Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bij RKC-aanvaller Kuijpers thuis snappen ze het ook niet

Bij RKC-aanvaller Kuijpers thuis snappen ze het ook niet

WAALWIJK (ANP) - Hij had er dit seizoen al tien doelpunten inliggen voor FC Den Bosch, negen in de eerste divisie en één in de beker. Zondag debuteerde Roy Kuijpers bij RKC Waalwijk en was hij tegen NEC meteen beslissend in zijn eerste duel op het hoogste niveau. "Thuis vragen ze ook wel eens hoe het komt dat ik er nu zo veel maak. Ik weet het ook niet", beschreef de 21-jarige Bosschenaar zijn productiviteit bij sportzender ESPN.

Feit is dat Kuijpers in zijn tweede seizoen bij FC Den Bosch opeens ging scoren. En dat terwijl de club hem aan het begin van het seizoen nog niet contractwaardig vond. Dat veranderde na al die treffers, maar inmiddels hadden zich tal van Eredivisieclubs gemeld. "Het duurde lang, ik heb tegen mijn zaakwaarnemer gezegd dat ik me op het voetbal wilde focussen", keek hij terug. "Het was in ieder geval zo dat ik sinds een aantal maanden een oogje voor de goal had gekregen. Ik was meer gefocust op 'de punt' en bleef niet meer geplakt aan de zijlijn."

Na een hectische week ("Ik heb hier pas twee keer meegetraind") besliste hij het duel met NEC (2-1) met een intikker in de vierde minuut van de blessuretijd. "Het is altijd spannend zulke ballen, maar heerlijk als-ie erin gaat. Als je maar niet te lang hoeft na te denken, want dan zijn ze meestal moeilijker", vertelde Kuijpers, die zichzelf bij ESPN voorstelde. "Ik ben snel op de eerste meters, heb een goede rechter en linker en kan een mannetje passeren."

Meer uit Sport

Sinner moeizaam naar derde ronde masterstoernooi Madrid

MADRID (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de derde ronde van het masterstoernooi in Madrid. De nummer 1 van de wereld had bijna 2,5 uur nodig om de Fransman Benjamin Bonzi in drie sets te verslaan: 6-7 (6) 6-1 6-4.

23 minuten geleden
Alcaraz kan door polsblessure titel Roland Garros niet verdedigen

MADRID (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich afgemeld voor Roland Garros. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Parijs kan niet meedoen vanwege de polsblessure die hem al een tijdje kwelt.

1 uur geleden
EK atletiek van 2028 in Poolse Chorzow

CHORZOW (ANP) - Het EK atletiek wordt in 2028 georganiseerd in de Poolse regio Silezië. Dat maakte de Europese atletiekbond bekend. Het toernooi vindt plaats in het Slaski Stadion in de stad Chorzow.

7 uur geleden
Griekspoor boekt eerste gravelzege van het seizoen in Madrid

MADRID (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zijn eerste gravelzege van het seizoen geboekt. De beste tennisser van Nederland won in de tweede ronde van het masterstoernooi van Madrid met 6-3 6-4 van Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina. Hij had een bye in de eerste ronde.

7 uur geleden
Olympisch kampioene Van Rouwendaal aan de slag bij zwembond

NIEUWEGEIN (ANP) - Oud-zwemster Sharon van Rouwendaal gaat aan de slag bij zwembond KNZB. De tweevoudig olympisch kampioene zal in samenwerking met bondscoach Marcel Wouda "een belangrijke bijdrage leveren aan de verdere ontwikkeling van de lange afstanden binnen het Nederlandse topzwemmen", meldde de KNZB.

11 uur geleden
Meer dan 4 miljoen tickets verkocht voor Spelen van 2028 in LA

LOS ANGELES (ANP) - Voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles zijn tijdens de eerste verkoopronde meer dan 4 miljoen tickets verkocht. Dat maakten de organisatoren donderdag bekend.

1 dag geleden
Klaver loopt 400 meter op FBK Games in Hengelo

HENGELO (ANP) - Lieke Klaver komt op de FBK Games op 21 juni in actie op de 400 meter. De organisatie van de atletiekmeeting in Hengelo meldt de deelname van de 27-jarige atlete op "haar eigen" afstand in de 45e editie van de FBK Games.

1 dag geleden