Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Big Short'-hedgefondsmanager op non-actief om Gaza-opmerking

'Big Short'-hedgefondsmanager op non-actief om Gaza-opmerking

NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Hedgefondsmanager Steven Eisman, bekend van zijn succesvolle weddenschap tegen de Amerikaanse huizenmarkt die werd verfilmd in The Big Short, is door zijn bedrijf op non-actief gesteld. Hij had namelijk op sociale media gezegd dat hij de verwoesting in de Gazastrook vierde.

Eisman, sinds 2014 werkzaam bij de in New York gevestigde firma Neuberger Berman, speelde een hoofdrol in het boek The Big Short van Michael Lewis. Zijn personage werd vertolkt door acteur Steve Carell in de verfilming uit 2015. In de filmversie kreeg Carells personage de naam Mark Baum.

De gevierde zakenman raakte deze week in opspraak nadat iemand op X postte dat de wereld zweeg over het door oorlog geteisterde Gaza. Eisman reageerde daarop met de opmerking: "Je maakt zeker een grapje. We zwijgen niet. We vieren het."

Account verwijderd

Eisman, die zich vaker over Israël uitliet, schreef later dat het bericht een "vergissing" was en dat hij had willen reageren op Israëls acties tegen Hezbollah in Libanon. Het X-account is inmiddels verwijderd.

Een woordvoerder van Neuberger Berman nam afstand van Eismans opmerkingen. "Hoewel de heer Eisman heeft erkend dat hij de inhoud van het bericht waarop hij reageerde verkeerd begreep, waren zijn acties op sociale media onverantwoord en verwerpelijk." Volgens zakenkrant Financial Times is de toekomst van Eisman bij het bedrijf momenteel onzeker.

Vermogen Eisman

Zijn faam dankt de inmiddels 62-jarige Eisman aan het feit dat hij flink profiteerde van de financiële crisis van 2007 en 2008. Dat deed hij door 'short te gaan' op Amerikaanse hypotheekobligaties. Toen de waarde van die obligaties kelderde nadat bleek dat veel hypotheken mogelijk nooit meer terugbetaald zouden worden, leverde die weddenschap veel geld op.

Meer uit Financieel

Exor wijst bod af voor overname Juventus

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De van oorsprong Italiaanse investeerder Exor heeft een bod afgewezen op zijn meerderheidsbelang in Juventus. Het in El Salvador gevestigde cryptobedrijf Tether Holdings wilde de Italiaanse voetbalclub overnemen van het investeringsbedrijf van de zakenfamilie Agnelli.

7 uur geleden
Levering vliegtuig voor Amerikaanse president verder uitgesteld

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse luchtmacht heeft de geschatte leveringsdatum voor de eerste van twee nieuwe Air Force One-vliegtuigen met een jaar uitgesteld tot medio 2028. Daarmee wordt het voor vliegtuigbouwer Boeing nog lastiger om te voldoen aan de eis van president Donald Trump, die voor het aflopen van zijn termijn in het nieuwe toestel wil vliegen.

11 uur geleden
EU-ministers zijn het eens over visquota voor komend jaar

BRUSSEL (ANP) - De EU-ministers die verantwoordelijk zijn voor visserij hebben een akkoord gesloten over de visquota voor volgend jaar. In de deal is afgesproken hoeveel vissers in EU-lidstaten mogen vangen in Europese zeeën, zoals de Noordzee, de Atlantische Oceaan en de Zwarte Zee.

13 uur geleden
WSJ: Trump zegt te neigen naar Warsh of Hassett als Fed-baas

WASHINGTON (ANP) - Donald Trump zegt dat hij neigt naar voormalig Fed-bestuurder Kevin Warsh of economisch adviseur van het Witte Huis Kevin Hassett als volgende voorzitter van de Federal Reserve. Dat schrijft zakenkrant The Wall Street Journal na een interview met de Amerikaanse president. Trump zei ook dat de volgende baas van de Amerikaanse centrale bank met hem zou moeten overleggen over de rentetarieven.

14 uur geleden
Wall Street sluit met verlies, chipbedrijf Broadcom flink lager

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verliezen gesloten. Chipproducent Broadcom ging flink onderuit na kwartaalcijfers die slecht werden ontvangen door beleggers op Wall Street. Softwareconcern Oracle stond eveneens bij de verliezers na de koersval een dag eerder door tegenvallende resultaten.

1 dag geleden
Zakenman John Fentener van Vlissingen (86) overleden

DEN HAAG (ANP) - De bekende zakenman John Fentener van Vlissingen is donderdag op 86-jarige leeftijd overleden. Dat meldt zijn investeringsmaatschappij BORON, die een condoleancepagina heeft geopend.

1 dag geleden
Amsterdamse AEX-index sluit beursweek met verlies af

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met rode cijfers het weekend ingegaan. De chipfondsen stonden bij de grootste dalers in de hoofdindex op het Damrak na tegenvallende cijfers van het Amerikaanse softwareconcern Oracle en chipproducent Broadcom.

1 dag geleden