Bij storm geen duels in stadion ADO Den Haag door dakproblemen
DEN HAAG (ANP) - Onderdelen van het dak van het Bingoal Stadion van ADO Den Haag voldoen bij harde wind vanaf windkracht 8 niet aan de wettelijke veiligheidseisen. Daardoor mogen er bij windkracht 8 of hoger geen wedstrijden worden gespeeld in het stadion, meldt de gemeente. ADO zegt het nieuws met verbijstering te hebben ontvangen.
De verwachting is dat het herstelwerk tot de zomer van 2023 zal duren, meldt de gemeente Den Haag. Tot die tijd is het bij een storm niet veilig om het veld en de tribune te gebruiken.
ADO meldt dat rekening houdend met het weerbericht er geen gevolgen zijn voor de wedstrijd van vrijdag tegen Top Oss. De voetbalclub uit de Keuken Kampioen Divisie gaat in gesprek met de gemeente, die de eigenaar en verhuurder van het stadion is, en met de supportersvereniging en andere betrokkenen. Het is volgens de club nog te voorbarig om iets te zeggen over de exacte consequenties.
Wettelijke veiligheidseisen
"Als huurder van het stadion zijn wij als club geconfronteerd met het feit dat onderdelen van het stadiondak niet aan de wettelijke veiligheidseisen voldoet bij windkrachten vanaf 8", meldt de club. "Het gaat om de bevestiging van de dakplaten van het stadion die niet aan de eisen voldoen."
Een deel van het dak van het stadion raakte in februari van dit jaar zwaar beschadigd door storm Eunice. Tegelijk met de herstelwerkzaamheden van het beschadigde dak werd er een vervolgonderzoek ingesteld naar de bevestiging van de andere dakdelen. Volgens een extern constructiebureau voldoet het dak op onderdelen niet aan de gestelde wettelijke kaders.
De club wijst erop dat twee jaar geleden nog na onderzoek de conclusie werd getrokken dat het stadion voldeed aan alle wettelijke veiligheidseisen.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben het eerste duel tegen Chelsea in de kwartfinales van de Champions League gewonnen. De ploeg van coach Renée Slegers, de titelhouder in de Champions League, was met 3-1 te sterk voor de Engelse kampioen. De returnwedstrijd is volgende week donderdag, eveneens in Londen.
2 uur geledenEMMEN (ANP) - Voor aanvoerder Mark Diemers betekent de promotie van SC Cambuur naar de Eredivisie heel veel. "Ik ben twee jaar geleden teruggekomen met maar één doel en dat is deze promotie", zei hij bij ESPN. "Dat we dit zo dicht bij huis kunnen vieren met de tribunes vol met Cambuur-mensen. Mooier kan niet."
3 uur geledenEMMEN (ANP) - Bij trainer Henk de Jong overheerst blijdschap en trots nu hij met SC Cambuur promotie naar de Eredivisie heeft veiliggesteld. "Ik ben supertrots op wat we hebben gedaan. Moet je kijken, mooi hè", wees hij naar het feestje in het uitvak van de Oude Meerdijk in Emmen, waar Cambuur met 4-2 won. "Het was ook een mooie wedstrijd."
3 uur geledenEMMEN (ANP) - SC Cambuur keert volgend seizoen terug in de Eredivisie. De ploeg van coach Henk de Jong won met 4-2 bij FC Emmen en is met nog vijf wedstrijden te spelen zeker van promotie.
3 uur geledenWOLFSBURG (ANP) - Lineth Beerensteyn heeft VfL Wolfsburg de zege bezorgd op Olympique Lyon in de eerste kwartfinale van de Champions League. De 29-jarige international maakte in eigen huis het enige doelpunt van de Duitse club: 1-0.
4 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Aanvaller Mohamed Salah verlaat Liverpool na dit seizoen. Dat hebben de Egyptenaar en de club van trainer Arne Slot dinsdag bekendgemaakt.
5 uur geledenSEVILLA (ANP) - Luis García Plaza is de nieuwe trainer van Sevilla. De 53-jarige Spanjaard volgt de maandag ontslagen Argentijn Matías Almeyda op. García Plaza ondertekent een contract tot de zomer van 2027.
6 uur geleden