Bijlow verdedigt doel van Feyenoord in finale met AS Roma
TIRANA (ANP) - Justin Bijlow verdedigt vanaf 21.00 uur het doel van Feyenoord in de finale van de Conference League tegen AS Roma. De 24-jarige doelman viert tijdens de eindstrijd in de Arena Kombëtare van Tirana na ruim twee maanden zijn rentree in het doel van de ploeg uit Rotterdam.
Bijlow liet zich in maart aan een voet opereren en ging ervan uit dat zijn seizoen voorbij was. Maar met de finale van de Conference League in aantocht zette hij toch alles op alles om fit te worden. Ondanks een gebrek aan wedstrijdritme krijgt hij van trainer Arne Slot de voorkeur boven Ofir Marciano, de Israëliër die afgelopen maanden met wisselend succes bij Feyenoord onder de lat stond.
De basisformatie van Feyenoord voor de eerste Europese finale sinds 2002 kent geen verrassingen. Jens Toornstra, normaal gesproken de aanvoerder, moet genoegen nemen met een plaats op de bank.
Bij AS Roma heeft oud-Feyenoorder Rick Karsdorp een basisplaats. Ook Henrikh Mkhitaryan verschijnt aan de aftrap. De aanvaller uit Armenië scoorde vijf jaar geleden voor Manchester United in de finale van de Europa League tegen Ajax (2-0).
Opstellingen
Feyenoord: Bijlow; Geertruida, Trauner, Senesi en Malacia; Aursnes, Til en Kökçü; Nelson, Dessers en Sinisterra.
AS Roma: Rui Patricio; Karsdorp, Mancini, Smalling, Ibañez en Zalewski; Zaniolo, Pellegrini en Cristante; Abraham en Mkhitaryan.
Meer uit Voetbal
BEVERLY HILLS (ANP/AFP) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldbond FIFA rechtvaardigt de torenhoge prijzen voor toegangskaarten bij het komende WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "We moeten naar de markt kijken en we bevinden ons in een wereld waarin de entertainmentmarkt zich het meest heeft ontwikkeld. Dus moeten we marktconforme tarieven hanteren", zei de FIFA-baas bij een conferentie in Beverly Hills.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft voor de tweede keer in de clubhistorie de finale van de Champions League bereikt. De ploeg van coach Mikel Arteta won in het eigen Emirates Stadium in Londen met 1-0 van Atlético Madrid dankzij een doelpunt van Bukayo Saka. Dat was voldoende na de 1-1 vorige week in Madrid.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - Voetballer Xavi Simons is dinsdag geopereerd aan zijn rechterknie. De 23-jarige international en zijn club Tottenham Hotspur meldden de operatie via social media met een foto van Simons in een ziekenhuisbed.
14 uur geledenWAALWIJK (ANP) - Willem II heeft het eerste duel met RKC Waalwijk in de tweede ronde van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen. In Waalwijk versloeg de ploeg van trainer John Stegeman RKC met 1-0. De returnwedstrijd is zaterdag (16.30 uur) in Tilburg.
14 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda legt zich neer bij de rechterlijke uitspraak in het kort geding tegen de KNVB. De Brabantse Eredivisieclub stapte naar de rechter omdat ze het niet eens was met het besluit van de KNVB om het duel met Go Ahead Eagles niet over te spelen. De rechter bepaalde dat de wedstrijd niet over hoeft.
15 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Trainer Vincent Kompany van Bayern München is klaar voor het tweede duel met Paris Saint-Germain in de Champions League. De coach zei wel op zijn hoede te zijn voor het jonge elftal van trainer Luis Enrique, dat de eerste spectaculaire wedstrijd in Parijs met 5-4 won.
17 uur geledenBILBAO (ANP/DPA) - Voormalig Borussia Dortmund-trainer Edin Terzic gaat volgend seizoen aan de slag bij het Spaanse Athletic Club uit Bilbao. De 43-jarige Duitser is de opvolger van Ernesto Valverde, die eerder bekendmaakte deze zomer te vertrekken. Athletic staat achtste in La Liga en kan zich nog plaatsen voor Europees voetbal.
22 uur geleden