Bijleveld: denk met kerst ook aan militairen in het buitenland
DEN HAAG (ANP) - Defensieminister Ank Bijleveld roept op Twitter op om deze kerst "ook eens een momentje" te denken aan de Nederlandse militairen in het buitenland. Daarbij deelt ze een foto waarop Nederlandse militairen te zien zijn die in 1950 kerst vierden in Korea. Nederlandse militairen zijn nu op missie in bijvoorbeeld Afghanistan, Litouwen, Irak en Jordanië.
"Nederlandse militairen vieren Kerst in Korea (1950). Ook op dit moment bevinden zich zo’n 500 Nederlandse militairen op missie in het buitenland. Denk deze Kerst ook eens een momentje aan hen!", schrijft de minister.
Dit jaar maakt de Defensietop ook een 'virtuele kersttour' langs militairen die de feestdagen in hun missiegebied doorbrengen. Bijleveld, staatssecretaris Barbara Visser en de Commandant der Strijdkrachten Rob Bauer spraken woensdag militairen op verschillende locaties. Via een liveverbinding vroegen ze de militairen hoe het is kerst ver van huis te vieren, hoe het thuisfront ermee omgaat dat zij van huis zijn en wat er de tijdens de kerstdiners wordt gegeten. Vorig jaar bezochten ze nog fysiek eenheden die tijdens de feestdagen aan het werk waren, maar dat kon dit jaar vanwege corona niet doorgaan.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het nieuwe paneel bij de Amerikaanse begraafplaats Margraten dat de verwijderde panelen over zwarte militairen vervangt, is "verontrustend en teleurstellend", vindt historicus Kees Ribbens, verbonden aan het NIOD (Instituut voor Oorlogs-, Holocaust- en Genocidestudies). "In de tekst van het nieuwe paneel is geen enkele verwijzing naar de rassenscheiding in het Amerikaanse leger. Dat stond wel op het oude paneel. In zoverre is het beeld nu opgepoetst of witgewassen."
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De twee pathologen in de zaak tegen IJmuidenaar Sander K. (37), verdacht van het verkrachten en doden van de Oekraïense Arina Sasina (34), staan lijnrecht tegenover elkaar bij het beantwoorden van de vraag waardoor de vrouw is overleden. Dat bleek maandag bij de behandeling van de zaak in hoger beroep bij het gerechtshof in Amsterdam.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ruim 25.000 mensen wachten al langer dan 15 maanden op een beslissing over hun asielaanvraag. Begin vorig jaar waren dat ruim 10.000 mensen minder. Dat blijkt uit cijfers van de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND). Het behandelen van zaken kost meer tijd dan de IND had verwacht.
9 uur geledenKATWIJK (ANP) - De bekendmaking van het stoppen van de musical Soldaat van Oranje heeft maandagmiddag tot een stormloop op de website geleid. Een woordvoerder van de productie heeft een bericht daarover van het AD bevestigd.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Paradiso moet een "ingrijpende" renovatie ondergaan, heeft het poppodium bekendgemaakt. Onder meer geluidsoverlast, ruimtegebrek en de verslechterde constructie maken de verbouwing noodzakelijk. Het gaat om de renovatie van het huidige gebouw en een nieuwbouwproject op het perceel naast de concertzaal.
11 uur geledenZWOLLE (ANP) - De rechtbank in Zwolle heeft de oudste zoon van Ridouan Taghi, Faissal, maandag veroordeeld tot zes jaar cel. De 25-jarige T. werd vervolgd voor deelname aan een criminele organisatie die zich bezighield met internationale drugshandel, witwassen en het voorbereiden van de gewelddadige uitbraak van zijn vader Ridouan Taghi uit de Extra Beveiligde Inrichting in Vught (EBI). Het vonnis volgt op procesafspraken die T. maakte met het Openbaar Ministerie.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Gevangenen en tbs'ers konden vanuit hun cel het internet op met speciale laptops die ze van justitie hadden gekregen, terwijl dat niet de bedoeling was. De toegang tot internet bleek niet goed te zijn afgesloten, meldt demissionair staatssecretaris Arno Rutte (Justitie en Veiligheid).
12 uur geleden