Bij vliegbasis opgepakte Amerikanen mogen jaar Nederland niet in
VOLKEL (ANP) - Vier Amerikanen die woensdag zijn aangehouden bij een demonstratie bij Vliegbasis Volkel worden teruggestuurd naar de Verenigde Staten. Ze moeten Nederland binnen 28 dagen verlaten. Drie van hen mogen bovendien voor een jaar niet naar Nederland reizen of er zijn. Dat zogeheten inreisverbod geldt ook voor de andere landen die vallen onder het zogeheten Schengengebied. Die sanctie is opgelegd omdat het drietal deze week meerdere keren is aangehouden bij demonstraties rond het militaire terrein, zegt een woordvoerder van de Koninklijke Marechaussee.
Het komt niet vaak voor dat de marechaussee om deze reden een inreisverbod oplegt. Doorgaans doet de marechaussee dat als ze iemand treffen die illegaal in Nederland is of iemand die al te lang in Nederland is gebleven, aldus de woordvoerder. De vier Amerikanen werden met elf andere demonstranten aangehouden toen ze probeerden toegang te krijgen tot de vliegbasis door een gat te graven onder het hekwerk door. De overige demonstranten werden aan het eind van de dag vrijgelaten, liet de politie weten.
De actie bij de vliegbasis was van tevoren al aangekondigd. Van 4 tot 10 augustus wordt daar actie gevoerd tegen kernwapens en CO2-uitstoot. Woensdag wilden de actievoerders een of meerdere tunnels onder het hek door graven. Daarna wilden ze op de landingsbaan gaan zitten "om te stoppen met oefenen voor oorlog en vernietiging", staat op de site onkruitvergaatniet.nl.
Dinsdagochtend werden al tien mensen aangehouden op de vliegbasis. De tien waren over het hek geklommen en op de start- en landingsbaan gaan zitten. Ze werden aangehouden omdat ze zich op verboden terrein begaven.
Meer uit Binnenland
DÜSSELDORF (ANP) - Nederland en Duitsland gaan nog intensiever samenwerken om de verspreiding en het gebruik van zwaar illegaal vuurwerk tegen te gaan. Dat meldt de Rotterdamse burgemeester Carola Schouten, voorzitter van het Offensief tegen Explosies. Ze is woensdag met vertegenwoordigers van het ministerie van Justitie en Veiligheid, de politie en het OM aanwezig voor overleg met de Duitse autoriteiten op het ministerie van Binnenlandse Zaken van de Duitse deelstaat Noordrijn-Westfalen in Düsseldorf.
56 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Fietsers belandden vorig jaar vaker op de spoedeisende hulp (SEH) dan de twee jaren daarvoor. Dat meldt VeiligheidNL op basis van nieuwe cijfers. Volgens het kenniscentrum kwamen er in 2025 naar schatting bijna 81.000 fietsers op de SEH.
2 uur geledenLEIDEN (ANP) - Ruim twee derde van de jongvolwassenen kwam, vaak op minderjarige leeftijd, in aanraking met gewelddadige pornografische beelden. Dat blijkt uit onderzoek van het Verwey-Jonker Instituut in opdracht van kinderrechtenorganisatie Defence for Children.
3 uur geledenMIAMI (ANP) - Bij het bezoek van koning Willem-Alexander en koningin Máxima aan Miami in de Verenigde Staten is een nieuw samenwerkingsprogramma gelanceerd: de Water as Leverage Academy.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Onderzoeksraad voor Veiligheid dringt aan op snelheid om het reinigen van reactoren veiliger te maken. Aanleiding hiervoor is een ongeval in een reactor van Zeeland Refinery in 2023. Een medewerker verongelukte toen hij in een zuurstofarme reactor katalysatormateriaal aan het verwijderen was.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie gaat er niet van uit dat de man die dinsdagmiddag in Utrecht in brand werd gestoken een willekeurig slachtoffer is. Dat bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van regionale media. Vermoedelijk is er sprake geweest van een "onderling conflict".
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - Burgemeester Sharon Dijksma van Utrecht spreekt van "een gruwelijke vorm van geweld", nadat dinsdagmiddag een man in een elektrische rolstoel in brand werd gestoken. "Omdat het slachtoffer geen kant op kon is de impact zo mogelijk nog groter", laat ze weten in een verklaring.
12 uur geleden