Bij Biden weggehaalde poliep is goedaardig
WASHINGTON (ANP) - De poliep die afgelopen week tijdens een darmonderzoek werd weggehaald bij de Amerikaanse president Joe Biden is "goedaardig". Dat vermoedde zijn arts al, maar het blijkt nu ook uit onderzoek naar het weefsel. Het gaat om een langzaam groeiende poliep, er is geen sprake van kanker.
Er is volgens de arts van het Witte Huis "geen verdere actie vereist" nadat de poliep tijdens de zogeheten coloscopie werd weggehaald bij de 79-jarige president.
Biden werd tijdens het onderzoek verdoofd en bijna 1,5 uur vervangen door vicepresident Kamala Harris, meldde het Witte Huis eerder. Het was voor het eerst in de Amerikaanse geschiedenis dat de macht tijdelijk aan een vrouw werd overgedragen. Inmiddels is Biden weer aan het werk.
Bij een vorig medische onderzoek in december 2019 werden ook geen ernstige problemen ontdekt. Wel had Biden een onregelmatige hartslag en relatief veel vet in zijn bloed. Hij neemt daarvoor medicijnen.
Biden lag in 1988 in het ziekenhuis nadat enkele aderen waren gebarsten.
Meer uit Buitenland
DEN HAAG (ANP/AFP) - Het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag heeft een voormalige rebellenleider van de Centraal-Afrikaanse Republiek veroordeeld voor marteling en onrechtmatige gevangenneming. Mahamat Saïd Abdel Kani, kortweg Saïd, werd schuldig bevonden op vier van de zeven behandelde gevallen. Een straf wordt later bekendgemaakt.
43 minuten geledenDES MOINES (ANP) - Het zou niet aan de Verenigde Staten maar aan Europa moeten zijn om het Midden-Oosten veilig te houden, vindt NAVO-topman Mark Rutte. Zodra Europa zich heeft herbewapend, zullen "Europeanen zich over hun eigen achtertuin ontfermen", zei Rutte na een lezing in het Amerikaanse Des Moines.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie wil 4,2 miljard euro aan Hongarije vrijgeven uit het EU-cohesiefonds, dat is bedoeld om regionaal achterstandsbeleid weg te werken. Dat geld had de Commissie in 2022 als straf aan Hongarije bevroren. Volgens voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie heeft Hongarije forse voortgang geboekt om de "rechtsstaat te beschermen en de financiële belangen van de Unie te beschermen".
1 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump en de Venezolaanse leider Delcy Rodríguez hebben elkaar voor het eerst persoonlijk ontmoet. Dat zegt de interim-president na de ontmoeting in de marge van de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties in New York, waar tal van wereldleiders deze week bijeen zijn.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Republikeinse senator John Curtis heeft opgeroepen tot een onderzoek naar de vraag of de familie van de Amerikaanse president Donald Trump profiteert van zijn ambtstermijn. Volgens Curtis bestaat onder het publiek de indruk dat familieleden hun positie uitbuiten, wat het vertrouwen in de overheid ondermijnt.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De hackersgroep ShinyHunters zegt ingebroken te hebben in de systemen van de FBI en daarbij gegevens van personeel buitgemaakt te hebben. De claim staat op een website van de organisatie op het dark web.
14 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron vindt dat landen meer moeten doen om de wereld vooruit te helpen. Hij liet zich in een toespraak voor de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties onder meer kritisch uit over de manier waarop wordt omgegaan met de Palestijnen. Landen zijn volgens Macron te laks.
15 uur geleden