Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bij protest opgepakte boeren mogen strafzaak in vrijheid afwachten

Bij protest opgepakte boeren mogen strafzaak in vrijheid afwachten

ARNHEM (ANP) - De twee mannen die maandagavond werden aangehouden bij een boerenprotest op de A50 bij Beekbergen mogen hun strafzaak in vrijheid afwachten. Dat meldt de rechtbank Gelderland vrijdagmiddag.

De voorlopige hechtenis is geschorst omdat in het geval van dit duo de "persoonlijke omstandigheden zwaarder wegen dat het strafvorderlijk belang", meldt een woordvoerder van de rechtbank. Over wat die persoonlijke omstandigheden zijn, kan hij geen uitspraken doen.

De twee, een 35-jarige man uit Eerbeek en een 39-jarige man uit Klarenbeek, worden verdacht van het blokkeren van de weg en van een milieudelict, namelijk het "buiten een inrichting" storten van afval.

Het was maandagavond op meerdere locaties in met name het oosten van het land druk met protesterende boeren. Op vijftien plekken werd die avond afval gedumpt, brand gesticht of werden blokkades opgeworpen van afval of met trekkers. De politie sluit niet uit dat er nog meer arrestaties volgen voor deze acties.

Meer uit Binnenland

Zedenverdachte kinderopvang was raadslid 50PLUS Almere, eerder SP

ALMERE (ANP) - De 66-jarige verdachte van het onzedelijk betasten van twee kinderen was van 2022 tot februari 2025 gemeenteraadslid voor 50PLUS in Almere. Dat bevestigen ingewijden. Eerder, van 2006 tot 2010, was hij raadslid voor de SP.

27 minuten geleden
Deskundige: Bril had te veel alcohol in bloed tijdens aanrijding

ANTWERPEN (ANP) - De Nederlandse sterrenchef Nick Bril had te veel alcohol in zijn bloed toen hij hulpkok Joe Claridge overreed. Uit deskundige berekeningen op verzoek van de rechtbank van Antwerpen blijkt dat hij tussen 1,52 en 1,91 promille alcohol in zijn bloed had. Dat meldt persbureau Belga maandag in een verslag van de rechtszaak. De wettelijk toegestane limiet is 0,5 promille. De advocaten van Bril blijven erbij dat hij niet dronken was.

37 minuten geleden
Reisadvies Saudi-Arabië aangescherpt naar oranje

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft het reisadvies voor Saudi-Arabië aangescherpt naar oranje. Iran heeft het land meermaals bestookt met raketten en drones, nadat het zelf werd aangevallen door de Verenigde Staten en Israël.

1 uur geleden
Ambassades waarschuwen Nederlanders in Golfstaten: blijf binnen

DOHA (ANP) - De Nederlandse ambassades in Qatar en de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) hebben Nederlanders opgeroepen om binnen te blijven en de aanwijzingen van de lokale autoriteiten op te volgen. Iran bestookt de landen met raketten en drones, nadat de Verenigde Staten en Israël de aanval openden.

1 uur geleden
Honderden hulpvragen van gestrande Nederlanders in Midden-Oosten

DEN HAAG (ANP) - Bij Nederlandse alarmcentrales zijn sinds afgelopen weekend honderden meldingen binnengekomen naar aanleiding van de onrust in het Midden-Oosten. Het gaat onder meer om meldingen van Nederlanders die zijn gestrand in het gebied.

2 uur geleden
Invalkracht dagverblijf verdacht van onzedelijk betasten kinderen

AMSTERDAM (ANP) - Een 66-jarige invalkracht op een kinderdagverblijf in Amsterdam wordt ervan verdacht twee kinderen onzedelijk te hebben betast. Daarnaast vervolgt het Openbaar Ministerie de verdachte uit Almere voor het maken van kinderporno waarbij nog twee andere kinderen betrokken zijn.

2 uur geleden
Minder gasverbruik op stations, ProRail zet verwarming vaker uit

UTRECHT (ANP) - Het gasverbruik op treinstations is de afgelopen vijf jaar met 60 procent afgenomen, meldt ProRail. Dat komt onder meer doordat de spoorbeheerder de verwarming in hallen, wachtruimtes en toiletten alleen nog aanzet als dat noodzakelijk is. Voorheen werden die ruimtes standaard verwarmd.

3 uur geleden