Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bijleveld: verslechtering situatie Afghanistan raakt ons

Bijleveld: verslechtering situatie Afghanistan raakt ons

DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Ank Bijleveld (Defensie) is "geraakt" door de verslechterende veiligheidssituatie in Afghanistan, nu de Taliban er steeds verder optrekken. Ook Tarin Kowt, waar jarenlang Nederlandse troepen gelegerd waren in Kamp Holland, staat volgens de NOS op het punt ingenomen te worden.

In een reactie wijst Bijleveld erop dat Nederland twintig jaar lang geïnvesteerd heeft in de veiligheid van het land en dat daarvoor 25 Nederlandse militairen zijn gesneuveld. Nu voltrekt "het negatieve scenario" zich in Afghanistan. Voor Nederlandse militairen "moet dit moeilijk zijn om te zien", denkt de minister.

Wel wijst ze erop dat het nu aan het land zelf is om de veiligheid te bewaren. "We hebben de Afghanen een alternatief laten zien, we hebben het leger en politie opgeleid", aldus Bijleveld. Volgens haar is er geen militaire oplossing voor Afghanistan, maar moet er een vredesovereenkomst komen tussen de Afghaanse overheid en de Taliban.

De radicaalislamitische Talibanstrijders rukken in hoog tempo op. Ze nemen steeds meer provinciehoofdsteden in en beheersen nu grote delen van het land. Ook de hoofdstad Kabul zou binnen een maand kunnen vallen, verwacht de Amerikaanse regering.

Meer uit Binnenland

Meeste vertraging op de weg in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Nergens in Nederland waren automobilisten vorig jaar zo lang onderweg als in Den Haag. Door drukte duurde een rit van 10 kilometer door de stad gemiddeld zo'n 8 minuten langer dan wanneer het verkeer normaal had doorgestroomd. Dat is een vertraging van 51 procent. Navigatiemaker TomTom heeft dat uitgerekend.

2 uur geleden
Oproep tot boycot 'Trump-WK' 100.000 keer ondertekend

DEN HAAG (ANP) - De petitie van journalist Teun van de Keuken om het Nederlands elftal weg te laten blijven van het WK komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico heeft de grens van 100.000 ondertekeningen gepasseerd. De petitie kan sinds afgelopen zaterdag worden ondertekend. "Laat ons land en onze voetballers aan de goede kant van de geschiedenis staan. Hou onze jongens thuis", aldus Van de Keuken.

4 uur geleden
Miljoenen extra voor energiesteun aan kleumend Oekraïne

DEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet stelt dit jaar 23 miljoen euro extra beschikbaar voor energiesteun aan Oekraïne. Dat heeft staatssecretaris Aukje de Vries (Buitenlandse Handel en Ontwikkelingshulp, VVD) bekendgemaakt tijdens een bezoek aan dat land.

9 uur geleden
Nico Garstman maakte Nieuwsfoto van het Jaar 2025

DEN HAAG (ANP) - Nico Garstman heeft met zijn foto van de rellen op het Haagse Malieveld in september de Nieuwsfoto van het Jaar 2025 gewonnen bij de jaarlijkse verkiezing van Stichting Nieuwsfoto. In de sportcategorie ging de prijs naar ANP-fotograaf Robin van Lonkhuijsen voor zijn foto van shorttrackster Xandra Velzeboer.

10 uur geleden
Politie beëindigt Haags protest tegen geweld in Noord-Syrië

DEN HAAG (ANP) - De betoging tegen het geweld tegen Koerden in Syrië in het centrum van Den Haag is voorbij. De politie liet de betogers weten dat het protest op last van de burgemeester niet verder mocht gaan achter Den Haag Centraal. De honderden overgebleven betogers gaven gehoor aan de oproep te vertrekken.

10 uur geleden
OM eist tbs tegen verdachte doodsteken 11-jarige Sohani

UTRECHT (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag tbs met dwangverpleging geëist tegen de 30-jarige Hamzah L. voor het doodsteken van de 11-jarige Sohani op 1 februari vorig jaar in de Anemoonstraat in Nieuwegein. Volgens het OM is L. volledig ontoerekeningsvatbaar en moet de rechtbank hem ontslaan van rechtsvervolging.

12 uur geleden
Wilders vindt vertrek fractieleden 'emotioneel'

DEN HAAG (ANP) - Het afsplitsen van zeven PVV-fractieleden was een "emotioneel" moment voor PVV-leider Geert Wilders. "Het is een zwarte dag voor de PVV."

14 uur geleden