Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bijleveld: denk met kerst ook aan militairen in het buitenland

Bijleveld: denk met kerst ook aan militairen in het buitenland

DEN HAAG (ANP) - Defensieminister Ank Bijleveld roept op Twitter op om deze kerst "ook eens een momentje" te denken aan de Nederlandse militairen in het buitenland. Daarbij deelt ze een foto waarop Nederlandse militairen te zien zijn die in 1950 kerst vierden in Korea. Nederlandse militairen zijn nu op missie in bijvoorbeeld Afghanistan, Litouwen, Irak en Jordanië.

"Nederlandse militairen vieren Kerst in Korea (1950). Ook op dit moment bevinden zich zo’n 500 Nederlandse militairen op missie in het buitenland. Denk deze Kerst ook eens een momentje aan hen!", schrijft de minister.

Dit jaar maakt de Defensietop ook een 'virtuele kersttour' langs militairen die de feestdagen in hun missiegebied doorbrengen. Bijleveld, staatssecretaris Barbara Visser en de Commandant der Strijdkrachten Rob Bauer spraken woensdag militairen op verschillende locaties. Via een liveverbinding vroegen ze de militairen hoe het is kerst ver van huis te vieren, hoe het thuisfront ermee omgaat dat zij van huis zijn en wat er de tijdens de kerstdiners wordt gegeten. Vorig jaar bezochten ze nog fysiek eenheden die tijdens de feestdagen aan het werk waren, maar dat kon dit jaar vanwege corona niet doorgaan.

Meer uit Binnenland

Milieudefensie komt met dagvaarding in tweede zaak tegen Shell

DEN HAAG (ANP) - Milieudefensie dient dinsdag een dagvaarding in tegen Shell. De klimaatclub eist dat Shell stopt met het aanboren van nieuwe olie- en gasvelden en dat de multinational de uitstoot van broeikasgassen tussen 2030 en 2050 stapsgewijs vermindert.

5 uur geleden
Politie grijpt in na vuurwerk bij azc-protest Loosdrecht

LOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft maandagavond het gebied rond het gemeentehuis in het Noord-Hollandse dorp Loosdrecht ontruimd. Dat gebeurde tijdens een anti-azc-demonstratie. Dat bevestigt de gemeente, die spreekt van een grimmig einde. Eerder hadden de gemeente en politie nog aangekondigd "niet te zullen tolereren dat personen de demonstratie aangrijpen om strafbare feiten te plegen of ernstige wanordelijkheden te organiseren".

7 uur geleden
Opnieuw demonstratie tegen asielzoekerscentrum Den Bosch

DEN BOSCH (ANP) - In Den Bosch werd maandagavond gedemonstreerd op de Beverspijken, op een bedrijventerrein waar een toekomstig azc moet komen. Het was het derde protest daar in een week tijd.

8 uur geleden
Drie verdachten vrij na steekpartij in onrustig Noardburgum

NOARDBURGUM (ANP) - Drie van de acht verdachten die afgelopen weekend zijn aangehouden na een steekpartij in het Friese dorp Noardburgum zijn vrijgelaten. Het gaat om een 18-jarige vrouw uit de gemeente Westerwolde en twee meisjes uit Franeker en Leeuwarden, meldt de politie. Ze blijven net als de vijf die nog vastzitten verdachten in het onderzoek.

10 uur geleden
Groep Markuszower begint nieuwe partij, Verdonk sluit zich aan

DEN HAAG (ANP) - De leden van de Groep Markuszower beginnen een nieuwe partij die ze De Nederlandse Alliantie (DNA) noemen. Rita Verdonk sluit erbij aan, heeft de groep afgesplitste PVV-Kamerleden bekendgemaakt.

10 uur geleden
Experts zeer kritisch over bezuiniging van kabinet op bijstand

DEN HAAG (ANP) - Experts hebben zich tijdens een rondetafelgesprek in de Tweede Kamer zeer kritisch uitgelaten over een plan van het kabinet om te bezuinigen op de bijstand door mensen die daar recht op hebben nog niet actief te benaderen. Het kabinet heeft minder geld voor deze zogenoemde proactieve dienstverlening vanwege een financiële tegenvaller bij de arbeidsongeschiktheidsuitkering WIA. Coalitiepartijen D66 en CDA maakten vorige week tijdens een debat kenbaar van de bezuiniging af te willen.

11 uur geleden
Meerderheid asielwetten in geding, D66 tegen novelle en wetten

DEN HAAG (ANP) - De Eerste Kamerfractie van D66 gaat dinsdag tegen de novelle en de twee asielwetten stemmen, zei senator Paul van Meenen maandag tegen het ANP. Daardoor wordt het lastig voor asielminister Bart van den Brink (CDA) om een meerderheid te vinden.

11 uur geleden