Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Big Short'-hedgefondsmanager op non-actief om Gaza-opmerking

'Big Short'-hedgefondsmanager op non-actief om Gaza-opmerking

NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Hedgefondsmanager Steven Eisman, bekend van zijn succesvolle weddenschap tegen de Amerikaanse huizenmarkt die werd verfilmd in The Big Short, is door zijn bedrijf op non-actief gesteld. Hij had namelijk op sociale media gezegd dat hij de verwoesting in de Gazastrook vierde.

Eisman, sinds 2014 werkzaam bij de in New York gevestigde firma Neuberger Berman, speelde een hoofdrol in het boek The Big Short van Michael Lewis. Zijn personage werd vertolkt door acteur Steve Carell in de verfilming uit 2015. In de filmversie kreeg Carells personage de naam Mark Baum.

De gevierde zakenman raakte deze week in opspraak nadat iemand op X postte dat de wereld zweeg over het door oorlog geteisterde Gaza. Eisman reageerde daarop met de opmerking: "Je maakt zeker een grapje. We zwijgen niet. We vieren het."

Account verwijderd

Eisman, die zich vaker over Israël uitliet, schreef later dat het bericht een "vergissing" was en dat hij had willen reageren op Israëls acties tegen Hezbollah in Libanon. Het X-account is inmiddels verwijderd.

Een woordvoerder van Neuberger Berman nam afstand van Eismans opmerkingen. "Hoewel de heer Eisman heeft erkend dat hij de inhoud van het bericht waarop hij reageerde verkeerd begreep, waren zijn acties op sociale media onverantwoord en verwerpelijk." Volgens zakenkrant Financial Times is de toekomst van Eisman bij het bedrijf momenteel onzeker.

Vermogen Eisman

Zijn faam dankt de inmiddels 62-jarige Eisman aan het feit dat hij flink profiteerde van de financiële crisis van 2007 en 2008. Dat deed hij door 'short te gaan' op Amerikaanse hypotheekobligaties. Toen de waarde van die obligaties kelderde nadat bleek dat veel hypotheken mogelijk nooit meer terugbetaald zouden worden, leverde die weddenschap veel geld op.

Meer uit Financieel

Nederlandse technologische industrie verontrust over heffingen

ZOETERMEER (ANP) - De ondernemersorganisatie voor de Nederlandse technologische industrie FME is verontrust over de nieuwe heffingen die de Verenigde Staten Nederland en zeven andere Europese landen wil opleggen. Dat zegt voorzitter Theo Henrar in reactie op de aankondiging van president Donald Trump.

23 minuten geleden
EU-buitenlandchef: Rusland en China profiteren van heffingen VS

BRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten spelen met de aangekondigde heffingen voor Europese landen vooral China en Rusland in de kaart, zegt EU-buitenlandchef Kaja Kallas. Volgens haar dreigen zowel de VS als Europa hierdoor armer te worden en hebben alleen hun tegenstanders daar baat bij.

24 minuten geleden
EU-ambassadeurs zondag bijeen voor overleg over heffingen VS

BRUSSEL (ANP) - De ambassadeurs van alle lidstaten van de Europese Unie komen zondag samen om te praten over de nieuwe Amerikaanse heffingen, meldt voorzitter Cyprus. Een aantal getroffen landen zei eerder al dat ze met een gezamenlijke Europese reactie wilden komen op de tarieven.

1 uur geleden
Werkgeversorganisatie eens met EU-reactie op Trump over Groenland

DEN HAAG (ANP) - Werkgeversorganisatie VNO-NCW kan zich vinden in de EU-reactie op de extra importtarieven die Donald Trump wil opleggen aan Nederland en andere EU-landen die Denemarken en Groenland steunen in hun verzet tegen inlijving door de Verenigde Staten. "We staan achter de boodschap van de Europese Commissie en de Europese Raad", laat een woordvoerster van de werkgeversclub weten.

1 uur geleden
Democraten én Republikeinen kritisch op Groenland-heffingen Trump

WASHINGTON (ANP) - De aangekondigde heffingen van de Amerikaanse president Donald Trump tegen Europese landen vanwege hun steun aan Groenland, hebben in de Verenigde Staten zelf tot kritische reacties geleid. Niet alleen Democraten, maar ook enkele Republikeinse Congresleden spreken zich openlijk uit tegen Trumps plannen.

1 uur geleden
Handelsakkoord VS en EU op losse schroeven om kwestie-Groenland

BRUSSEL (ANP) - Het handelsakkoord dat de Verenigde Staten en de Europese Unie afgelopen zomer sloten om hun dreigende handelsoorlog af te wenden, wordt voorlopig niet goedgekeurd. Het Europees Parlement kan er niet mee instemmen zolang de VS dreigen Groenland in te lijven, zegt de leider van de grootste en cruciale EP-fractie.

1 uur geleden
Britse premier Starmer noemt heffingen Trump helemaal verkeerd

LONDEN (ANP/AFP) - De Britse premier Keir Starmer veroordeelt het Amerikaanse dreigement om zijn land en andere Europese landen een heffing op te leggen en noemt het "helemaal verkeerd". President Donald Trump wil met een importheffing van 10 procent bereiken dat ze akkoord gaan met de Amerikaanse inlijving van Groenland.

1 uur geleden