Bij meerdere snelwegen boerenacties, A7 bij Purmerend dicht
PURMEREND (ANP) - Op de A7 bij Purmerend voeren boeren maandagavond opnieuw actie. De snelweg richting het noorden is afgesloten, bevestigt een woordvoerder van de politie berichtgeving door NH Nieuws. Ook bij de op -en afritten van de A12 bij Veenendaal voeren boeren actie, aldus een politiewoordvoerder. Volgens regionale media zijn er ook elders in het land boerenprotesten, zoals bij de A50 bij Apeldoorn, de A32 bij Steenwijk, de A28 bij Staphorst en de A1 bij Markelo.
Volgens een politiewoordvoerder staan op de A7 ongeveer 25 trekkers. Verkeer kan er via een tankstation nog wel langs. De politie is met de boeren in gesprek en daarnaast is er ook overleg met de gemeente en het Openbaar Ministerie om te kijken hoe ze de situatie gaan aanpakken.
Op foto's die actiegroep Farmers Defence Force deelt op X is te zien dat bij de A12 bij Veenendaal brand is gesticht. Dit is volgens regionale media ook het geval bij de protesten bij de snelwegen bij Apeldoorn, Staphorst en Steenwijk. Volgens de Barneveldse Krant protesteren boeren ook op een provinciale weg in Stroe. Daar zou ook de Mobiele Eenheid aanwezig zijn.
Een woordvoerster van Rijkswaterstaat laat weten dat de A7 vooralsnog de enige snelweg is waar een rijbaan is gesloten. Bij de rest gaat het voornamelijk om de toe- en afritten. Volgens haar heeft het verkeer niet heel veel last van de acties.
Meer uit Binnenland
TENERIFE (ANP) - Meer dan negentig van de bijna 150 opvarenden van het door het hantavirus getroffen cruiseschip Hondius zullen tegen het einde van zondag zijn geëvacueerd vanaf de Canarische Eilanden. Dat meldt de Spaanse staatssecretaris van Volksgezondheid, Javier Padilla, in een op sociale media gedeelde video.
23 minuten geledenPARIJS (ANP) - Een van de Fransen die aan boord was van het Nederlandse cruiseschip Hondius vertoont symptomen van het hantavirus. Dat schrijft de Franse premier Sébastien Lecornu op X. Alle vijf de Fransen die zijn gerepatrieerd vanaf Tenerife zijn in "strikte isolatie geplaatst tot nader order".
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft Spanje bedankt voor de hulp bij de repatriëring van de opvarenden van cruiseschip Hondius van rederij Oceanwide Expeditions uit Vlissingen. Een vliegtuig met onder anderen acht Nederlandse passagiers is zondag onderweg van het Spaanse eiland Tenerife naar Eindhoven.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland stuurt maandag opnieuw een vliegtuig naar Tenerife om daar een deel van de bemanning van het cruiseschip Hondius op te halen. Dat laat het ministerie van Buitenlandse Zaken weten.
3 uur geledenGRANDILLA DE ABONA (ANP) - De Nederlandse chartervlucht voor opvarenden van het cruiseschip m/v Hondius is opgestegen vanaf het vliegveld Tenerife Zuid, ziet een ANP-verslaggever ter plaatse. Nadat het van boord halen van de opvarenden iets langer duurde dan voorzien, is tegen 16.52 uur Nederlandse tijd het toestel vertrokken richting Eindhoven. Naar verwachting zal het toestel daar na een kleine vijf uur arriveren.
3 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - De veertien Spanjaarden die zich bevonden op het Nederlandse cruiseschip Hondius, dat werd getroffen door het hantavirus, zijn aangekomen in Madrid. De groep werd zondag als eerste geëvacueerd van het cruiseschip dat bij Tenerife voor anker ligt.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Activisten van de actiegroep Geef Tegengas zijn zondag opnieuw aan het protesteren in de haven van Rotterdam. Ook zaterdag was er een actie van de groep in het havengebied waarbij de havenspoorlijn werd geblokkeerd.
4 uur geleden