Bijlow verdedigt doel van Feyenoord in finale met AS Roma
TIRANA (ANP) - Justin Bijlow verdedigt vanaf 21.00 uur het doel van Feyenoord in de finale van de Conference League tegen AS Roma. De 24-jarige doelman viert tijdens de eindstrijd in de Arena Kombëtare van Tirana na ruim twee maanden zijn rentree in het doel van de ploeg uit Rotterdam.
Bijlow liet zich in maart aan een voet opereren en ging ervan uit dat zijn seizoen voorbij was. Maar met de finale van de Conference League in aantocht zette hij toch alles op alles om fit te worden. Ondanks een gebrek aan wedstrijdritme krijgt hij van trainer Arne Slot de voorkeur boven Ofir Marciano, de Israëliër die afgelopen maanden met wisselend succes bij Feyenoord onder de lat stond.
De basisformatie van Feyenoord voor de eerste Europese finale sinds 2002 kent geen verrassingen. Jens Toornstra, normaal gesproken de aanvoerder, moet genoegen nemen met een plaats op de bank.
Bij AS Roma heeft oud-Feyenoorder Rick Karsdorp een basisplaats. Ook Henrikh Mkhitaryan verschijnt aan de aftrap. De aanvaller uit Armenië scoorde vijf jaar geleden voor Manchester United in de finale van de Europa League tegen Ajax (2-0).
Opstellingen
Feyenoord: Bijlow; Geertruida, Trauner, Senesi en Malacia; Aursnes, Til en Kökçü; Nelson, Dessers en Sinisterra.
AS Roma: Rui Patricio; Karsdorp, Mancini, Smalling, Ibañez en Zalewski; Zaniolo, Pellegrini en Cristante; Abraham en Mkhitaryan.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Arsenal heeft de halve finales van de League Cup bereikt. The Gunners wonnen in eigen huis na strafschoppen van Crystal Palace. Arsenal-doelman Kepa Arrizabalaga was de gevierde man nadat hij de strafschop van Maxence Lacroix stopte.
4 uur geledenFÈS (ANP) - Nigeria heeft in de eerste wedstrijd van groep C in de Afrika Cup de favorietenrol met moeite waargemaakt. Het elftal van bondscoach Eric Chelle was in de stromende regen in het Marokkaanse Fès met 2-1 te sterk voor Tanzania. Tunesië en Oeganda zijn de andere landen in de groep. Die spelen dinsdagavond tegen elkaar.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Marcel Brands (63) blijft tot medio 2029 algemeen directeur van PSV. Dat heeft de Eindhovense voetbalclub in een persbericht bekendgemaakt. Brands heeft zijn contract met twee jaar verlengd. "Ik voel me fit, heb veel plezier in mijn werk en PSV voelt als mijn club. Samen met het directieteam en alle medewerkers wil ik verder bouwen aan een sterke toekomst", stelt hij.
7 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Real Madrid heeft de 19-jarige Endrick tot het einde van het seizoen verhuurd aan Olympique Lyon. Dat melden beide clubs. Met de huur is 1 miljoen euro gemoeid.
7 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB heeft het competitieduel tussen Go Ahead Eagles en sc Heerenveen van zondag 25 januari uitgesteld. Dat gebeurde op verzoek van de club uit Deventer, die enkele dagen daarvoor en daarna moet spelen in de Europa League. De wedstrijd wordt op woensdag 11 februari ingehaald in de Adelaarshorst.
13 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot verwacht spits Alexander Isak "een paar maanden" te moeten missen na zijn enkeloperatie en kuitbeenbreuk. De 26-jarige Zweed liep de blessure op bij een volgens Slot "roekeloze tackle" van Tottenham Hotspur-verdediger Micky van de Ven afgelopen weekend.
16 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Alexander Isak is aan een enkel geopereerd. Tijdens de ingreep bleek dat de spits van Liverpool zaterdag in de uitwedstrijd tegen Tottenham Hotspur ook een breuk in zijn kuitbeen had opgelopen. Liverpool kan nog niet zeggen hoelang hij uit de roulatie is.
1 dag geleden