeerd had ingeschat. "We speelden geen goede eerste helft", zei Bijlow. "In de tweede helft waren we wel een paar keer dicht bij de gelijkmaker, maar zij maakten het spel dood. Daar zijn ze goed in."
Trots
Bijlow wilde niet speculeren over wat er de komende dagen dagen allemaal in Rotterdam was gebeurd als Feyenoord de finale tegen AS Roma wel winnend had afgesloten. Hoeveel supporters waren er donderdag naar Rotterdam The Hague Airport gekomen? En hoe groot was vrijdag de huldiging geworden?
"We hebben Feyenoord en Rotterdam weer op de Europese kaart gezet", stelde Bijlow. "Het was geweldig om weer op het veld te staan, maar ik had hier liever met een ander gevoel gezeten. Het gaat nu ook niet om mij, maar om onze ploeg. We kunnen niets anders dan trots zijn op dit team. Het is knap dat we zo ver zijn gekomen en met Feyenoord voor het eerst in twintig jaar weer in een Europese finale stonden."
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP/RTR) - Liverpool-trainer Arne Slot was lovend over verdediger Ibrahima Konaté na zijn doelpunt en goede spel tegen Newcastle United (4-1-winst). De Fransman zou het Premier League-duel eigenlijk niet spelen omdat zijn vader was overleden, maar hij keerde eerder terug vanwege de vele blessures bij de club.
56 minuten geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft overtuigend gewonnen van Newcastle United in de Premier League. De ploeg van trainer Arne Slot won met 4-1 en behield de vijfde plaats. De Fransman Hugo Ekitike scoorde twee keer voor Liverpool, waar Virgil van Dijk, Ryan Gravenberch en Cody Gakpo in de basis stonden. Sven Botman bleef op de bank bij Newcastle.
11 uur geledenELCHE (ANP) - FC Barcelona heeft de uitwedstrijd tegen Elche met 3-1 gewonnen en de koppositie in Spanje verstevigd. De ploeg van coach Hansi Flick kwam op 55 punten, 4 meer dan Real Madrid, dat zondag speelt tegen Rayo Vallecano.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft zijn vijfde zege op rij geboekt in de Eredivisie. De ploeg van coach Maurice Steijn won op Het Kasteel met 2-0 van FC Groningen dankzij twee treffers van Shunsuke Mito. Het was voor Sparta 53 jaar geleden dat het vijf achtereenvolgende wedstrijden won. Dat was in het seizoen 1972/1973. FC Groningen zag in de wedstrijd twee keer een doelpunt afgekeurd worden.
12 uur geledenNAPELS (ANP) - Trainer Antonio Conte van Napoli geeft het drukke speelschema de schuld van de waslijst aan blessures in zijn ploeg. "Het slopende schema met al die wedstrijden maakt het voetbal kapot", zei hij na de benauwde zege van 2-1 op Fiorentina. Hij zag tot zijn grote frustratie aanvoerder Giovanni Di Lorenzo uitvallen met een op het oog zware knieblessure.
13 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft thuis met 4-1 van Telstar gewonnen in de Eredivisie. De bezoekers bleven lang bij in de wedstrijd, maar PEC wist in het laatste halfuur uit te lopen. De Zwollenaren stijgen door de overwinning naar de negende plek op de ranglijst.
14 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft opnieuw punten verspeeld in de Bundesliga. De koploper speelde met 2-2 gelijk bij HSV in Hamburg. Bayern leed een week geleden tegen FC Augsburg zijn eerste nederlaag in de competitie. Doordeweeks won het wel met 2-1 van PSV in de Champions League.
14 uur geleden