Bij storm geen duels in stadion ADO Den Haag door dakproblemen
DEN HAAG (ANP) - Onderdelen van het dak van het Bingoal Stadion van ADO Den Haag voldoen bij harde wind vanaf windkracht 8 niet aan de wettelijke veiligheidseisen. Daardoor mogen er bij windkracht 8 of hoger geen wedstrijden worden gespeeld in het stadion, meldt de gemeente. ADO zegt het nieuws met verbijstering te hebben ontvangen.
De verwachting is dat het herstelwerk tot de zomer van 2023 zal duren, meldt de gemeente Den Haag. Tot die tijd is het bij een storm niet veilig om het veld en de tribune te gebruiken.
ADO meldt dat rekening houdend met het weerbericht er geen gevolgen zijn voor de wedstrijd van vrijdag tegen Top Oss. De voetbalclub uit de Keuken Kampioen Divisie gaat in gesprek met de gemeente, die de eigenaar en verhuurder van het stadion is, en met de supportersvereniging en andere betrokkenen. Het is volgens de club nog te voorbarig om iets te zeggen over de exacte consequenties.
Wettelijke veiligheidseisen
"Als huurder van het stadion zijn wij als club geconfronteerd met het feit dat onderdelen van het stadiondak niet aan de wettelijke veiligheidseisen voldoet bij windkrachten vanaf 8", meldt de club. "Het gaat om de bevestiging van de dakplaten van het stadion die niet aan de eisen voldoen."
Een deel van het dak van het stadion raakte in februari van dit jaar zwaar beschadigd door storm Eunice. Tegelijk met de herstelwerkzaamheden van het beschadigde dak werd er een vervolgonderzoek ingesteld naar de bevestiging van de andere dakdelen. Volgens een extern constructiebureau voldoet het dak op onderdelen niet aan de gestelde wettelijke kaders.
De club wijst erop dat twee jaar geleden nog na onderzoek de conclusie werd getrokken dat het stadion voldeed aan alle wettelijke veiligheidseisen.
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat wil een streep zetten onder de ophef die is ontstaan na zijn nieuwe aanstelling als bondscoach van het Curaçaose voetbalelftal. "Er is de afgelopen dagen genoeg gezegd en geschreven, nu moeten we voetballen", sprak de Hagenaar maandagochtend (lokale tijd) via een Zoom-verbinding met de pers op Curaçao, waarin hij onder meer zijn selectie voor het WK bekendmaakte.
54 minuten geledenKINSHASA (ANP/RTR) - De Democratische Republiek Congo gaat zonder Jorthy Mokio naar het wereldkampioenschap voetbal. De middenvelder van Ajax is nog niet speelgerechtigd.
1 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - In de WK-selectie van Curaçao die bondscoach Dick Advocaat maandag bekendgemaakt heeft, zitten geen grote verrassingen. De selectie is nauwelijks gewijzigd ten opzichte van de groep die de eerste WK-deelname voor Curaçao binnenhaalde.
1 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo heeft algemeen directeur Rob Toussaint weggestuurd. Dat besluit is genomen na de degradatie van de club naar de eerste divisie.
2 uur geledenWENEN (ANP) - Gernot Trauner is niet opgeroepen voor de Oostenrijkse selectie voor het wereldkampioenschap voetbal. De centrale verdediger van Feyenoord keerde in april na bijna een jaar terug na een zware blessure aan zijn achillespees. Wel staat Trauner nog op een lijst van zestien door bondscoach Ralf Rangnick aangewezen reserves. De Feyenoorder was van de partij op het EK in 2024 toen Oostenrijk Nederland versloeg in de groepsfase.
2 uur geledenZAGREB (ANP) - Kroatië reist met PSV-aanvaller Ivan Perisic en Ajax-verdediger Josip Sutalo af naar het wereldkampioenschap voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De verliezend finalist van het WK van 2018 treft in de groepsfase Engeland, Panama en Ghana.
3 uur geledenPRAIA (ANP) - Kaapverdië reist af naar het wereldkampioenschap voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico met zes in Nederland geboren spelers. De Afrikaanse eilandengroep debuteert op het WK in een groep met Spanje, Uruguay en Saudi-Arabië.
3 uur geleden