Bijlow wilde finale voor Feyenoord en heel Rotterdam winnen
TIRANA (ANP) - Justin Bijlow zocht na de verloren finale van Feyenoord tegen AS Roma (0-1) om winst van de Conference League naar woorden om zijn teleurstelling te omschrijven. "We wilden die cup zo graag winnen", stamelde de doelman. "Voor Feyenoord en heel Rotterdam. Dit doet pijn, heel erg veel."
Bijlow liet zich na het laatste fluitsignaal van de eindstrijd op de grasmat vallen. Daarna werd hij getroost door Rick Karsdorp, zijn oude ploeggenoot bij Feyenoord die nu in de defensie van AS Roma speelt. "We kennen elkaar goed en ik mag hem graag", zei de 24-jarige keeper. "Maar ik had natuurlijk liever zelf gewonnen."
Vervolgens besloot Bijlow samen met al zijn ploeggenoten de meegereisde supporters te bedanken. De meeste fans waren minstens zo teleurgesteld als de voetballers van Feyenoord. Maar ze trakteerden hun favorieten op een ovationeel applaus voor de 19 enerverende Europese wedstrijden van dit seizoen in de Conference League. "Feyenoord till I die" en "You never walk alone", zongen ze.
Voetoperatie
Bijlow leek in maart na een voetoperatie uitgeschakeld voor de rest van het seizoen. "Maar ik heb echt alles op alles gezet om deze finale toch nog te halen", zei hij. Vorige week sloot hij voor het eerst aan bij de groepstraining. Trainer Arne Slot gaf hem ondanks een gebrek aan wedstrijdritme een basisplaats voor de eindstrijd tegen AS Roma.
Bijlow keepte een goede wedstrijd en kon weinig doen aan de beslissende treffer van Nicolò Zaniolo. De Italiaan schoot knap raak, nadat Gernot Trauner een voorzet van Gianluca Mancini verkeerd had ingeschat. "We speelden geen goede eerste helft", zei Bijlow. "In de tweede helft waren we wel een paar keer dicht bij de gelijkmaker, maar zij maakten het spel dood. Daar zijn ze goed in."
Trots
Bijlow wilde niet speculeren over wat er de komende dagen dagen allemaal in Rotterdam was gebeurd als Feyenoord de finale tegen AS Roma wel winnend had afgesloten. Hoeveel supporters waren er donderdag naar Rotterdam The Hague Airport gekomen? En hoe groot was vrijdag de huldiging geworden?
"We hebben Feyenoord en Rotterdam weer op de Europese kaart gezet", stelde Bijlow. "Het was geweldig om weer op het veld te staan, maar ik had hier liever met een ander gevoel gezeten. Het gaat nu ook niet om mij, maar om onze ploeg. We kunnen niets anders dan trots zijn op dit team. Het is knap dat we zo ver zijn gekomen en met Feyenoord voor het eerst in twintig jaar weer in een Europese finale stonden."
Meer uit Voetbal
WHITE PLAINS (ANP) - Ronald Koeman wist al lang dat zijn assistent Ruud van Nistelrooij zich pas zondag bij het Nederlands elftal in de Verenigde Staten zou melden. "Toen ik Ruud benaderde voor een rol in de technische staf, had hij al iets aangegeven over dat er afgelopen zaterdag iets groots was", vertelde de bondscoach op zijn laatste persconferentie voor het oefenduel van maandag met Oezbekistan. "Als er gezegd wordt dat het over 'familieomstandigheden' gaat, dan klinkt dat moeilijk en zwaar. Maar dit waren leuke familieomstandigheden", aldus Koeman, die verder niet zei wat het was.
12 minuten geledenWHITE PLAINS (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman vindt het soms lastig dat hij nu op grote afstand leeft van zijn vrouw Bartina, die aan chronische borstkanker lijdt. "Soms is het best moeilijk omdat ze iedere week behandelingen heeft", zei hij op een persconferentie voor de oefeninterland van maandag tegen Oezbekistan. "Dat is ook de reden dat ze nu deze kant niet op komt. Daar heb je contact over, dat is voor haar soms ook moeilijk."
34 minuten geledenWHITE PLAINS (ANP) - Het Nederlands elftal begint maandag grotendeels met zijn beoogde basisploeg voor het eerste WK-duel aan de vriendschappelijke interland tegen Oezbekistan. Bondscoach Ronald Koeman wilde op een persconferentie nog niet vertellen of Memphis Depay en Jurriën Timber al uitmaken van zijn plannen.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft trainer Robin van Persie per direct ontslagen. Dat bevestigt de Rotterdamse voetbalclub, nadat eerder meerdere media daar zondag al over hadden bericht. Van Persie was sinds eind februari vorig jaar hoofdcoach van Feyenoord, dat hem tussentijds weghaalde bij sc Heerenveen om de ontslagen Brian Priske op te volgen.
1 uur geledenODENSE (ANP/RTR) - Voetballer Christian Eriksen is opnieuw in elkaar gezakt. Dat gebeurde tijdens de interland tussen Denemarken en Oekraïne in Odense. Eriksen is bij bewustzijn en maakt het, gezien de omstandigheden, goed, meldt de Deense voetbalbond.
2 uur geledenNEW JERSEY (ANP/RTR) - Brazilië kan op het wereldkampioenschap voetbal niet beschikken over Wesley. De rechtervleugelverdediger heeft in de oefenwedstrijd van zaterdag tegen Egypte een dijbeenblessure opgelopen, meldt de Braziliaanse voetbalbond CBF. Bondscoach Carlo Ancelotti heeft middenvelder Ederson van Atalanta opgeroepen als vervanger.
3 uur geledenORANGEBURG (ANP) - Het Nederlands elftal is met een complete selectie begonnen aan de laatste training voor het oefenduel van maandag met Oezbekistan. Bondscoach Ronald Koeman staat met al zijn 26 internationals op het trainingscomplex van New York City FC, waar de Nederlander Pascal Jansen trainer is.
5 uur geleden