Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bijenkorf schrapt banen én dure lichtshow

Bijenkorf schrapt banen én dure lichtshow

AMSTERDAM (ANP) - De Bijenkorf heeft dertig banen geschrapt en een jaarlijkse dure lichtshow in Amsterdam geschrapt. De warenhuisketen zegt zich meer te willen concentreren op digitale ontwikkelingen en andere vernieuwingen en weerspreekt dat sprake is van pure kostenbesparingen.

Volgens een woordvoerder zijn na het vertrek van dertig van de bijna vijfhonderd medewerkers op het kantoor inmiddels ook al "iets meer dan dertig" nieuwe mensen aangenomen met "expertises die passend zijn" binnen de nieuwe koers. De zegsman weersprak niet dat de kosten ook zijn gedaald door de maatregel.

Dat laatste geldt ook voor het schrappen van de jaarlijkse lichtshow Turn on the Lights op De Dam in Amsterdam, naast de bekendste vestiging van De Bijenkorf. Het evenement dat sinds 2008 bestond, trok duizenden mensen en was bedoeld om het begin van de feestmaand december in te luiden. Nu wordt volgens de woordvoerder gekozen voor "meer klantbeleving in alle Bijenkorf-winkels en niet alleen in Amsterdam".

Meer uit Financieel

Rederij verwacht deze week begin berging vrachtschip bij Canada

DELFZIJL (ANP) - De berging van een vrachtschip dat sinds begin september vastzit ten noorden van Canada kan deze week beginnen, als het weer het toelaat. Dat verwacht Wagenborg, de Nederlandse rederij van het schip. Het vaartuig met de naam Thamesborg was onderweg van China naar de oostkust van Canada.

13 minuten geleden
Veel werkgevers onderschatten aantal chronisch zieke werknemers

AMERSFOORT (ANP) - Veel werkgevers onderschatten hoeveel mensen met een chronische aandoening bij hun organisaties werken. Meer dan een op de drie Nederlandse werknemers heeft een chronische aandoening, maar ruim driekwart van de werkgevers schat het aantal binnen hun organisatie lager in. Dit onderzochten de Samenwerkende Gezondheidsfondsen, een samenwerkingsverband waarbij onder meer de Hartstichting, KWF Kankerbestrijding en het Longfonds zijn aangesloten.

17 minuten geleden
Chipbedrijf ASMI zakt op Damrak na omzetwaarschuwing

AMSTERDAM (ANP) - ASMI werd dinsdag 2,5 procent lager gezet op de Amsterdamse beurs. De chiptoeleverancier werd negatiever over de omzet in de tweede jaarhelft door een zwakker dan verwachte vraag. ASMI, dat onder meer systemen levert voor de bewerking van wafers, de dunne schijfjes waarvan halfgeleiders worden gemaakt, verwacht daardoor dat de omzetgroei dit jaar aan de onderkant van de eerder afgegeven verwachting van 10 tot 20 procent uitkomt. Vorig jaar groeide de omzet met 12 procent.

1 uur geleden
Chiptoeleverancier ASMI negatiever over omzet in tweede jaarhelft

ALMERE (ANP) - Chiptoeleverancier ASM International (ASMI) is negatiever gestemd over de omzet in de tweede helft van dit jaar door een zwakker dan verwachte vraag. Daardoor zullen de opbrengsten naar verwachting 5 tot 10 procent lager uitvallen op basis van constante wisselkoersen dan in de eerste zes maanden van 2025. Dat meldt ASMI voorafgaand aan zijn investeerdersdag in Londen.

1 uur geleden
Arbodiensten: werkenden in 5 jaar tijd veel vaker ziek om stress

SON (ANP) - Nederlandse werknemers hebben zich de afgelopen vijf jaar veel vaker ziek gemeld door stressgerelateerde klachten. Het verzuim door stress is de afgelopen vijf jaar met 36 procent gegroeid, melden arbodiensten ArboNed en HumanCapitalCare. Een op de vier verzuimdagen heeft inmiddels te maken met stress en de duur hiervan stijgt elk jaar.

1 uur geleden
Reisorganisatie Corendon breidt flink uit op Duitse luchthavens

BADHOEVEDORP (ANP) - Reisorganisatie Corendon gaat flink uitbreiden op de luchthavens van Düsseldorf en Keulen/Bonn. Volgens de touroperator wordt daarmee ingespeeld op de trend dat steeds meer Nederlanders kiezen voor vertrek naar vakanties vanuit Duitsland omdat het goedkoper is en die luchthavens goed bereikbaar zijn.

1 uur geleden
Overheidstekort van 3 miljard euro in eerste jaarhelft

DEN HAAG (ANP) - De uitgaven van de Nederlandse overheid waren in de eerste helft van 2025 3 miljard euro hoger dan de inkomsten. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van voorlopige cijfers over de overheidsfinanciën. Het is voor het eerst in vier jaar dat de overheid rode cijfers schrijft over een eerste jaarhelft. Halverwege 2024 was er nog een overschot van 2 miljard euro.

2 uur geleden