Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bijleveld bezoekt marechaussee bij De Lutte

Bijleveld bezoekt marechaussee bij De Lutte

DE LUTTE (ANP) - Minister Ank Bijleveld van Defensie heeft vrijdag de marechaussee bij de grensovergang De Lutte in Twente bezocht. Ze constateerde dat in dat grensgebied weinig Duitsers de grens met Nederland oversteken. "Hou dat vol mensen", twittert zij.

De marechaussee houdt sinds vrijdag samen met de Duitse politie het grensverkeer in de gaten. Duitsers die zonder dringende reden naar Nederland willen, worden ontmoedigd en krijgen het dringende advies terug naar huis te gaan. De meeste Duitse toeristen luisteren naar die raad, maar sommigen rijden toch gewoon door. Dat is vooral in Limburg het geval. De veiligheidsregio's langs de landsgrenzen constateren ook dat het bezoek van Duitse toeristen in het noorden en oosten van het land sterk afneemt, terwijl er in Limburg nog wel veel grensverkeer is.

Goede Vrijdag is traditioneel een dag dat veel Duitsers in Nederland komen winkelen. In hun eigen land zijn op die christelijke feestdag alle winkels gesloten.

Meer uit Binnenland

Jetten: akkoord over ICC met VS wordt niet makkelijk

DEN HAAG (ANP) - Het wordt volgens premier Rob Jetten niet eenvoudig om tot een akkoord te komen met de Verenigde Staten over de aangekondigde sancties tegen het Internationaal Strafhof (ICC). Er is een half jaar om tot een oplossing te komen. Het worden "zes hele spannende maanden waarvan de uitkomst nog ongewis is", zei Jetten in de Tweede Kamer.

3 uur geleden
IND blij dat dwangsommen asielzoekers verleden tijd zijn

DEN HAAG (ANP) - De Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) is blij dat asielzoekers die al te lang wachten op een besluit over hun verblijfsstatus geen dwangsommen meer kunnen aanvragen bij de rechter. De Eerste Kamer ging dinsdag akkoord met een voorstel van asielminister Bart van den Brink.

3 uur geleden
Groningen vangt extra vluchtelingen op

GRONINGEN (ANP) - Om de druk in het aanmeldcentrum in Ter Apel te verlagen, vangt de gemeente Groningen vanaf woensdag tijdelijk extra vluchtelingen op. Het gaat om honderd bedden voor gezinnen met jonge kinderen voor wie in Ter Apel momenteel geen plek is.

4 uur geleden
Bezorgde medewerkers eisen terugtrekking NPO uit songfestival

HILVERSUM (ANP) - Vierhonderd medewerkers van de publieke omroepen willen dat de NPO de beslissing om deel te nemen aan het Eurovisie Songfestival terugdraait. Dat staat in een brief aan de directie en de raad van bestuur van de NPO. De brandbrief is ook online te lezen en heeft als titel #NietMijnSongfestival.

7 uur geleden
Duizenden donaties voor noodlijdende zeehondenopvang Waddenzee

LAUWERSOOG (ANP) - De noodlijdende zeehondenopvang in de Waddenzee krijgt veel donaties binnen van bezorgde mensen, na het nieuws dat het centrum in de provincie Groningen bijna failliet gaat. Volgens een woordvoerster van het betreffende Werelderfgoedcentrum Waddenzee (WEC) is dinsdagmiddag al ruim 1,5 ton binnengekomen via de eigen site en is er ook een crowdfunding gestart. Daarop is inmiddels ruim 30.000 euro binnengekomen.

9 uur geleden
Tbs van man die 15-jarige Ximena doodstak verlengd met 2 jaar

DEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft dinsdag de tbs-maatregel voor Stanley A. (39), die in 2012 in Den Haag de 15-jarige Ximena doodstak, met twee jaar verlengd. A. werd in 2013 veroordeeld tot zeven jaar gevangenisstraf en tbs met dwangverpleging.

10 uur geleden
Burgemeester Oldebroek: diefstal regenboogvlaggen afschuwelijk

OLDEBROEK (ANP) - Burgemeester Tanja Haseloop-Amsing van Oldebroek noemt de diefstal van regenboogvlaggen in haar gemeente "afschuwelijk" en "belachelijk". De burgemeester zegt zes à zeven meldingen te hebben ontvangen en roept inwoners op aangifte te doen als ze dat nog niet hebben gedaan. Bij de politie zijn vier meldingen binnengekomen.

11 uur geleden