Bij protest Eindhoven Airport opgepakte klimaatactivisten vrij
EINDHOVEN (ANP) - Alle klimaatactivisten die zaterdag bij een demonstratie op Eindhoven Airport werden opgepakt, zijn inmiddels weer op vrije voeten. Dat meldt een woordvoerder van het Openbaar Ministerie zondag.
In totaal werden bij de demonstratie zaterdag 106 mensen aangehouden. Van hen werden er 31 opgepakt omdat ze door een hek op het terrein van de luchthaven probeerden te komen, 75 anderen werden in de terminal aangehouden omdat ze weigerden te voldoen aan een bevel daar te vertrekken.
Die laatste groep van 75 mensen werd al snel weer vrijgelaten en het OM liet zaterdag al weten dat zij niet strafrechtelijk worden vervolgd. De overige 31 zaten zaterdag aan het einde van de middag nog vast, maar zijn inmiddels dus ook weer vrijgelaten. Er wordt nu een dossier opgemaakt, dat wordt bekeken en daarna wordt een beslissing genomen over wat er gaat gebeuren, aldus de woordvoerder van het OM.
De demonstratie werd gehouden door Extinction Rebellion (XR) en Scientist Rebellion (SR). XR wil onder meer dat het vliegveld stopt met privéjets en dat het aantal vluchten er wordt gehalveerd.
Meer uit Binnenland
DEN BOSCH (ANP) - De politierechter in Den Bosch heeft maandag twee mannen van 41 en 43 jaar oud bestraft voor de mishandeling van een vrouw. Het slachtoffer saboteerde volgens de mannen in het naast Den Bosch gelegen dorp Engelen protesten tegen de komst van een asielopvang. Zij zou onder meer vlaggen en protestborden hebben vernield of beklad.
5 uur geledenANTWERPEN (ANP) - In Antwerpen is een Nederlandse vader (47) veroordeeld tot een gevangenisstraf van 23 jaar voor de moord op zijn 14-jarige zoon. In januari 2022 overleed de jongen in het huis van zijn vader in Turnhout, waar hij pas acht weken later door de politie werd gevonden. Al die tijd wisten zijn moeder en broers niet waar hij was. In het lichaam van de jongen werd ketamine gevonden.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Dat een fotograaf zaterdag bij rellen op het Malieveld volgens de politie in het water belandde om werkruimte voor agenten te creëren, noemt de Nederlandse Vereniging van Journalisten "een niet plausibele verklaring". "Dat valt niet te rijmen met het beeldmateriaal dat publiekelijk te zien is", stelt Paul Teixeira van de NVJ.
6 uur geledenIJMUIDEN (ANP) - Op het terrein van Tata Steel in IJmuiden heeft maandagmiddag een grote brand gewoed, waar veel rook vanaf kwam. Tata zelf laat weten dat het vuur na zo'n veertig minuten blussen onder controle was. Zowel de bedrijfsbrandweer van het staalbedrijf als de reguliere brandweer rukte uit. Niemand raakte gewond.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie moet nog beslissen wat er gebeurt met de meeste van de 24 verdachten die zaterdag zijn aangehouden bij rellen op het Malieveld. Volgens een woordvoerder is van twee minderjarigen, die werden gepakt om vuurwerk, wel bekend wat er met ze gaat gebeuren.
7 uur geledenIJMUIDEN (ANP) - Op het terrein van Tata Steel in IJmuiden woedt maandagmiddag een zeer grote brand. Dat meldt de veiligheidsregio. Het gaat om een brand bij een transportband. De brand veroorzaakt veel rook.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Dat er zaterdag een fotograaf een duw kreeg van een agent en in het water belandde bij rellen op het Malieveld, is het "gevolg van het creëren van werkruimte" voor de arrestatie-eenheid van de politie. Dat laat de politie Den Haag weten. Volgens een woordvoerder ging het om een "heftige inzet", waarbij de politie "snel moest handelen".
7 uur geleden