Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Big Short'-hedgefondsmanager op non-actief om Gaza-opmerking

'Big Short'-hedgefondsmanager op non-actief om Gaza-opmerking

NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Hedgefondsmanager Steven Eisman, bekend van zijn succesvolle weddenschap tegen de Amerikaanse huizenmarkt die werd verfilmd in The Big Short, is door zijn bedrijf op non-actief gesteld. Hij had namelijk op sociale media gezegd dat hij de verwoesting in de Gazastrook vierde.

Eisman, sinds 2014 werkzaam bij de in New York gevestigde firma Neuberger Berman, speelde een hoofdrol in het boek The Big Short van Michael Lewis. Zijn personage werd vertolkt door acteur Steve Carell in de verfilming uit 2015. In de filmversie kreeg Carells personage de naam Mark Baum.

De gevierde zakenman raakte deze week in opspraak nadat iemand op X postte dat de wereld zweeg over het door oorlog geteisterde Gaza. Eisman reageerde daarop met de opmerking: "Je maakt zeker een grapje. We zwijgen niet. We vieren het."

Account verwijderd

Eisman, die zich vaker over Israël uitliet, schreef later dat het bericht een "vergissing" was en dat hij had willen reageren op Israëls acties tegen Hezbollah in Libanon. Het X-account is inmiddels verwijderd.

Een woordvoerder van Neuberger Berman nam afstand van Eismans opmerkingen. "Hoewel de heer Eisman heeft erkend dat hij de inhoud van het bericht waarop hij reageerde verkeerd begreep, waren zijn acties op sociale media onverantwoord en verwerpelijk." Volgens zakenkrant Financial Times is de toekomst van Eisman bij het bedrijf momenteel onzeker.

Vermogen Eisman

Zijn faam dankt de inmiddels 62-jarige Eisman aan het feit dat hij flink profiteerde van de financiële crisis van 2007 en 2008. Dat deed hij door 'short te gaan' op Amerikaanse hypotheekobligaties. Toen de waarde van die obligaties kelderde nadat bleek dat veel hypotheken mogelijk nooit meer terugbetaald zouden worden, leverde die weddenschap veel geld op.

Meer uit Financieel

Open Huizen Dag trekt 52.000 bezoekers, meer dan vorige keer

UTRECHT (ANP) - Ongeveer 52.000 mensen hebben zaterdag een koopwoning bezichtigd tijdens de Open Huizen Dag van makelaarsorganisatie NVM. Dat zijn er meer dan tijdens de vorige editie in oktober. Toen bekeken 45.000 mensen een huis.

8 uur geleden
WTO-leden dichter bij overeenkomst digitale handel

YAOUNDÉ (ANP) - Wereldwijde afspraken om geen invoerheffingen in te voeren voor digitale handel worden mogelijk verlengd. Binnen de Wereldhandelsorganisatie (WTO) is de afspraak dat "elektronische transmissies", zoals downloads of digitale diensten, niet te maken mogen krijgen met importheffingen. India verzette zich aanvankelijk tegen een verlenging van die overeenkomst, maar laat zijn bezwaren op de WTO-top in Kameroen mogelijk vallen.

10 uur geleden
Haven in Oman ligt twee dagen stil, verwacht Maersk

KOPENHAGEN (ANP) - De werkzaamheden in de haven van Salalah in Oman liggen ongeveer 48 uur stil na een aanval zaterdagochtend, verwacht Maersk. De haven werd geëvacueerd na een "veiligheidsincident" dat schade heeft veroorzaakt aan een hijskraan. Volgens Maersk waren drones betrokken bij de aanval en werden explosies gemeld.

10 uur geleden
Eurocommissaris meldt goed gesprek met handelsgezant VS

YAOUNDÉ (ANP/RTR) - De Eurocommissaris voor Handel zegt een "zeer positief" gesprek met de Amerikaanse handelsgezant Jamieson Greer te hebben gehad. Ze spraken onder andere over toegang tot kritieke mineralen en importheffingen, zei Maroš Šefčovič bij een top van de Wereldhandelsorganisatie (WTO) in Kameroen. De ontmoeting volgt enkele dagen op de goedkeuring van het Europees Parlement voor de handelsdeal die de VS en de Europese Commissie de afgelopen zomer sloten.

11 uur geleden
Hele kottervloot aan de kant door dure diesel, vreest Vissersbond

URK (ANP) - Als de brandstofprijzen voor kottervissers hoog blijven, vaart binnenkort bijna niemand van de Nederlandse kottervloot nog uit. De hoge dieselkosten maken het vrijwel onmogelijk om geld te verdienen aan de gevangen vis, waarschuwt de Nederlandse Vissersbond.

12 uur geleden
Opnieuw flinke verliezen op Wall Street, olieprijzen fors hoger

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen vrijdag opnieuw fors omlaag. Het sentiment onder beleggers op Wall Street bleef negatief door zorgen over de oorlog in het Midden-Oosten, ondanks de verlenging van de pauze van de Amerikaanse aanvallen op Iraanse energiefaciliteiten tot 6 april. Tegelijkertijd bleven de olieprijzen sterk stijgen.

1 dag geleden
Merz: Duitse kolencentrales mogelijk langer in bedrijf om oorlog

FRANKFURT (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Duitsland kan steenkolencentrales langer in bedrijf houden als de energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten nog langer hoog blijven. Dat heeft de Duitse bondskanselier Friedrich Merz vrijdag gezegd. Duitsland heeft een doelstelling om uiterlijk in 2038 helemaal te stoppen met kolencentrales. Maar door de oorlog zijn de gasprijzen sterk gestegen en kolencentrales kunnen helpen om het gasverbruik te drukken.

1 dag geleden