Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bij duels in La Liga klinkt in 20e minuut applaus

Bij duels in La Liga klinkt in 20e minuut applaus

MADRID (ANP) - De bazen van de Spaanse voetbalcompetitie hebben bedacht hoe ze bij de hervatting van het seizoen eer kunnen betonen aan de 'helden van Covid-19'. Daarvoor zal bij elk duel, uiteraard gespeeld voor lege tribunes, in de 20e minuut applaus uit de luidsprekers klinken onder het motto 'Applause to Infinity', applaus voor de eeuwigheid.

"Supporters in het stadion maken het voetbal compleet, maar nu kunnen ze, vanwege redenen waar ze niets aan kunnen doen, er niet zijn", legt competitiebaas Javier Tebas uit. La Liga heeft een website gecreëerd waar fans uit heel de wereld applaus kunnen uploaden om zowel hun club te steunen als de mensen die hard werken om de pandemie te bestrijden. Met alle geluiden samengevoegd, moet er in de 20e minuut "een muur van geluid" te horen zijn in de stadions. "We willen de helden bedanken. Maar er ook voor zorgen dat de fans zich betrokken voelen, ook al kunnen ze niet in het stadion zijn, en dat de spelers zich gesteund voelen."

Meer uit Voetbal

Chelsea lijdt grootste verlies ooit in Engels voetbal

LONDEN (ANP) - Chelsea heeft vorig seizoen een verlies geleden van 262,4 miljoen Engelse pond, omgerekend 300 miljoen euro; een record in de geschiedenis van het Engelse profvoetbal. Nooit eerder rapporteerde een club een dergelijk groot verlies. Het bedrag overtrof de 194,9 miljoen pond (223 miljoen euro) die Manchester City in het seizoen 2010/11 als verlies noteerde.

1 uur geleden
Italiaanse sportminister wil ontslag bondsvoorzitter om gemist WK

DEN HAAG (ANP/AFP/BELGA) - De Italiaanse sportminister Andrea Abodi vindt dat de voorzitter van de nationale voetbalbond (FIGC) moet aftreden. Dat zei Abodi woensdag, nadat de nationale ploeg zich voor de derde keer op rij niet heeft gekwalificeerd voor het WK voetbal. Na strafschoppen verloren de Italianen dinsdag de finale van de play-off van Bosnië en Herzegovina.

1 uur geleden
Surinaams international Vente niet in actie voor sc Heerenveen

HEERENVEEN (ANP) - Dylan Vente (26) speelt voorlopig niet voor sc Heerenveen omdat niet duidelijk is of de aanvaller van de club over de Nederlandse nationaliteit beschikt. Dat heeft de club uit de Eredivisie naar aanleiding van berichtgeving van de Leeuwarder Courant bevestigd aan het ANP. Vente speelt als Surinamer voor het nationale elftal van dat land.

2 uur geleden
Frankrijk voert voor het eerst sinds 2018 FIFA-ranglijst aan

ZÜRICH (ANP/AFP) - Het Franse voetbalelftal heeft voor het eerst sinds 2018 weer de eerste plek van de FIFA-wereldranglijst in handen. 'Les Bleus' passeerden Europees kampioen Spanje dankzij oefenzeges op Brazilië (2-1) en Colombia (3-1). Spanje won van Servië (3-0) en speelde gelijk tegen Egypte (0-0).

4 uur geleden
Bondscoach Gattuso 'helemaal leeg' na mislopen WK met Italië

ZENICA (ANP/BELGA) - De Italiaanse bondscoach Gennaro Gattuso is "helemaal leeg" nadat zijn land voor de derde keer op rij het WK voetbal is misgelopen. "Dit doet pijn. Mijn spelers hebben er alles aan gedaan. We hadden deze kwalificatie zo hard nodig. Voor onszelf, onze families, het Italiaanse voetbal en het hele land", zei de oud-international na de nederlaag via strafschoppen tegen Bosnië en Herzegovina. De stand na de reguliere speeltijd en verlenging was 1-1.

8 uur geleden
Irak ten koste van Bolivia als 48e en laatste naar WK voetbal

MONTERREY (ANP) - Irak heeft zich met een 2-1-zege op Bolivia als 48e en laatste land geplaatst voor het WK voetbal van komende zomer. Het duel in het Mexicaanse Monterrey was de laatste play-off voor het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

9 uur geleden
DR Congo na 52 jaar weer naar WK voetbal na zege op Jamaica

GUADALAJARA (ANP) - De Democratische Republiek Congo heeft zich voor de tweede keer in de geschiedenis geplaatst voor het WK voetbal. Het nationale elftal van het land won in het Mexicaanse Guadalajara de finale van de intercontinentale play-offs na verlenging met 1-0 van Jamaica.

13 uur geleden