Bij protest opgepakte boeren mogen strafzaak in vrijheid afwachten
ARNHEM (ANP) - De twee mannen die maandagavond werden aangehouden bij een boerenprotest op de A50 bij Beekbergen mogen hun strafzaak in vrijheid afwachten. Dat meldt de rechtbank Gelderland vrijdagmiddag.
De voorlopige hechtenis is geschorst omdat in het geval van dit duo de "persoonlijke omstandigheden zwaarder wegen dat het strafvorderlijk belang", meldt een woordvoerder van de rechtbank. Over wat die persoonlijke omstandigheden zijn, kan hij geen uitspraken doen.
De twee, een 35-jarige man uit Eerbeek en een 39-jarige man uit Klarenbeek, worden verdacht van het blokkeren van de weg en van een milieudelict, namelijk het "buiten een inrichting" storten van afval.
Het was maandagavond op meerdere locaties in met name het oosten van het land druk met protesterende boeren. Op vijftien plekken werd die avond afval gedumpt, brand gesticht of werden blokkades opgeworpen van afval of met trekkers. De politie sluit niet uit dat er nog meer arrestaties volgen voor deze acties.
Meer uit Binnenland
OSS (ANP) - De politie heeft zaterdagochtend vroeg een 35-jarige Nederlandse man uit Oss opgepakt voor mogelijke betrokkenheid bij de dood van een 47-jarige man uit Berghem. Een 33-jarige man die eerder vrijdag in Berghem werd opgepakt, geldt niet langer als verdachte.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het scenario waarin Moerdijk blijft bestaan, is "nadrukkelijker" in beeld gekomen bij het kabinet. Staatssecretaris Jo-Annes de Bat (Klimaat en Groene Groei) meldt in een Kamerbrief dat hij de optie overweegt dat "een kleinere uitbreiding van het haven- en industriecluster Moerdijk wordt gerealiseerd". Als hiervoor wordt gekozen, hoeft het Noord-Brabantse dorp niet te verdwijnen om plaats te maken voor de uitbreiding van het haven- en industriegebied en grootschalige energieprojecten.
8 uur geledenDE BILT (ANP) - Voor het oosten van het land is code oranje afgegeven vanwege zware onweersbuien die plaatselijk kunnen voorkomen. Het KNMI meldt dat er bij de buien kans is op grote hagelstenen, zware windstoten en veel regen in korte tijd.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een groep van zes mensen heeft vernielingen aangericht bij de Mevlana Moskee in Rotterdam-West. Dat gebeurde op het moment dat er in het gebouw mensen aanwezig waren, meldt de politie.
14 uur geledenDE BILT (ANP) - In heel Nederland geldt vrijdagmiddag en -avond code geel vanwege de kans op zware onweersbuien. In de loop van de avond trekken de zwaarste buien volgens het KNMI naar Duitsland weg.
14 uur geledenZANDVOORT (ANP) - In het stationsgebied, de middenboulevard en het bijbehorende strand in Zandvoort geldt tot en met zondag 31 mei een noodverordening. Dat laat de gemeente op haar website weten.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Viroloog Marion Koopmans vindt dat Nederland niet genoeg doet om klaar te zijn voor een volgende pandemie. Ook voor de corona-uitbraak in 2020 was deze pandemische paraatheid niet voldoende en miste zij urgentie, zei ze tijdens haar verhoor in de parlementaire enquĂȘte over corona.
17 uur geleden