Bij storm geen duels in stadion ADO Den Haag door dakproblemen
DEN HAAG (ANP) - Onderdelen van het dak van het Bingoal Stadion van ADO Den Haag voldoen bij harde wind vanaf windkracht 8 niet aan de wettelijke veiligheidseisen. Daardoor mogen er bij windkracht 8 of hoger geen wedstrijden worden gespeeld in het stadion, meldt de gemeente. ADO zegt het nieuws met verbijstering te hebben ontvangen.
De verwachting is dat het herstelwerk tot de zomer van 2023 zal duren, meldt de gemeente Den Haag. Tot die tijd is het bij een storm niet veilig om het veld en de tribune te gebruiken.
ADO meldt dat rekening houdend met het weerbericht er geen gevolgen zijn voor de wedstrijd van vrijdag tegen Top Oss. De voetbalclub uit de Keuken Kampioen Divisie gaat in gesprek met de gemeente, die de eigenaar en verhuurder van het stadion is, en met de supportersvereniging en andere betrokkenen. Het is volgens de club nog te voorbarig om iets te zeggen over de exacte consequenties.
Wettelijke veiligheidseisen
"Als huurder van het stadion zijn wij als club geconfronteerd met het feit dat onderdelen van het stadiondak niet aan de wettelijke veiligheidseisen voldoet bij windkrachten vanaf 8", meldt de club. "Het gaat om de bevestiging van de dakplaten van het stadion die niet aan de eisen voldoen."
Een deel van het dak van het stadion raakte in februari van dit jaar zwaar beschadigd door storm Eunice. Tegelijk met de herstelwerkzaamheden van het beschadigde dak werd er een vervolgonderzoek ingesteld naar de bevestiging van de andere dakdelen. Volgens een extern constructiebureau voldoet het dak op onderdelen niet aan de gestelde wettelijke kaders.
De club wijst erop dat twee jaar geleden nog na onderzoek de conclusie werd getrokken dat het stadion voldeed aan alle wettelijke veiligheidseisen.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal oefent vlak voor het WK tegen Algerije. Beide landen treffen elkaar op 3 juni voor de eerste keer in De Kuip, de thuishaven van Algerijns international Anis Hadj Moussa van Feyenoord.
12 uur geledenDUBAI (ANP) - Cristiano Ronaldo komt woensdag niet in actie met Al Nassr in de Aziatische Champions League. Het uitduel met Al Wasl in Dubai is afgelast. De Aziatische voetbalbond vindt de situatie onveilig door aanvallen van Iran op omringende landen met Amerikaanse legerbasissen.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Oud-international Daryl Janmaat is na zijn voetballoopbaan verslaafd geraakt aan drugs. De 36-jarige voormalige rechtervleugelverdediger vertelt daarover in de documentaire 'Echte mannen huilen niet', die maandagmiddag in première ging in theater Tuschinski in Amsterdam.
16 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Stije Resink heeft zondag een kruisbandblessure opgelopen in het uitduel met FC Volendam. De 22-jarige aanvoerder van FC Groningen staat voor een lange revalidatie.
17 uur geledenGOLD COAST (ANP/AP) - De Iraanse voetbalsters zijn ondanks de oorlog in hun thuisland in actie gekomen op de Asia Cup in Australië. Iran verloor de eerste groepswedstrijd met 3-0 van Zuid-Korea, verliezend finalist van de vorige editie.
20 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Maurice Steijn gaat na dit seizoen weg als coach van Sparta Rotterdam. Dat staat op de website van de Eredivisieclub. De club en de coach zijn het niet eens geworden over een contractverlenging.
20 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan in de halve finale van de KNVB-beker niet beschikken over Anass Salah-Eddine, Guus Til, Ruben van Bommel, Nick Olij en Alassane Pléa. Verdediger Armando Obispo is nog een twijfelgeval. Dat heeft coach Peter Bosz op een persconferentie bekendgemaakt in aanloop naar het duel op dinsdagavond in Nijmegen.
21 uur geleden