Bijenkorf-medewerkers staken voor derde keer in Amsterdam
AMSTERDAM (ANP) - Medewerkers van warenhuisketen de Bijenkorf in Amsterdam hebben vrijdagmiddag voor de derde keer het werk neergelegd. Linda Vermeulen van vakbond FNV laat weten dat de stakers op het naastgelegen Beursplein en op de Dam hebben gedemonstreerd. Ook haakten er medewerkers van het Bijenkorf-filiaal in Amstelveen aan.
Het is de derde keer in drie weken tijd dat er bij de Bijenkorf wordt gestaakt. Daarvoor gebeurde dat voor het laatst in de jaren zeventig. Met hun acties willen de medewerkers een grotere loonsverhoging afdwingen. In eerste instantie zou het loon met 10 procent omhoog moeten, vinden de stakers.
Naar schatting van de FNV deden ongeveer 150 medewerkers mee. "Het ging om mensen van alle afdelingen en om leidinggevenden, maar ook uitzendkrachten deden mee." Wat de impact van de staking is geweest, kan Vermeulen nog niet inschatten. Vooralsnog is de Bijenkorf niet over de brug gekomen in de onderhandeling over een nieuwe cao. "Ze staan onder druk van aandeelhouders om de loonkosten laag te houden", aldus Vermeulen.
De keten zei eerder al te betreuren dat het niet mogelijk is gebleken het verschil van mening met de vakbonden op te lossen. Maar de Bijenkorf vindt het onjuist dat de FNV de huidige, zeer hoge inflatie als uitgangspunt neemt voor zijn looneisen. De overheid heeft immers maatregelen aangekondigd om de gevolgen van de inflatie te verzachten.
Begin volgende week verwacht FNV nieuwe acties van het Bijenkorf-personeel aan te kondigen, aldus Vermeulen.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heropent het strafrechtelijk onderzoek naar oud-voorzitter Jerome Powell van de Federal Reserve niet. Onlangs werd het voormalige centralebankhoofd in een rapport grotendeels vrijgepleit van beschuldigingen rond kostenoverschrijdingen bij de verbouwing van het Fed-gebouw in Washington. President Donald Trump drong er echter op aan dat justitie opnieuw naar de zaak zou kijken.
3 minuten geledenCUPERTINO (ANP/BLOOMBERG) - Apple zegt dat "een klein aantal" Amerikaanse klanten met de nieuwe iPhone 18 Pro Max hun toestel moet laten vervangen. Door een bug verloren deze klanten met een abonnement bij telecombedrijf AT&T hun mobiele verbinding.
39 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Automobilisten zijn aan de Nederlandse pomp zaterdag gemiddeld 1 cent minder kwijt voor een liter diesel. Daarmee laat de dieselprijs direct een daling zien na de aankondiging van een forse vrijgave van olie- en dieselvoorraden door landen van de G7.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/DPA) - De voormalige Duitse bondskanselier Gerhard Schröder is toegetreden tot de raad van commissarissen van de Russische supermarktketen Hyperglobus. Eerder kreeg Schröder in het Westen veel kritiek op zijn banden met het Russische bedrijfsleven en president Vladimir Poetin.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Woningzoekenden kunnen zaterdag tussen 11.00 en 15.00 uur op meer locaties terecht tijdens de halfjaarlijkse Open Huizen Dag van makelaarsorganisatie NVM. Er doen ruim 14.000 huizen mee, tegenover een kleine 9000 eind maart. Daarmee is de ontwikkeling terug te zien dat er meer koopwoningen beschikbaar zijn door het verkopen van huurwoningen.
3 uur geledenROSTOCK (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse economie kan dit jaar met 1 procent groeien, denkt de president van de Duitse centrale bank Joachim Nagel. Eerder dit jaar had de Bundesbank nog op een groei van maar 0,5 procent voor de grootste economie van Europa gerekend.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt geen exportverbod op diesel in te voeren. Trump had eerder gedreigd met een exportstop, maar zei vrijdag tegen verslaggevers dat zo'n maatregel nooit echt op tafel heeft gelegen. Trumps uitspraken volgen op de aankondiging van de G7-landen dat ze miljoenen vaten olie en diesel uit hun noodvoorraden beschikbaar stellen.
12 uur geleden