Bij tennisster Hartono 'begon de gedachtenmolen te draaien'
MELBOURNE (ANP) - Tennisster Arianne Hartono was naar eigen zeggen te veel bezig met de overwinning bij haar debuut op de Australian Open. De 25-jarige debutante gaf tegen de Amerikaanse Amanda Anisimova een riante voorsprong weg en verloor alsnog in drie sets. Het werd 2-6 6-4 6-3 voor Anisimova.
"Bij een voorsprong van 6-2 4-2 dacht ik 'oeh, het zit er toch wel in'. Ik ben ook maar een mens en toen begon de gedachtenmolen toch wel te draaien, zeg maar. En daar haalde zij voordeel uit", zei Hartono naar haar eerste duel ooit op een grand slam.
"Ik zou liegen als ik zou zeggen dat ik niet een beetje nerveus werd en erover na begon te denken. Ik heb toch een stapje te ver vooruit gedacht en ik baal nu behoorlijk hard. Het is hartstikke jammer, maar ik weet nu wel van mezelf dat ik mezelf in die positie kan brengen. Hopelijk leer ik ervan en kan ik me op dat vlak verbeteren."
Nummer 3 van Nederland
Anderhalve set had Anisimova, voormalig halvefinaliste op Roland Garros, weinig in te brengen. Hartono: "Ik speelde vrij en had niks te verliezen, maar zij begon ook steeds beter te spelen. Ze heeft best vroeg in het seizoen al best veel succes gehad, dus ik denk ook dat ik blij met mijn prestatie mag zijn."
Hartono is zich vrij onopgemerkt opgeklommen naar een plek in de mondiale top 200 en ze is nu de nummer 3 van Nederland. Tot een debuut voor het Nederlands Billie Jean King Cup-team is het echter nog niet gekomen. "Elise Tamaëla, de nieuwe captain, heeft me al wel benaderd", bekent Hartono.
Indonesië
"Ik moet daar over nadenken, maar het zit zeker in mijn achterhoofd. Waar mijn beslissing vanaf hangt? Of het uitkomt in mijn schema en of dit het goede moment is om het te doen." Oranje neemt het in april thuis op tegen Spanje.
Hartono heeft Indonesische ouders en is in het verleden ook meermaals benaderd om Indonesië te vertegenwoordigen. "Mijn oom is bondscoach bij de nationale bond en hij heeft me altijd gevraagd voor dat land uit te komen. Maar ik ben geboren en getogen in Nederland, dus wil dat land ook vertegenwoordigen."
Voormalig collegetennisster Hartono keert nu in de Verenigde Staten weer terug naar het ITF-circuit, het niveau onder de WTA-toernooien.
Meer uit Sport
OUDENAARDE (ANP) - Parijs-Roubaix komt nog te vroeg voor Demi Vollering, zei de winnares van de Ronde van Vlaanderen zondag na afloop van die wedstrijd. "We hebben voor nu ons plan gemaakt en we houden Roubaix in ons achterhoofd voor een ander jaar."
4 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Tadej Pogacar kijkt na zijn overwinning in de Ronde van Vlaanderen uit naar de volgende koers. Over een week kan de Sloveen in Parijs-Roubaix geschiedenis schrijven door als eerste wielrenner ooit alle vijf de zogenoemde monumenten op rij te winnen. "De motivatie is hoog, de druk is laag", grapte Pogacar na de Ronde van Vlaanderen. "Net als de druk in de banden."
5 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering moest diep gaan in de finale van de Ronde van Vlaanderen, zei de Nederlandse winnares van de voorjaarsklassieker in het flashinterview na de wedstrijd. "Het was heel zwaar", zei Vollering. "Ik dacht alleen maar, ik moet zo hard mogelijk blijven gaan. Het lijden is eindelijk voorbij."
6 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering is zondag de zevende Nederlandse vrouw geworden die de Ronde van Vlaanderen heeft gewonnen. Op de Oude Kwaremont zette ze aan en niemand kon de Europees kampioen volgen. Het is de eerste Nederlandse zege in vijf jaar tijd.
6 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering (29) heeft de Ronde van Vlaanderen bij de vrouwen gewonnen. De Nederlandse renster van FDJ United - SUEZ was zondag verreweg de sterkste. Het was de eerste keer dat Vollering de Ronde van Vlaanderen won. Een tweede plaats in 2023 was haar beste prestatie tot dusver in de Belgische voorjaarsklassieker. Puck Pieterse werd derde achter Pauline Ferrand-Prévot.
6 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Mathieu van der Poel kan zich neerleggen bij zijn tweede plaats achter Tadej Pogacar in de Ronde van Vlaanderen. "Ik heb een probleem, er rijdt een fenomeen rond", zei de Nederlander kort na de wedstrijd in een flashinterview bij Sporza. "Ik heb alles gedaan wat ik moest doen, er was gewoon één iemand sterker."
6 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Met zijn derde overwinning in de Ronde van Vlaanderen is Tadej Pogacar gedeeld recordhouder van die koers geworden. De Sloveen deelt de eer met onder anderen Mathieu van der Poel, Tom Boonen en Fabian Cancellara. In totaal wonnen acht mannen de Ronde drie keer. Pogacar was in 2023 en 2025 ook de beste in Vlaanderen.
7 uur geleden