Bij meerdere snelwegen boerenacties, A7 bij Purmerend dicht
PURMEREND (ANP) - Op de A7 bij Purmerend voeren boeren maandagavond opnieuw actie. De snelweg richting het noorden is afgesloten, bevestigt een woordvoerder van de politie berichtgeving door NH Nieuws. Ook bij de op -en afritten van de A12 bij Veenendaal voeren boeren actie, aldus een politiewoordvoerder. Volgens regionale media zijn er ook elders in het land boerenprotesten, zoals bij de A50 bij Apeldoorn, de A32 bij Steenwijk, de A28 bij Staphorst en de A1 bij Markelo.
Volgens een politiewoordvoerder staan op de A7 ongeveer 25 trekkers. Verkeer kan er via een tankstation nog wel langs. De politie is met de boeren in gesprek en daarnaast is er ook overleg met de gemeente en het Openbaar Ministerie om te kijken hoe ze de situatie gaan aanpakken.
Op foto's die actiegroep Farmers Defence Force deelt op X is te zien dat bij de A12 bij Veenendaal brand is gesticht. Dit is volgens regionale media ook het geval bij de protesten bij de snelwegen bij Apeldoorn, Staphorst en Steenwijk. Volgens de Barneveldse Krant protesteren boeren ook op een provinciale weg in Stroe. Daar zou ook de Mobiele Eenheid aanwezig zijn.
Een woordvoerster van Rijkswaterstaat laat weten dat de A7 vooralsnog de enige snelweg is waar een rijbaan is gesloten. Bij de rest gaat het voornamelijk om de toe- en afritten. Volgens haar heeft het verkeer niet heel veel last van de acties.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Het risico op het krijgen van de ziekte van Parkinson is groter onder mannen, hoogopgeleiden en mensen die in het noorden van Nederland wonen. Dat komt onder andere naar voren uit onderzoek van de Universiteit Utrecht en het Radboudumc naar de spreiding van de ongeneeslijke hersenaandoening.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In 2025 werden in Nederland 44 miljoen boeken verkocht, dat is twee miljoen minder dan het jaar daarvoor. Dat meldt de Stichting Collectieve Propaganda van het Nederlandse Boek (CPNB) in nieuwe cijfers.
1 uur geledenDOESBURG (ANP) - Uit het Zilvermuseum in het Gelderse Doesburg is in de nacht van dinsdag op woensdag veel zilver gestolen. De inbrekers zijn voortvluchtig, de politie laat woensdagavond weten dat er nog niemand is gearresteerd.
6 uur geledenDAVOS (ANP) - Demissionair premier Dick Schoof vindt het een positieve ontwikkeling dat de Amerikaanse president Donald Trump de aangekondigde heffingen voor Europese landen weer heeft ingetrokken. "Positief dat de weg naar de-escalatie is ingeslagen en dat de 10 procent importtarieven van tafel zijn", laat hij op X weten.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het marineschip DSS Galatea begeleidt momenteel twee Russische schepen die vanuit het zuiden het Nederlandse deel van de Noordzee zijn binnengevaren. Het is de tweede keer in enkele dagen dat dit gebeurt, meldt het ministerie van Defensie.
10 uur geledenGOUDA (ANP) - De bestuurster van de auto die woensdagochtend te water raakte bij de Julianasluis in Gouda is aan haar verwondingen overleden. Dat meldt de politie woensdag aan het eind van de middag. Het slachtoffer is een 58-jarige vrouw uit de Zuid-Hollandse plaats.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De toezichthouder voor privacy, de Autoriteit Persoonsgegevens, wil dat het komende kabinet meer doet tegen het massaal verzamelen van persoonsgegevens door bedrijven en overheden. Ook zou de overheid moeten zorgen voor veilige toepassingen van kunstmatige intelligentie (AI), zegt de waakhond.
10 uur geleden