Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bij AIVD bekende extremisten bij rellen in Den Haag, zegt dienst

Bij AIVD bekende extremisten bij rellen in Den Haag, zegt dienst

DEN HAAG (ANP) - Extremisten die bekend zijn bij de AIVD waren aanwezig bij de rechtse demonstratie en het extreemrechtse geweld afgelopen zaterdag in Den Haag, zei Erik Akerboom van de Algemene Inlichtingen- en Veiligheidsdienst bij een uitleg in de Tweede Kamer. De groep relschoppers was divers en afkomstig uit verschillende hoeken, waaronder extremistische groeperingen en hooligans, zeiden de AIVD, politie en terreurbestrijder NCTV.

Wieke Vink van de NCTV noemde het niet onverwacht dat voetbalhooligans zich aansloten bij het geweld. Volgens haar was bij coronademonstraties en bij rellen in het buitenland te zien dat verschillende groepen met andere belangen samenkomen op zoek naar geweld en confrontaties met de politie. "Dat leidt vaak tot geweld en het past allemaal bij het rechts-extremistische narratief."

Het was volgens Akerboom "onwaarschijnlijk" dat er leden van de antifascistische beweging Antifa in Den Haag waren om geweld uit te lokken. Dat werd wel beweerd door onder meer de organisator van de demonstratie Els Noort, online bekend als Els Rechts.

Intenties

Politiechef Wilbert Paulissen zei bij het gesprek in de Tweede Kamer dat momenteel alle beelden worden bekeken om mensen te kunnen opsporen en oppakken. "We zagen al snel dat er een groep was die op één ding uit was: een confrontatie met de politie. Als ze daarop uit zijn, komt die er ook."

Volgens Akerboom werden in aanloop naar de demonstratie zaterdag online "rechts-extremistische en dreigende uitspraken gedaan". Het is volgens hem belangrijk om erachter te komen wat de intenties zijn van mensen die deelnemen aan het geweld, "maar een deel wordt ook veroorzaakt door tribaal gedrag".

Meer uit Binnenland

Milieudefensie komt met dagvaarding in tweede zaak tegen Shell

DEN HAAG (ANP) - Milieudefensie dient dinsdag een dagvaarding in tegen Shell. De klimaatclub eist dat Shell stopt met het aanboren van nieuwe olie- en gasvelden en dat de multinational de uitstoot van broeikasgassen tussen 2030 en 2050 stapsgewijs vermindert.

3 uur geleden
Politie grijpt in na vuurwerk bij azc-protest Loosdrecht

LOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft maandagavond het gebied rond het gemeentehuis in het Noord-Hollandse dorp Loosdrecht ontruimd. Dat gebeurde tijdens een anti-azc-demonstratie. Dat bevestigt de gemeente, die spreekt van een grimmig einde. Eerder hadden de gemeente en politie nog aangekondigd "niet te zullen tolereren dat personen de demonstratie aangrijpen om strafbare feiten te plegen of ernstige wanordelijkheden te organiseren".

4 uur geleden
Opnieuw demonstratie tegen asielzoekerscentrum Den Bosch

DEN BOSCH (ANP) - In Den Bosch werd maandagavond gedemonstreerd op de Beverspijken, op een bedrijventerrein waar een toekomstig azc moet komen. Het was het derde protest daar in een week tijd.

6 uur geleden
Drie verdachten vrij na steekpartij in onrustig Noardburgum

NOARDBURGUM (ANP) - Drie van de acht verdachten die afgelopen weekend zijn aangehouden na een steekpartij in het Friese dorp Noardburgum zijn vrijgelaten. Het gaat om een 18-jarige vrouw uit de gemeente Westerwolde en twee meisjes uit Franeker en Leeuwarden, meldt de politie. Ze blijven net als de vijf die nog vastzitten verdachten in het onderzoek.

8 uur geleden
Burgemeester Venlo geschokt door dood meisje in Blerick

VENLO (ANP) - De burgemeester van Venlo, Antoin Scholten, is "geschokt" door het nieuws dat een meisje is doodgestoken in Blerick, dat in de gemeente Venlo ligt. De burgemeester zal "zich vanzelfsprekend blijvend laten informeren door de politie", zo staat in een schriftelijke reactie. "Inhoudelijk zal de burgemeester niet op de zaak ingaan zolang het onderzoek door politie nog loopt."

10 uur geleden
NVWA: gevaarlijke stoffen in meerdere libidoverhogende middelen

UTRECHT (ANP) - De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) waarschuwt voor vijf libidoverhogende middelen. Het gaat om LibiForMe, Mr Stiff (in vloeibare vorm en als capsules), Night Longer Mixed Herbal Blend en Ayibogan Natural.

11 uur geleden
Drie demonstraties aangemeld rond Koningsdag in Dokkum

DOKKUM (ANP) - Bij de gemeente Noardeast-Fryslân zijn tot nu toe drie demonstraties aangemeld rond Koningsdag. Dat meldt een woordvoerder van de Friese gemeente waar Dokkum onder valt, de stad waar koning Willem-Alexander en zijn familie maandag Koningsdag vieren. Demonstraties die vooraf zijn aangemeld, krijgen een vak toegewezen aan de route, "binnen hoor- en zichtafstand van de koninklijke familie", laat de woordvoerder weten.

11 uur geleden