Bij duels in La Liga klinkt in 20e minuut applaus
MADRID (ANP) - De bazen van de Spaanse voetbalcompetitie hebben bedacht hoe ze bij de hervatting van het seizoen eer kunnen betonen aan de 'helden van Covid-19'. Daarvoor zal bij elk duel, uiteraard gespeeld voor lege tribunes, in de 20e minuut applaus uit de luidsprekers klinken onder het motto 'Applause to Infinity', applaus voor de eeuwigheid.
"Supporters in het stadion maken het voetbal compleet, maar nu kunnen ze, vanwege redenen waar ze niets aan kunnen doen, er niet zijn", legt competitiebaas Javier Tebas uit. La Liga heeft een website gecreëerd waar fans uit heel de wereld applaus kunnen uploaden om zowel hun club te steunen als de mensen die hard werken om de pandemie te bestrijden. Met alle geluiden samengevoegd, moet er in de 20e minuut "een muur van geluid" te horen zijn in de stadions. "We willen de helden bedanken. Maar er ook voor zorgen dat de fans zich betrokken voelen, ook al kunnen ze niet in het stadion zijn, en dat de spelers zich gesteund voelen."
Meer uit Voetbal
SEVILLA (ANP) - Feyenoord begint de beslissende uitwedstrijd tegen Real Betis in het hoofdtoernooi van de Europa League met middenvelder Oussama Targhalline als centrale verdediger. De 18-jarige Thijs Kraaijeveld staat naast de Marokkaan.
51 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Remko Pasveer maakt het seizoen af bij Heracles Almelo. De 42-jarige doelman wil met zijn nieuwe club degradatie uit de Eredivisie voorkomen. Hij stond tot aan het einde van dit seizoen bij Ajax onder contract.
2 uur geledenBEIJING (ANP) - De Chinese voetbalbond heeft 73 personen een levenslange schorsing opgelegd wegens matchfixing en corruptie. Onder de bestraften zijn voormalig bondscoach Li Tie en oud-bondsvoorzitter Chen Xuyuan. Ook zijn dertien topclubs bestraft met boetes en puntenaftrek.
10 uur geledenRABAT (ANP) - De voetbalbond van Afrika CAF heeft hoge boetes uitgedeeld aan de voetbalbond van Senegal en bondscoach Pape Bouna Thiaw voor "onsportief gedrag" tijdens de finale van de Afrika Cup.
11 uur geledenRABAT (ANP) - Ismael Saibari mag drie wedstrijden niet uitkomen voor het Marokkaanse nationale voetbalelftal. De Afrikaanse voetbalbond CAF heeft de PSV'er geschorst voor zijn 'onsportieve gedrag' in de slotfase van de finale van de Afrika Cup tegen Senegal. Saibari pakte de handdoek af van de Senegalese doelman Édouard Mendy en probeerde die te verstoppen. Mendy had die handdoek nodig om zijn keepershandschoenen af te drogen, omdat het hard regende in de finale in Rabat. Marokko verloor de tumultueuze finale na de verlenging.
12 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz baalde na de uitschakeling in de Champions League tegen Bayern München (1-2) nog meer van de nederlaag in de openingswedstrijd in september tegen Union (1-3). "Als ik een slechte wedstrijd moet noemen, dan is het Union. Die was bar slecht. Dat mogen we onszelf kwalijk nemen. Daar hebben we het laten liggen. Niet in de thuiswedstrijden tegen Atlético en Bayern", zei hij op een persconferentie in het Philips Stadion.
20 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Fred Grim trok een harde conclusie na de nederlaag van Ajax tegen Olympiakos (1-2). "We zijn niet goed genoeg om van waarde voor de Champions League te zijn", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA. "Daarvoor moeten we nog stappen zetten."
20 uur geleden