Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bij Roompot in zomer waarschijnlijk geen plek voor vluchtelingen

Bij Roompot in zomer waarschijnlijk geen plek voor vluchtelingen

DEN HAAG (ANP) - De grote keten van vakantieparken Roompot denkt deze zomer geen plek te hebben voor de opvang van vluchtelingen uit Oekraïne. Opvang gebeurde in maart nog wel, maar sinds begin april is er geen ruimte meer voor. "Wij hebben in de zomer altijd plekken tekort en het ziet ernaar uit dat dit nu ook zo gaat zijn", laat een woordvoerder weten. Andere ketens van vakantieparken en hotels verwachten de komende tijd wel door te gaan met het opvangen van vluchtelingen.

Het aantal beschikbare bedden voor Oekraïners in Nederland nam een week lang af, totdat het ministerie van Justitie en Veiligheid donderdag weer een toename meldde. De afname kwam onder meer doordat hotels en vakantieparken hun opvangplekken besloten te sluiten, zeiden ingewijden rondom de opvang van Oekraïners.

Hotelketen Van der Valk, met ongeveer 75 vestigingen, verwacht dat het aantal opvangplekken voor Oekraïners de komende tijd ongeveer gelijk blijft. Het Corendon-hotel bij Schiphol in Badhoevedorp heeft nog een contract voor onbepaalde tijd met de gemeente voor de vluchtelingenopvang. Dat gaat daar door "zo lang daar vanuit de gemeente behoefte aan is". In het hotel verblijven nu 370 vluchtelingen.

Andere parken

In acht tot negen door keten Fletcher voor Oekraïners gereserveerde hotels zijn nu rond de zevenhonderd bedden bezet. Het aantal plekken is de afgelopen weken ongeveer gelijk gebleven en blijft dat volgens topman Rob Hermans ook de komende maanden. "In sommige hotels zouden we nog wat plekken vrij kunnen maken," Hermans zegt dat het contact met de gemeenten soepel verloopt.

Ook op de vakantieparken van EuroParcs, waar op vijftien locaties nu in totaal zo’n 1200 vluchtelingen verblijven, blijft de komende weken plek. "Als de gemeente een beroep op ons doet, gaan we altijd kijken. Ook in het hoogseizoen", laat een woordvoerder weten. Landal GreenParks, dat vanwege de sterk wisselende aantallen per dag en per locatie geen aantallen van opgevangen vluchtelingen kan noemen, zegt de komende maanden beschikbaar te blijven voor de opvang.

Ook ketens NH Hotel Group en Accor, bekend van onder meer Ibis- en Mercure-hotels, konden mede door de vele wisselingen geen aantallen en concrete verwachtingen noemen. Postillion Hotels heeft nu ongeveer 20 tot 25 kamers voor vluchtelingen verdeeld over de acht locaties. Directeur Erik-Jan Ginjaar zegt dat gemeenten het niet aandurven om kamers voor een langere tijd vast te leggen.

Meer uit Binnenland

Digitaal 'masker' van criminelen uit de lucht gehaald

DRIEBERGEN (ANP) - Een dienst waarmee criminelen dachten ongezien te kunnen communiceren, is uit de lucht gehaald. Dat gebeurde bij een internationale actie waaraan ook Nederland heeft meegedaan. Het onderzoek liep sinds 2023. De vermoedelijke beheerder van de dienst is in Oekraïne opgespoord en verhoord. Ook zijn 33 servers ontmanteld.

22 minuten geleden
Defensie oefent weer met explosieven in natuurgebieden

DEN HAAG (ANP) - Defensie oefent weer met explosieven in natuurgebieden. Dat gebeurde tijdelijk niet nadat er eind vorige maand tijdens militaire oefeningen in onder meer Gelderland en Noord-Brabant natuurbranden waren uitgebroken. Het ministerie meldt wel voorwaarden te hebben gesteld aan oefenen met explosieven en andere brandbare materialen. Het mag alleen wanneer de weersomstandigheden het toelaten en het risico op natuurbranden laag blijft.

56 minuten geleden
Organisatie flotilla: Nederlanders vliegen naar Istanbul

ISTANBUL (ANP) - De zes Nederlandse opvarenden van de Gaza-vloot die woensdag door Israël werden opgepakt, kunnen het land donderdag verlaten. Ze vliegen samen met andere deelnemers naar Istanbul, laat de Nederlandse organisatie van de zogeheten Global Sumud Flotilla weten. Turkije heeft daar drie vluchten voor gecharterd.

1 uur geleden
Stadskanaal: opvang asielzoekers was voor één nacht

STADSKANAAL (ANP) - De opvang voor zo'n vijftig asielzoekers in Stadskanaal was voor één nacht. "Het is nu aan het COA, het Rijk en andere gemeenten om voor de komende nacht een oplossing te organiseren", meldt de gemeente.

1 uur geleden
Bijna tachtig plekken vrijgekomen in asielopvang Ter Apel

TER APEL (ANP) - In de opvang voor asielzoekers in het Groningse Ter Apel zijn woensdag bijna tachtig plekken vrijgekomen. Het is nog niet bekend of dit betekent dat opvangorgaan Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) donderdag meer mensen kan toelaten op het terrein.

1 uur geleden
Rode Kruis blijft paraat bij aanmeldcentrum Ter Apel

TER APEL (ANP) - Het Rode Kruis verwacht ook donderdag en mogelijk de dagen erna hulp te moeten bieden bij het overvolle aanmeldcentrum in Ter Apel. "Er is nog geen oplossing voor vanavond. We blijven hier zo lang als nodig", zegt een woordvoerder.

2 uur geleden
Groep asielzoekers weer bij aanmeldcentrum na nacht in noodopvang

TER APEL (ANP) - Bij het aanmeldcentrum in Ter Apel zijn donderdagochtend weer tientallen mannen aangekomen, na een nacht in een haastig opgezette noodopvang in buurgemeente Stadskanaal. Een verslaggever van het ANP ziet dat het in elk geval deels om dezelfde mensen gaat die woensdagavond laat in een bus stapten. De asielzoekers konden toen niet in de opvang bij het aanmeldcentrum blijven slapen, omdat die helemaal vol zat.

3 uur geleden