Bijenkorf Amsterdam dicht vanwege coronabesmettingen
AMSTERDAM (ANP) - De Bijenkorf in Amsterdam moet de deuren sluiten omdat medewerkers besmet zijn met het coronavirus. De veiligheidsregio heeft besloten dat de winkel aan de Dam voorlopig dicht moet.
Iedereen die recent bij De Bijenkorf in Amsterdam was en klachten heeft, wordt dringend geadviseerd zich te laten testen. Volgens de veiligheidsregio zijn meerdere medewerkers van De Bijenkorf op verschillende afdelingen en verdiepingen positief getest op het coronavirus. Een aantal van hen was aan het werk toen zij besmettelijk waren.
De sluiting geldt voor veertien dagen, maar kan eerder worden opgeheven als het warenhuis de nodige maatregelen treft om verdere verspreiding van het virus tegen te gaan. Bijvoorbeeld door personeel te laten testen of medewerkers van andere vestigingen in te zetten.
De GGD adviseert medewerkers die in de periode van 4 tot en met 18 augustus hebben gewerkt in De Bijenkorf veertien dagen in quarantaine te gaan.
De GGD en de Veiligheidsregio Amsterdam Amstelland maken zich grote zorgen over het oplaaiende virus in de stad. Burgemeester Femke Halsema maakt dinsdagavond nadere maatregelen bekend om het aantal besmettingen tegen te gaan.
Meer uit Binnenland
OUDDORP (ANP) - De grote natuurbrand in de duinen bij het Zuid-Hollandse Ouddorp breidt zich niet verder uit, meldt de veiligheidsregio. Aangebrachte stoplijnen houden de verspreiding van het vuur tegen. De brandweer maakt stoplijnen door met speciale sproeiers een strook begroeiing nat te maken.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Tegen een 17-jarige jongen uit Uithoorn is een jaar jeugddetentie geëist voor het veroorzaken van een explosie bij het Atrium, een kantoorgebouw aan de Zuidas in Amsterdam. De explosie was in de nacht van 15 op 16 maart.
2 uur geledenOUDDORP (ANP) - Vanwege de natuurbrand in de duinen bij het Zuid-Hollandse Ouddorp is een NL-Alert verstuurd. "Voor de eigen veiligheid is het belangrijk om het gebied te verlaten en uit de rook te blijven", meldt de veiligheidsregio.
2 uur geledenVENRAY (ANP) - Tussen Boxmeer en Venray rijden vrijdag geen treinen als gevolg van werkzaamheden na de grote brand in natuurgebied Boschhuizerbergen ten oosten van Venray. Arriva zet bussen in, meldt de vervoerder.
2 uur geledenOUDDORP (ANP) - Voor de bestrijding van de natuurbrand in de duinen bij Ouddorp wordt donderdagavond een helikopter van Defensie ingezet, meldt de veiligheidsregio. De bijstand is aangevraagd omdat de harde wind het bestrijden van het vuur vanaf de grond bemoeilijkt. Vanaf naar verwachting 19.30 uur is de helikopter ter plaatse. Mogelijk gaat het om twee blushelikopters. De veiligheidsregio kon dit nog niet bevestigen.
3 uur geledenOUDDORP (ANP) - De natuurbrand die donderdagmiddag in het duingebied langs het Oosterduinpad bij het Zuid-Hollandse Ouddorp woedt, breidt zich uit. Voor het incident is opgeschaald van Grip 1 naar Grip 2. Dat betekent onder meer dat een Regionaal Operationeel Team de coördinatie van de brandbestrijding en informatievoorziening op zich neemt. De brandweer krijgt ook hulp van korpsen uit de regio.
3 uur geledenBLARICUM (ANP) - Zangeres Jerney Kaagman is op 79-jarige leeftijd overleden. Dat heeft haar familie donderdag bekendgemaakt. Kaagman overleed op 31 juli na een lang ziekbed. Van de zangeres was al bekend dat ze jarenlang leed aan de ziekte van Parkinson.
3 uur geleden