Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bij protest Eindhoven Airport opgepakte klimaatactivisten vrij

Bij protest Eindhoven Airport opgepakte klimaatactivisten vrij

EINDHOVEN (ANP) - Alle klimaatactivisten die zaterdag bij een demonstratie op Eindhoven Airport werden opgepakt, zijn inmiddels weer op vrije voeten. Dat meldt een woordvoerder van het Openbaar Ministerie zondag.

In totaal werden bij de demonstratie zaterdag 106 mensen aangehouden. Van hen werden er 31 opgepakt omdat ze door een hek op het terrein van de luchthaven probeerden te komen, 75 anderen werden in de terminal aangehouden omdat ze weigerden te voldoen aan een bevel daar te vertrekken.

Die laatste groep van 75 mensen werd al snel weer vrijgelaten en het OM liet zaterdag al weten dat zij niet strafrechtelijk worden vervolgd. De overige 31 zaten zaterdag aan het einde van de middag nog vast, maar zijn inmiddels dus ook weer vrijgelaten. Er wordt nu een dossier opgemaakt, dat wordt bekeken en daarna wordt een beslissing genomen over wat er gaat gebeuren, aldus de woordvoerder van het OM.

De demonstratie werd gehouden door Extinction Rebellion (XR) en Scientist Rebellion (SR). XR wil onder meer dat het vliegveld stopt met privéjets en dat het aantal vluchten er wordt gehalveerd.

Meer uit Binnenland

Station Roosendaal weer vrijgegeven na vondst verdacht pakket

ROOSENDAAL (ANP) - Het station in Roosendaal is weer vrijgegeven, nadat maandagavond in een treinstel een verdacht pakket was gevonden. De politie laat weten dat het pakket in beslag is genomen en verder wordt onderzocht.

56 minuten geleden
Vermiste Drontenaar mogelijk slachtoffer misdrijf na afspraak bos

DRONTEN (ANP) - Een 36-jarige man uit Dronten die sinds twee jaar vermist wordt, is vermoedelijk slachtoffer geworden van een misdrijf. Dat laat de politie weten, omdat duidelijk is geworden dat Marc Jaskulski op de dag van zijn verdwijning via homodatingapp Grindr een afspraak had met iemand in het Roggebotsebos.

1 uur geleden
Station Roosendaal ontruimd om verdacht pakket, geen treinverkeer

ROOSENDAAL (ANP) - Het station in Roosendaal is ontruimd vanwege een verdacht pakket. De politie doet onderzoek. De NS meldt op zijn website dat er geen treinen rijden langs het station.

1 uur geleden
Weski in laatste woord: ik kan niet meer vertrouwen op de staat

ROTTERDAM (ANP) - "Ik kan niet meer op de staat vertrouwen", zei Inez Weski (71) maandag aan het slot van haar proces. "De advocaat opereert kennelijk al langer buiten de bescherming van de wet."

6 uur geleden
OM eist 17 jaar cel en tbs voor doden van moeder in Landsmeer

AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft een gevangenisstraf van zeventien jaar en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 33-jarige Timothy B. voor de moord op zijn 52-jarige moeder in zijn woning in Landsmeer en het wegmaken van haar onderbenen. De afgezaagde lichaamsdelen zijn nog niet teruggevonden, bleek maandag tijdens de strafzaak in de rechtbank in Amsterdam.

6 uur geleden
Waterschap Limburg claimt primeur met verwijderen medicijnresten

SIMPELVELD (ANP) - Waterschap Limburg heeft een techniek gevonden om een groot deel van de medicijnresten uit afvalwater te halen. Volgens het waterschap kan hierdoor ruim 80 procent van de medicijnstoffen worden verwijderd, waar dat bij een reguliere aanpak zo'n 30 procent zou zijn. De organisatie spreekt zelf van "een wereldwijde primeur".

6 uur geleden
OM eist 60 uur werkstraf voor Raisa Blommestijn om tweets

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft in hoger beroep een werkstraf van 60 uur geëist tegen Raisa Blommestijn, waarvan 30 uur voorwaardelijk. De presentatrice van Ongehoord Nederland (ON!) staat terecht voor groepsbelediging en smaad vanwege berichten op X in 2023.

8 uur geleden