Bijleveld: denk met kerst ook aan militairen in het buitenland
DEN HAAG (ANP) - Defensieminister Ank Bijleveld roept op Twitter op om deze kerst "ook eens een momentje" te denken aan de Nederlandse militairen in het buitenland. Daarbij deelt ze een foto waarop Nederlandse militairen te zien zijn die in 1950 kerst vierden in Korea. Nederlandse militairen zijn nu op missie in bijvoorbeeld Afghanistan, Litouwen, Irak en Jordanië.
"Nederlandse militairen vieren Kerst in Korea (1950). Ook op dit moment bevinden zich zo’n 500 Nederlandse militairen op missie in het buitenland. Denk deze Kerst ook eens een momentje aan hen!", schrijft de minister.
Dit jaar maakt de Defensietop ook een 'virtuele kersttour' langs militairen die de feestdagen in hun missiegebied doorbrengen. Bijleveld, staatssecretaris Barbara Visser en de Commandant der Strijdkrachten Rob Bauer spraken woensdag militairen op verschillende locaties. Via een liveverbinding vroegen ze de militairen hoe het is kerst ver van huis te vieren, hoe het thuisfront ermee omgaat dat zij van huis zijn en wat er de tijdens de kerstdiners wordt gegeten. Vorig jaar bezochten ze nog fysiek eenheden die tijdens de feestdagen aan het werk waren, maar dat kon dit jaar vanwege corona niet doorgaan.
Meer uit Binnenland
DE BILT (ANP) - In het oostelijke deel van Nederland is vanaf het middaguur code geel van kracht, meldt het KNMI. Het weerinstituut verwacht daar enkele "pittige buien met kans op onweer, hagel en windstoten".
25 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Als Amsterdam mensen echt uit de auto wil hebben, moet de stad gaan doorpakken met zogeheten buurthubs. Daar kunnen gebruikers switchen naar deelscooters en deel(bak)fietsen. De Rekenkamer Amsterdam zegt dat het aanbod van deze hubs nu nog te beperkt is en dat het effect ervan op het stadsverkeer daardoor "te verwaarlozen" is.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Zuid-Hollandse coalitie heeft de plannen om in het Groene Hart ruimte te maken voor windturbines voorlopig teruggetrokken, maar volgend jaar kunnen alsnog locaties worden opengesteld. In theorie kunnen dat zelfs meer locaties zijn dan de drie die nu concreet in beeld waren. Twaalf potentiële plekken die volgens de provincie technisch geschikt zijn, worden de komende maanden nogmaals onderzocht.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De concerten van de Amerikaanse rapper Ye in GelreDome in Arnhem komende zaterdag en maandag mogen doorgaan. Dat is de uitkomst van een kort geding in de rechtbank in Amsterdam dat het Centraal Joods Overleg (CJO) had aangespannen. De voorzieningenrechter ziet op dit moment geen concrete aanwijzingen dat de komst van Ye, ook wel Kanye West, een gevaar is voor de openbare orde.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meer dan 56.000 vmbo-leerlingen moeten door een technische fout een dag langer wachten op de uitslag van het praktijkdeel van hun examen. Dat is "onwijs vervelend" voor de leerlingen en zorgt voor extra werk voor docenten, zegt bestuurder Kim van Strien van de Algemene Onderwijsbond (AOb).
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Rapper Ye, ook bekend als Kanye West, is voor de behandeling van het kort geding over zijn mogelijke inreisverbod al naar Nederland gekomen. Dat bevestigt Anis Boumanjal, de advocaat van de organisator van zijn aankomende concerten in Arnhem. Het kort geding wordt woensdagmiddag behandeld in de rechtbank van Amsterdam.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Oud-Kamervoorzitter Khadija Arib vreest dat de parlementaire enquête corona, waarin zij als getuige is opgeroepen, te veel draait om vooruitkijken en lessen leren voor de toekomst. "Prima, maar ik mis de nadruk op waarheidsvinding, op verantwoording afleggen", zei zij aan het einde van haar openbare verhoor.
17 uur geleden