Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bijenkorf Utrecht gewoon open ondanks staking medewerkers

Bijenkorf Utrecht gewoon open ondanks staking medewerkers

UTRECHT (ANP) - De Bijenkorf in Utrecht is zaterdag gewoon opengegaan, ondanks een staking van medewerkers. Dat meldt een woordvoerder van de winkelketen. Volgens hem nam het aantal stakende werknemers in de loop van de dag toe tot ongeveer vijftien. FNV bestrijdt dit aantal en heeft het over zo'n dertig stakende personeelsleden. De stakers hadden zich verzameld voor de ingang van de Bijenkorf.

Bij de ingang van de vestiging in Utrecht hebben de actievoerende medewerkers tot 11.00 uur mensen aangesproken om ze ertoe te bewegen niet te gaan winkelen bij de Bijenkorf uit solidariteit met het Bijenkorf-personeel. Die demonstratie bij de ingang is nu voorbij, meldden zowel een woordvoerder van de Bijenkorf als FNV-bestuurder Linda Vermeulen. De stakende medewerkers zijn naar huis gegaan, vertelt Vermeulen.

De bond dacht eerder dat de winkel mogelijk helemaal niet open zou gaan als gevolg van de staking, die niet was aangekondigd. Medewerkers van de Bijenkorf in Utrecht beginnen normaal gesproken om 07.30 uur met het "opstarten" van de winkel, zodat deze om 10.00 uur open kan. Omdat dit zaterdagochtend niet zou zijn gebeurd, achtte Vermeulen de kans groot dat de winkel helemaal niet open zou gaan.

Het is de negende stakingsdag van personeel van de Bijenkorf. De werknemers eisen hogere lonen. Deze week dreigde FNV ook met een staking van Bijenkorf-medewerkers op 23 en 24 december, dus vlak voor Kerstmis.

Meer uit Financieel

G7-landen akkoord over vrijgave diesel na dreigement Trump

PARIJS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De G7-landen stellen de komende vier maanden tot 100 miljoen vaten olie en diesel uit hun noodvoorraden beschikbaar. Dit gebeurt na aandringen van de Amerikaanse president Donald Trump, die Frankrijk en Duitsland had bedreigd met een exportverbod. Trump spreekt op zijn socialemediaplatform Truth Social van een "enorme hoeveelheid".

20 minuten geleden
Ook Skoda roept bijna 2 miljoen auto's terug door stuurprobleem

FLENSBURG (ANP/DPA) - Skoda roept wereldwijd zo'n 1,7 miljoen auto's terug vanwege een schroef die kan afbreken en daardoor de besturing kan beïnvloeden. Het gaat om de modellen Kodiaq, Karoq, Octavia en Superb. In de garages worden de schroeven vervangen door andere exemplaren.

23 minuten geleden
Wall Street hoger na banenrapport VS, Nike bij verliezers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winsten geopend na bekendmaking van het belangrijke banenrapport van de Amerikaanse overheid. De banengroei in de Verenigde Staten viel in september aanzienlijk zwakker uit dan verwacht. Sportmerk Nike stond bij de verliezers op Wall Street vanwege tegenvallende kwartaalcijfers en vooruitzichten.

1 uur geleden
VS arresteren man voor smokkel van computerservers naar China

LOS ANGELES (ANP/AFP) - De Amerikaanse autoriteiten hebben een man gearresteerd die ervan wordt beschuldigd computerservers ter waarde van meer dan 300 miljoen dollar naar China te hebben gesmokkeld. Dat heeft het ministerie van Justitie bekendgemaakt.

2 uur geleden
Gunvor verandert naam na vertrek eigenaren met Russische banden

GENÈVE (ANP) - Handelshuis voor olieproducten en grondstoffen Gunvor verandert zijn naam in Centalion. Het bedrijf verhuist zijn hoofdkantoor van Cyprus naar Singapore. De stap komt na een periode vol kritiek op vermeende banden van Gunvor met het Kremlin, onder andere uit de Verenigde Staten.

2 uur geleden
Keniaanse herders vechten CO2-project voor Meta en Netflix aan

NAIROBI (ANP) - Meer dan dertig leden van lokale gemeenschappen in het oosten van Kenia hebben een rechtszaak aangespannen tegen een project voor koolstofkredieten op hun grondgebied. Grote bedrijven hebben die kredieten gekocht om hun uitstoot te compenseren. Maar herders zeggen door het project de controle over hun land in de gebieden rond Biliqo Bulesa, een natuurreservaat in de regio Merti, te zijn kwijtgeraakt.

3 uur geleden
Brussel wijst exportverbod op diesel van de hand

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie wijst een verbod op de export van diesel "volledig van de hand". Dat zei een woordvoerder van de Commissie vrijdag. "Een verbod zou voor niemand voordelig zijn en het zou ons vertrouwen in de Verenigde Staten als betrouwbare partner ondermijnen", voegde ze daaraan toe.

4 uur geleden