Bijleveld bezoekt marechaussee bij De Lutte
DE LUTTE (ANP) - Minister Ank Bijleveld van Defensie heeft vrijdag de marechaussee bij de grensovergang De Lutte in Twente bezocht. Ze constateerde dat in dat grensgebied weinig Duitsers de grens met Nederland oversteken. "Hou dat vol mensen", twittert zij.
De marechaussee houdt sinds vrijdag samen met de Duitse politie het grensverkeer in de gaten. Duitsers die zonder dringende reden naar Nederland willen, worden ontmoedigd en krijgen het dringende advies terug naar huis te gaan. De meeste Duitse toeristen luisteren naar die raad, maar sommigen rijden toch gewoon door. Dat is vooral in Limburg het geval. De veiligheidsregio's langs de landsgrenzen constateren ook dat het bezoek van Duitse toeristen in het noorden en oosten van het land sterk afneemt, terwijl er in Limburg nog wel veel grensverkeer is.
Goede Vrijdag is traditioneel een dag dat veel Duitsers in Nederland komen winkelen. In hun eigen land zijn op die christelijke feestdag alle winkels gesloten.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - ProRail vervangt dit jaar 288 camera's langs het spoor door nieuwe, slimme camera's. Ook gaat de spoorwegbeheerder drones testen die zelfstandig kunnen vliegen en beelden kunnen analyseren. Dit moet ervoor zorgen dat sneller gereageerd kan worden op gevaarlijke situaties, zoals mensen die op het spoor lopen of stilgevallen voertuigen bij overwegen. "Dat maakt het spoor veiliger en zorgt voor minder storingen en vertragingen", aldus ProRail.
4 uur geledenGENÈVE (ANP) - Nederland moet zich vrijdag verantwoorden op een hoorzitting van het comité dat erop toeziet dat het VN-vrouwenverdrag wordt nageleefd. In maart doet het comité dan aanbevelingen die Nederland moet volgen om vrouwenrechten te verbeteren.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Als Rob Jetten premier van Nederland wordt, is hij de jongste minister-president ooit. Dat blijkt uit data die het ANP vergeleek. In maart wordt Jetten 39 jaar. De gemiddelde leeftijd van Nederlandse premiers is 55,1 jaar.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het voormalige hoofdkantoor van verzekeraar Aegon in Den Haag wordt omgebouwd tot een nationaal centrum voor digitale veiligheid. In dat House of Cyber moeten onder meer het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) van het ministerie van Justitie en Veiligheid, onderzoeksinstituut TNO en het ministerie van Defensie gaan samenwerken.
12 uur geledenHATTEM (ANP) - Acht Gelderse gemeenten op en rond de Noord-Veluwe zijn bezorgd over de plannen van de beoogde coalitie voor Lelystad Airport. D66, VVD en CDA willen de luchthaven openstellen voor burgerluchtvaart, met jaarlijks zo'n 10.000 vluchten.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Amsterdamse burgemeester Femke Halsema verwacht een normaal gesprek te kunnen voeren met toekomstig premier Rob Jetten. Dat vertelt ze in Het Parool. Het vorige kabinet was Amsterdam volgens Halsema "liever kwijt dan rijk".
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Fractieleider Lidewij de Vos van het uiterst rechtse Forum voor Democratie heeft weinig goede woorden over voor het regeerakkoord van D66, VVD en CDA. "Op vrijwel alle vlakken slaan deze partijen de verkeerde richting in", laat De Vos in een verklaring weten.
20 uur geleden