Bij meerdere snelwegen boerenacties, A7 bij Purmerend dicht
PURMEREND (ANP) - Op de A7 bij Purmerend voeren boeren maandagavond opnieuw actie. De snelweg richting het noorden is afgesloten, bevestigt een woordvoerder van de politie berichtgeving door NH Nieuws. Ook bij de op -en afritten van de A12 bij Veenendaal voeren boeren actie, aldus een politiewoordvoerder. Volgens regionale media zijn er ook elders in het land boerenprotesten, zoals bij de A50 bij Apeldoorn, de A32 bij Steenwijk, de A28 bij Staphorst en de A1 bij Markelo.
Volgens een politiewoordvoerder staan op de A7 ongeveer 25 trekkers. Verkeer kan er via een tankstation nog wel langs. De politie is met de boeren in gesprek en daarnaast is er ook overleg met de gemeente en het Openbaar Ministerie om te kijken hoe ze de situatie gaan aanpakken.
Op foto's die actiegroep Farmers Defence Force deelt op X is te zien dat bij de A12 bij Veenendaal brand is gesticht. Dit is volgens regionale media ook het geval bij de protesten bij de snelwegen bij Apeldoorn, Staphorst en Steenwijk. Volgens de Barneveldse Krant protesteren boeren ook op een provinciale weg in Stroe. Daar zou ook de Mobiele Eenheid aanwezig zijn.
Een woordvoerster van Rijkswaterstaat laat weten dat de A7 vooralsnog de enige snelweg is waar een rijbaan is gesloten. Bij de rest gaat het voornamelijk om de toe- en afritten. Volgens haar heeft het verkeer niet heel veel last van de acties.
Meer uit Binnenland
ROSMALEN (ANP) - Het Armoedefonds en de VNG roepen de Staat op om mensen die in armoede leven van een noodpakket te voorzien. De overheid adviseert mensen om onder meer een noodradio en contant geld in huis te halen, maar een groot deel van de mensen met geldzorgen kan dat niet betalen, meldt het fonds op basis van eerder eigen onderzoek.
40 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Dit jaar moeten er 14.500 nieuwe beroepsmilitairen en reservisten bijkomen. Het UWV heeft de behoefte aan nieuwe mensen samen met Defensie in kaart gebracht. Bij 8 van de 10 vacatures gaat het dan niet om een gevechtsfunctie, maar om een ondersteunende baan in een specifiek vakgebied. Gezien de ontwikkelingen in de wereld wil Defensie de krijgsmacht uitbreiden.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het winterweer zorgt voor een drukkere ochtendspits dan gewoonlijk op donderdag. ANWB ziet rond 08.30 uur een "iets drukkere donderdagochtendspits dan normaal", met 800 kilometer file. Vooral in Noord-Holland is het drukker, maar het verkeer past zich aan, zegt een woordvoerster. Er hebben zich volgens de verkeersdienst geen noemenswaardige incidenten door de gladheid voorgedaan.
2 uur geledenDE BILT (ANP) - Voor het hele land behalve Zeeland heeft het KNMI donderdagochtend code geel uitgeroepen. Op veel plaatsen sneeuwt het, of heeft het gesneeuwd, waardoor het glad is. De meeste gladheid verdwijnt in de loop van de dag weer.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Na D66 en de VVD heeft ook bij het CDA de Tweede Kamerfractie ingestemd met het coalitieakkoord dat de partijleiders eerder deze week sloten. Dat heeft partijleider Henri Bontenbal na een uren durend fractieoverleg bekendgemaakt.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De VVD-fractie is volgens partijleider Dilan Yeşilgöz "erg positief" over het akkoord dat ze heeft uitonderhandeld met D66 en CDA. Kort na middernacht meldde Yeşilgöz op X dat haar fractie akkoord is gegaan, en even later kwam ze het overleg toelichten op de gang van de partij in de Tweede Kamer.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De fracties van D66 en de VVD hebben ingestemd met het coalitieakkoord dat de partijen sluiten met het CDA. Rob Jetten (D66) laat tegen verzamelde pers weten dat er nog "een paar kleine puntjes" zijn, maar de fractie verder kan instemmen. Dilan Yeşilgöz (VVD) toont op X een foto van haar telefoon, met daarop de tekst "fractie is akkoord".
8 uur geleden