Bij RKC-aanvaller Kuijpers thuis snappen ze het ook niet
WAALWIJK (ANP) - Hij had er dit seizoen al tien doelpunten inliggen voor FC Den Bosch, negen in de eerste divisie en één in de beker. Zondag debuteerde Roy Kuijpers bij RKC Waalwijk en was hij tegen NEC meteen beslissend in zijn eerste duel op het hoogste niveau. "Thuis vragen ze ook wel eens hoe het komt dat ik er nu zo veel maak. Ik weet het ook niet", beschreef de 21-jarige Bosschenaar zijn productiviteit bij sportzender ESPN.
Feit is dat Kuijpers in zijn tweede seizoen bij FC Den Bosch opeens ging scoren. En dat terwijl de club hem aan het begin van het seizoen nog niet contractwaardig vond. Dat veranderde na al die treffers, maar inmiddels hadden zich tal van Eredivisieclubs gemeld. "Het duurde lang, ik heb tegen mijn zaakwaarnemer gezegd dat ik me op het voetbal wilde focussen", keek hij terug. "Het was in ieder geval zo dat ik sinds een aantal maanden een oogje voor de goal had gekregen. Ik was meer gefocust op 'de punt' en bleef niet meer geplakt aan de zijlijn."
Na een hectische week ("Ik heb hier pas twee keer meegetraind") besliste hij het duel met NEC (2-1) met een intikker in de vierde minuut van de blessuretijd. "Het is altijd spannend zulke ballen, maar heerlijk als-ie erin gaat. Als je maar niet te lang hoeft na te denken, want dan zijn ze meestal moeilijker", vertelde Kuijpers, die zichzelf bij ESPN voorstelde. "Ik ben snel op de eerste meters, heb een goede rechter en linker en kan een mannetje passeren."
Meer uit Sport
WILLEMSTAD (ANP) - De politie van Curaçao heeft donderdag het huis van de bekende Nederlandse honkbalinternational Jonathan Schoop (34) doorzocht. De huiszoeking maakt deel uit van een grote politieactie die in de nacht van woensdag op donderdag begon. Daarbij zijn ook een broodjeszaak en andere huizen doorzocht. Schoop zou op de lijst staan van internationals die in maart met het Koninkrijksteam aantreden bij de World Baseball Classic (WBC). De selectie wordt volgende week bekendgemaakt.
1 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - Het verlies van een punt om 'hinderlijk kreunen' motiveerde Aryna Sabalenka in de halve finale van de Australian Open tegen Elina Svitolina. Dat zei de nummer 1 van de wereld in de persconferentie na haar duidelijke zege in twee sets (6-2 6-3).
4 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Elena Rybakina neemt het zaterdag in de finale van de Australian Open op tegen Aryna Sabalenka. De 26-jarige tennisster uit Kazachstan rekende in de halve finale af met de 31-jarige Amerikaanse Jessica Pegula: 6-3 7-6 (7). Rybakina is de huidige nummer 5 van de wereld.
6 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Serena Williams heeft de speculaties over een mogelijke terugkeer naar de tenniswereld weer aangewakkerd. De 23-voudig grandslamwinnares gaf een dubbelzinnig antwoord in het Amerikaanse televisieprogramma Today. "Ik weet het niet. Ik zie wel wat er op mijn pad komt. Het is geen ja of nee", luidde haar antwoord op de vraag naar een mogelijke comeback.
6 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Aryna Sabalenka heeft voor de vierde keer op rij de finale bereikt van de Australian Open. De nummer 1 van de plaatsingslijst uit Belarus won in de halve finale afgetekend in twee sets van de Oekraïense Elina Svitolina: 6-2 6-3. De partij in de Rod Laver Arena duurde niet langer dan 1 uur en 16 minuten.
8 uur geledenMELBOURNE (ANP/AFP) - De Australian Open heeft aanpassingen toegezegd om de privacy van de tennissers beter te bewaken. Dat zei toernooidirecteur Craig Tiley in reactie op de klachten van een aantal toptennissters over de camera's die overal alles vastleggen. "We willen naar de spelers luisteren, echt begrijpen wat hun behoeften en wensen zijn. Welke aanpassingen we ook moeten maken, die zullen we maken", zei hij op Tennis Channel.
9 uur geledenWIJK AAN ZEE (ANP) - Schaker Jorden van Foreest heeft op het Tata Steel Chess Tournament remise gespeeld tegen de Oezbeek Javokhir Sindarov. Hij blijft door dat resultaat gedeeld tweede, samen met Sindarov en de Duitser Matthias Bluebaum, die woensdag van Anish Giri won.
23 uur geleden