
Bij Van der Poel was het beste eraf in de sprint in Harelbeke
HARELBEKE (ANP) - Mathieu van der Poel moest in de E3 Saxo Classic genoegen nemen met de tweede plaats achter zijn eeuwige rivaal Wout van Aert. De 28-jarige wielrenner van Alpecin-Deceuninck zei dat tegen het einde van de wedstrijd het beste bij hem eraf was. "Ik voelde me vrij goed vandaag. Ik was misschien iets te gretig onderweg", zei hij.
Zo voerde Van der Poel al een flinke aanval uit op de Taaienberg op 80 kilometer van de finish. "Ik wilde een lange finale om me klaar te stomen voor de Ronde van Vlaanderen van volgende week", zei hij. "Dat is zeker gelukt. Ik was goed op alle beklimmingen, maar kwam in de sprint net te kort tegen Van Aert. Ik word liever vandaag geklopt dan volgende week. Ik had graag gewonnen, maar ik kan niet teleurgesteld zijn. Ik denk dat ik met een goed gevoel naar huis ga."
Van der Poel keek zo terug op een goede voorbereiding voor de Ronde van Vlaanderen. Die klassieker schreef hij vorig jaar voor de tweede keer op zijn naam. Afgelopen zaterdag won de 28-jarige wielrenner voor het eerst Milaan - Sanremo.
Meer uit Sport
NOVE MESTO (ANP) - Mathieu van der Poel neemt in de voorbereiding op de Tour de France deel aan de rittenkoers Critérium du Dauphiné in juni. Dat maakte de renner van Alpecin-Deceuninck bekend in een door zijn ploeg verspreid interview, voorafgaand aan de mountainbikewedstrijd van zondag in het Tsjechische Nove Mesto.
5 minuten geledenPARIJS (ANP) - Wielerploeg Visma - Lease a Bike moet voor de Tour de France op zoek naar een vervanger voor Christophe Laporte. De Franse wielrenner kampt met het cytomegalovirus en reed dit jaar nog geen wedstrijd. Laporte geldt als een belangrijke helper voor Jonas Vingegaard, de Deen van Visma die de Tour al twee keer won.
1 uur geledenRABAT (ANP) - Femke Bol kijkt uit naar haar eerste outdoorwedstrijd van dit jaar, de 400 meter horden zondagavond in de Diamond League-wedstrijd van het Marokkaanse Rabat. Bol liep in het indoorseizoen twee estafettes op de EK in Apeldoorn, maar heeft verder alleen getraind. "Het is een andere voorbereiding dan anders. We hebben goed aan de basissnelheid gewerkt en nu heb ik zin om een wedstrijd te lopen", vertelde de 25-jarige hordeloopster tijdens een online te volgen persconferentie in Rabat.
2 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen heeft zich in de laatste vrije training voor de Grote Prijs van Monaco met de tweede tijd weer van zijn betere kant laten zien. De thuisrijdende Charles Leclerc was net als in de eerste twee trainingen de snelste in zijn Ferrari, nu met een rondje van 1.10,953. Viervoudig wereldkampioen Verstappen moest daar 0,280 seconde op toegeven.
3 uur geledenVLIJMEN (ANP) - Darter Michael van Gerwen komt voorlopig niet in actie na een relatiebreuk met zijn vrouw Daphne. Dat laat de drievoudig wereldkampioen (36) weten via sociale media.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Botic van de Zandschulp is de enige Nederlandse tennisser die zondag in actie komt op de eerste dag van Roland Garros. De Nederlander neemt het op baan 7 op tegen de Amerikaan Emilio Nava, die met een wildcard tot het hoofdtoernooi is toegelaten. Nava is de nummer 138 van de wereldranglijst. Van de Zandschulp staat 89e.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/DPA) - De basketballers van Indiana Pacers hebben zich nadrukkelijk gemeld voor een plaats in de finale van de Amerikaanse profcompetitie NBA. Met topschutter Pascal Siakam in een hoofdrol wonnen de Pacers ook hun tweede uitduel met New York Knicks. Na de 114-109-zege in New York heeft Indiana nog twee overwinningen nodig om zich winnaar te noemen van de oostelijke divisie en daarmee een ticket voor de eindstrijd te bemachtigen. De volgende twee duels zijn in Indianapolis.
7 uur geleden