Bij ontsnapping tbs'ers aangehouden taxichauffeur op vrije voeten
HILVERSUM (ANP) - De taxichauffeur die zondag werd aangehouden voor mogelijke betrokkenheid bij de ontsnapping van twee tbs'ers uit de kliniek de Kijvelanden in Poortugaal, is weer op vrije voeten gesteld. Dat heeft een woordvoerder van het Openbaar Ministerie maandag gezegd in het NOS Radio 1 Journaal.
"Uit onderzoek is gebleken dat hij er niks mee te maken heeft gehad. Er is een taxi besteld en hij kwam daardoor in deze situatie terecht", aldus de woordvoerder.
De kliniek gaat zelf onderzoeken hoe de twee mannen aan een vuurwapen konden komen. Ook justitie zal daar onderzoek naar doen. "We gaan alle feiten op een rij zetten en willen de onderste steen boven hebben", aldus de OM-woordvoerder.
Een van de twee tbs'ers kwam zondag om het leven na een vuurgevecht met de politie. De andere man is aangehouden.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - De tot acht jaar cel veroordeelde Vlaardingse pleegouders Johnny van den B. en Daisy W. hebben hun ouderlijk gezag over hun biologische kind verloren, evenals de voogdij over een ander kind dat bij hen woonde. Dat blijkt uit een pas gepubliceerde uitspraak in een civiele zaak van de rechtbank in Rotterdam waarover het AD berichtte.
1 uur geledenHOUTEN (ANP) - Het is voorlopig klaar met het winterse weer. "Deze week staan zelfs de eerste echte lentedagen op het programma met woensdag zeer lokaal zelfs bijna 20 graden", schrijft Weeronline. Dinsdag verwacht het weerbureau de eerste "lenteachtige" taferelen.
9 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Tijdens de jaarlijkse herdenking van het bombardement op Nijmegen hebben actievoerders van XR Justice Now de toespraak van de Amerikaanse ambassadeur Joe Popolo verstoord. De politie heeft negen mensen opgepakt wegens verstoring van de openbare orde, aldus een woordvoerder.
9 uur geledenBOXTEL (ANP) - De verdachte die is opgepakt voor het neersteken van een vrouw in Boxtel (Noord-Brabant) is een 62-jarige vrouw uit dezelfde plaats. De politie meldt dat de bewoonster zondagochtend de voordeur van haar woning aan de Annastraat opende en toen werd neergestoken. Ze raakte ernstig gewond. De verdachte zit vast.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ruim zeshonderd mensen staan zondagmiddag op de Dam in Amsterdam om daar te herdenken dat Rusland deze week vier jaar geleden Oekraïne binnenviel. Aan een protestmars vanaf het Museumplein deden zo'n driehonderd tot vierhonderd mensen mee.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam nemen zo'n 300 tot 400 mensen deel aan een protestmars vanaf het Museumplein naar de Dam om te herdenken dat Rusland deze week vier jaar geleden Oekraïne binnenviel.
10 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Het overlijden van Koos Postema heeft tot veel reacties geleid uit media en politiek. Zondag werd bekend dat de radio- en tv-presentator op 93-jarige leeftijd is overleden.
11 uur geleden