BIJ1-lid maakt bezwaar tegen uitsluiting van lijsttrekkersrace
DEN HAAG (ANP) - BIJ1-lid Chanel Matil Lodik is in beroep gegaan tegen het besluit van het partijbestuur om haar niet mee te nemen in de recente lijsttrekkersverkiezing. Het BIJ1-bestuur heeft haar bezwaar ontvangen, bevestigt voorzitter Edson Olf. "Het is spijtig dat het zo is gegaan."
Leden van BIJ1 konden deze week kiezen uit twee kandidaten voor het lijsttrekkerschap van de partij, Tofik Dibi en Patricia Dinkela. Dibi kreeg de meeste stemmen. In een video op Instagram vertelde Lodik dat zij ook had gesolliciteerd. Ze vindt het een "schending van de interne democratie" dat leden niet op haar konden stemmen. "Als je pretendeert als partij te staan voor radicale gelijkwaardigheid, dan begint dat toch echt bij je eigen processen."
Volgens Olf besloot het bestuur op basis van een advies van de kandidatencommissie om Lodik niet in de ledenraadpleging mee te nemen. Bij een aankomende ledenvergadering is er een kans dat ze alsnog op de kieslijst komt. "Het laatste woord is aan de leden."
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - De leden van de Groep Markuszower beginnen een nieuwe partij die ze De Nederlandse Alliantie (DNA) noemen. Rita Verdonk sluit erbij aan, heeft de groep afgesplitste PVV-Kamerleden bekendgemaakt.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Experts hebben zich tijdens een rondetafelgesprek in de Tweede Kamer zeer kritisch uitgelaten over een plan van het kabinet om te bezuinigen op de bijstand door mensen die daar recht op hebben nog niet actief te benaderen. Het kabinet heeft minder geld voor deze zogenoemde proactieve dienstverlening vanwege een financiƫle tegenvaller bij de arbeidsongeschiktheidsuitkering WIA. Coalitiepartijen D66 en CDA maakten vorige week tijdens een debat kenbaar van de bezuiniging af te willen.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Eerste Kamerfractie van D66 gaat dinsdag tegen de novelle en de twee asielwetten stemmen, zei senator Paul van Meenen maandag tegen het ANP. Daardoor wordt het lastig voor asielminister Bart van den Brink (CDA) om een meerderheid te vinden.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Hoewel er een pakket aan energiemaatregelen ligt, denkt niemand dat het nu klaar is. Dat zei minister Heleen Herbert (Economische Zaken en Klimaat, CDA) na de aankondiging van dat pakket. Zij geeft aan dat er elke week contact is met heel veel sectoren over hoe zij geraakt worden en welke mogelijkheden er zijn. Die gesprekken worden voortgezet.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het pakket aan maatregelen om de energieprijzen te compenseren is 'onvoldoende', vindt Jesse Klaver, fractievoorzitter van GroenLinks-PvdA. "Zo help je gewone mensen de crisis niet door." Hij kondigt op Bluesky aan dat zijn partij met voorstellen komt "om reizen met trein, bus en auto betaalbaarder te maken."
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet trekt 627 miljoen euro uit om de gestegen energieprijzen voor burgers, ondernemers, vissers en boeren te verzachten. Ook wordt 340 miljoen euro verminderd aan belastingen. Het wordt voor een groot deel betaald door andere belastingen, zoals de accijnzen op alcohol, te verhogen.
20 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Verhuurders moeten meer kunnen vragen voor dure huurhuizen, nieuwbouw en huizen zonder tuin of balkon. Dat wil woonminister Elanor Boekholt-O'Sullivan regelen in een versoepeling van de huurwet. Op die manier hoopt ze dat er meer huizen beschikbaar zijn voor het middensegment.
21 uur geleden