Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bij RKC-aanvaller Kuijpers thuis snappen ze het ook niet

Bij RKC-aanvaller Kuijpers thuis snappen ze het ook niet

WAALWIJK (ANP) - Hij had er dit seizoen al tien doelpunten inliggen voor FC Den Bosch, negen in de eerste divisie en één in de beker. Zondag debuteerde Roy Kuijpers bij RKC Waalwijk en was hij tegen NEC meteen beslissend in zijn eerste duel op het hoogste niveau. "Thuis vragen ze ook wel eens hoe het komt dat ik er nu zo veel maak. Ik weet het ook niet", beschreef de 21-jarige Bosschenaar zijn productiviteit bij sportzender ESPN.

Feit is dat Kuijpers in zijn tweede seizoen bij FC Den Bosch opeens ging scoren. En dat terwijl de club hem aan het begin van het seizoen nog niet contractwaardig vond. Dat veranderde na al die treffers, maar inmiddels hadden zich tal van Eredivisieclubs gemeld. "Het duurde lang, ik heb tegen mijn zaakwaarnemer gezegd dat ik me op het voetbal wilde focussen", keek hij terug. "Het was in ieder geval zo dat ik sinds een aantal maanden een oogje voor de goal had gekregen. Ik was meer gefocust op 'de punt' en bleef niet meer geplakt aan de zijlijn."

Na een hectische week ("Ik heb hier pas twee keer meegetraind") besliste hij het duel met NEC (2-1) met een intikker in de vierde minuut van de blessuretijd. "Het is altijd spannend zulke ballen, maar heerlijk als-ie erin gaat. Als je maar niet te lang hoeft na te denken, want dan zijn ze meestal moeilijker", vertelde Kuijpers, die zichzelf bij ESPN voorstelde. "Ik ben snel op de eerste meters, heb een goede rechter en linker en kan een mannetje passeren."

Meer uit Sport

Márquez wint na val alsnog sprintrace MotoGP in Jerez

JEREZ (ANP) - Marc Márquez heeft een spectaculaire sprintrace gewonnen bij de Grote Prijs van Spanje. De regerend wereldkampioen in de MotoGP leek kansloos na een val op een door de regen nat geworden baan, maar wist na een motorwissel alsnog als eerste over de finish te rijden op het circuit van Jerez. Francesco Bagnaia, zijn Italiaanse teamgenoot bij Ducati, eindigde als tweede en de Italiaan Franco Morbidelli werd derde.

4 uur geleden
Motorracer Veijer verovert zijn eerste pole position in Moto2

JEREZ (ANP) - Collin Veijer heeft voor het eerst in zijn carrière poleposition veroverd in de Moto2. De Nederlandse wegracer was de snelste in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Spanje op het circuit van Jerez. Hij was nipt sneller dan thuisrijders Álex Escrig en Manuel González.

6 uur geleden
Wielrenner Alaphilippe mist Luik-Bastenaken-Luik om gezondheid

LUIK (ANP/BELGA) - Julian Alaphilippe staat zondag niet aan de start van de 112e editie van Luik-Bastenaken-Luik. De 33-jarige Fransman mist de Ardennenklassieker om "medische redenen", meldt zijn ploeg Tudor Pro Cycling Team via sociale media. De tweevoudig wereldkampioen laat om die reden volgende week vrijdag ook Eschborn-Frankfurt aan zich voorbijgaan.

7 uur geleden
MotoGP-kampioen Márquez pakt in Spanje eerste pole van dit jaar

JEREZ (ANP) - Wegracer Marc Márquez heeft zijn eerste poleposition van dit jaar in de MotoGP te pakken. De regerend wereldkampioen was op zijn Ducati de snelste in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Spanje op het circuit van Jerez. De Fransman Johann Zarco reed de tweede tijd en de Italiaan Fabio Di Giannantonio klokte de derde tijd.

8 uur geleden
Sinner moeizaam naar derde ronde masterstoernooi Madrid

MADRID (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de derde ronde van het masterstoernooi in Madrid. De nummer 1 van de wereld had bijna 2,5 uur nodig om de Fransman Benjamin Bonzi in drie sets te verslaan: 6-7 (6) 6-1 6-4.

1 dag geleden
Alcaraz kan door polsblessure titel Roland Garros niet verdedigen

MADRID (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich afgemeld voor Roland Garros. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Parijs kan niet meedoen vanwege de polsblessure die hem al een tijdje kwelt.

1 dag geleden
EK atletiek van 2028 in Poolse Chorzow

CHORZOW (ANP) - Het EK atletiek wordt in 2028 georganiseerd in de Poolse regio Silezië. Dat maakte de Europese atletiekbond bekend. Het toernooi vindt plaats in het Slaski Stadion in de stad Chorzow.

1 dag geleden