Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bij Roompot in zomer waarschijnlijk geen plek voor vluchtelingen

Bij Roompot in zomer waarschijnlijk geen plek voor vluchtelingen

DEN HAAG (ANP) - De grote keten van vakantieparken Roompot denkt deze zomer geen plek te hebben voor de opvang van vluchtelingen uit Oekraïne. Opvang gebeurde in maart nog wel, maar sinds begin april is er geen ruimte meer voor. "Wij hebben in de zomer altijd plekken tekort en het ziet ernaar uit dat dit nu ook zo gaat zijn", laat een woordvoerder weten. Andere ketens van vakantieparken en hotels verwachten de komende tijd wel door te gaan met het opvangen van vluchtelingen.

Het aantal beschikbare bedden voor Oekraïners in Nederland nam een week lang af, totdat het ministerie van Justitie en Veiligheid donderdag weer een toename meldde. De afname kwam onder meer doordat hotels en vakantieparken hun opvangplekken besloten te sluiten, zeiden ingewijden rondom de opvang van Oekraïners.

Hotelketen Van der Valk, met ongeveer 75 vestigingen, verwacht dat het aantal opvangplekken voor Oekraïners de komende tijd ongeveer gelijk blijft. Het Corendon-hotel bij Schiphol in Badhoevedorp heeft nog een contract voor onbepaalde tijd met de gemeente voor de vluchtelingenopvang. Dat gaat daar door "zo lang daar vanuit de gemeente behoefte aan is". In het hotel verblijven nu 370 vluchtelingen.

Andere parken

In acht tot negen door keten Fletcher voor Oekraïners gereserveerde hotels zijn nu rond de zevenhonderd bedden bezet. Het aantal plekken is de afgelopen weken ongeveer gelijk gebleven en blijft dat volgens topman Rob Hermans ook de komende maanden. "In sommige hotels zouden we nog wat plekken vrij kunnen maken," Hermans zegt dat het contact met de gemeenten soepel verloopt.

Ook op de vakantieparken van EuroParcs, waar op vijftien locaties nu in totaal zo’n 1200 vluchtelingen verblijven, blijft de komende weken plek. "Als de gemeente een beroep op ons doet, gaan we altijd kijken. Ook in het hoogseizoen", laat een woordvoerder weten. Landal GreenParks, dat vanwege de sterk wisselende aantallen per dag en per locatie geen aantallen van opgevangen vluchtelingen kan noemen, zegt de komende maanden beschikbaar te blijven voor de opvang.

Ook ketens NH Hotel Group en Accor, bekend van onder meer Ibis- en Mercure-hotels, konden mede door de vele wisselingen geen aantallen en concrete verwachtingen noemen. Postillion Hotels heeft nu ongeveer 20 tot 25 kamers voor vluchtelingen verdeeld over de acht locaties. Directeur Erik-Jan Ginjaar zegt dat gemeenten het niet aandurven om kamers voor een langere tijd vast te leggen.

Meer uit Binnenland

OM eist 60 uur werkstraf voor Raisa Blommestijn om tweets

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft in hoger beroep een werkstraf van 60 uur geëist tegen Raisa Blommestijn, waarvan 30 uur voorwaardelijk. De presentatrice van Ongehoord Nederland (ON!) staat terecht voor groepsbelediging en smaad vanwege berichten op X in 2023.

1 uur geleden
Betalingsgegevens en adressen niet gelekt bij hack Booking.com

AMSTERDAM (ANP) - Bij de hack bij Booking.com zijn "geen financiële of betalingsgegevens en geen klantadressen ingezien". Dat meldt een woordvoerster van de boekingssite. Zondagavond liet Booking.com getroffen klanten weten dat er "onbevoegde derden" toegang hadden gekregen tot hun boekingsinformatie. Contactinformatie, specifiek e-mailadressen en telefoonnummers, en "bepaalde boekingsgegevens" zijn wel gestolen.

1 uur geleden
Nabestaanden vragen hoogst mogelijke straf voor moedermoord

AMSTERDAM (ANP) - Nabestaanden vragen de rechtbank in Amsterdam de hoogst mogelijke straf op te leggen aan de 33-jarige Timothy B. voor de moord op zijn 52-jarige moeder in zijn woning in Landsmeer en het wegmaken van haar onderbenen. De afgezaagde lichaamsdelen zijn nog niet teruggevonden, bleek maandag tijdens de strafzaak.

1 uur geleden
Cyberexpert: datalekken zijn nooit helemaal te voorkomen

DEN HAAG (ANP) - Datalekken waarmee recent onder meer Basic-Fit, Booking.com en Odido te maken hebben gekregen, zijn nooit helemaal te voorkomen. Zelfs als de beveiliging van gegevens op orde is, kan het volgens cyberdeskundige Gina Doekhie alsnog misgaan. "Cybercriminelen worden steeds slimmer en hebben steeds betere technieken."

1 uur geleden
Kabinet kijkt naar lagere wegenbelasting vanwege brandstofprijzen

DEN HAAG (ANP) - Om de automobilist tegemoet te komen in de energiecrisis, kijkt het kabinet naar het tijdelijk verlagen van de wegenbelasting. Dat bevestigen ingewijden na berichtgeving van De Telegraaf. Het is een van de opties die op tafel liggen om te compenseren voor de hoge prijzen aan de pomp. Een besluit volgt later.

1 uur geleden
OM twijfelt niet aan waarheidsgehalte 'primaire reacties' Weski

ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie twijfelt niet aan het waarheidsgehalte van de woorden van Inez Weski (71) kort na haar aanhouding in april 2023. Justitie reageerde maandag op dag vier van het proces tegen Weski op pleidooien van de verdediging van de voormalige advocate. Weski ontkent de uitspraken. Volgens haar verkeerde ze destijds in "een zeer stressvolle en medisch zorgwekkende situatie".

3 uur geleden
Raad van Kerken roept Eerste Kamer op tot medemenselijkheid

DEN HAAG (ANP) - De Raad van Kerken roept de Eerste Kamer op tot "medemenselijkheid" in de debatten en stemmingen over nieuwe asielwetgeving maandag en dinsdag. "Het verontrust ons in hoge mate dat de menselijkheid zo in het geding is", zegt Derk Stegeman van de Raad van Kerken tijdens een wake "voor medemenselijkheid" in de Haagse Kloosterkerk.

3 uur geleden