Bij meerdere snelwegen boerenacties, A7 bij Purmerend dicht
PURMEREND (ANP) - Op de A7 bij Purmerend voeren boeren maandagavond opnieuw actie. De snelweg richting het noorden is afgesloten, bevestigt een woordvoerder van de politie berichtgeving door NH Nieuws. Ook bij de op -en afritten van de A12 bij Veenendaal voeren boeren actie, aldus een politiewoordvoerder. Volgens regionale media zijn er ook elders in het land boerenprotesten, zoals bij de A50 bij Apeldoorn, de A32 bij Steenwijk, de A28 bij Staphorst en de A1 bij Markelo.
Volgens een politiewoordvoerder staan op de A7 ongeveer 25 trekkers. Verkeer kan er via een tankstation nog wel langs. De politie is met de boeren in gesprek en daarnaast is er ook overleg met de gemeente en het Openbaar Ministerie om te kijken hoe ze de situatie gaan aanpakken.
Op foto's die actiegroep Farmers Defence Force deelt op X is te zien dat bij de A12 bij Veenendaal brand is gesticht. Dit is volgens regionale media ook het geval bij de protesten bij de snelwegen bij Apeldoorn, Staphorst en Steenwijk. Volgens de Barneveldse Krant protesteren boeren ook op een provinciale weg in Stroe. Daar zou ook de Mobiele Eenheid aanwezig zijn.
Een woordvoerster van Rijkswaterstaat laat weten dat de A7 vooralsnog de enige snelweg is waar een rijbaan is gesloten. Bij de rest gaat het voornamelijk om de toe- en afritten. Volgens haar heeft het verkeer niet heel veel last van de acties.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - ProRail vervangt dit jaar 288 camera's langs het spoor door nieuwe, slimme camera's. Ook gaat de spoorwegbeheerder drones testen die zelfstandig kunnen vliegen en beelden kunnen analyseren. Dit moet ervoor zorgen dat sneller gereageerd kan worden op gevaarlijke situaties, zoals mensen die op het spoor lopen of stilgevallen voertuigen bij overwegen. "Dat maakt het spoor veiliger en zorgt voor minder storingen en vertragingen", aldus ProRail.
3 uur geledenGENÈVE (ANP) - Nederland moet zich vrijdag verantwoorden op een hoorzitting van het comité dat erop toeziet dat het VN-vrouwenverdrag wordt nageleefd. In maart doet het comité dan aanbevelingen die Nederland moet volgen om vrouwenrechten te verbeteren.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het voormalige hoofdkantoor van verzekeraar Aegon in Den Haag wordt omgebouwd tot een nationaal centrum voor digitale veiligheid. In dat House of Cyber moeten onder meer het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) van het ministerie van Justitie en Veiligheid, onderzoeksinstituut TNO en het ministerie van Defensie gaan samenwerken.
10 uur geledenHATTEM (ANP) - Acht Gelderse gemeenten op en rond de Noord-Veluwe zijn bezorgd over de plannen van de beoogde coalitie voor Lelystad Airport. D66, VVD en CDA willen de luchthaven openstellen voor burgerluchtvaart, met jaarlijks zo'n 10.000 vluchten.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - VNG-voorzitter Sharon Dijksma noemt het vrijdag gepresenteerde coalitieakkoord verantwoord, vooruitstrevend en gericht op grote doorbraken. "In het akkoord zien we duidelijke erkenning, waardering en bereidheid tot samenwerking met gemeenten. Veel van onze bouwstenen zijn terug te vinden, wat vertrouwen geeft dat we samen stappen kunnen zetten", reageert de Utrechtse burgemeester.
19 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie is "blij en opgelucht" dat het nieuwe kabinet 512 miljoen euro per jaar wil investeren in de politie. Met het geld komt er financiële ruimte om de kwaliteit van het politiewerk te verbeteren en de organisatie "bij de tijd te brengen". "Dit draagt direct bij aan de veiligheid in ons land", zegt korpschef Janny Knol.
19 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De verdachten in een proces over de moord op Vincent Jalink in 2016 ontkennen dat zij een opdracht hebben gegeven of ontvangen om de 38-jarige man om te brengen. Jalink werd op de avond van 27 mei van dat jaar bij zijn woning in Diemen met twaalf kogels doodgeschoten voor de ogen van zijn toen 9-jarige zoontje. Schutter Gideon G. is als enige veroordeeld. Hij kreeg in 2023 in hoger beroep 22 jaar celstraf.
19 uur geleden