
Big Ben volgend jaar weer te horen in Londen
LONDEN (ANP) - Na een opknapbeurt van de klokkentoren is de Big Ben begin volgend jaar weer te horen in Londen. De renovatie zou dit jaar al klaar moeten zijn, maar liep door de coronapandemie vertraging op.
Deze zomer wordt het klokmechanisme opnieuw geïnstalleerd, in het najaar wordt begonnen met het verwijderen van de steigers rond de klokkentoren, meldt het parlement. Begin volgend jaar klinkt dan weer de grote klok Big Ben in de Elizabeth Tower aan de Theems in het centrum van Londen.
De restauratie van de 178 jaar oude klokkentoren begon in 2017. De restauratie was aanvankelijk begroot op omgerekend bijna 35 miljoen euro. De kosten zijn inmiddels bijna verdrievoudigd tot ruim 90 miljoen euro. Er werd onder meer asbest gevonden.
Meer uit Buitenland
KANANASKIS (ANP/AFP/RTR) - De VS hebben een "sterke verklaring" over de oorlog in Oekraïne in de voorgenomen slottekst van de top van de G7 geblokkeerd, melden anonieme betrokkenen. Washington wil daarmee voorkomen dat zijn positie om te kunnen onderhandelen met het Kremlin wordt ondermijnd.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - President Donald Trump heeft in het Witte Huis met zijn Nationale Veiligheidsraad in de roemruchte 'Situation Room' overlegd over de strijd tussen Israël en Iran, aldus anonieme betrokkenen. De bijeenkomst duurde een uur en twintig minuten. Het is nog niet bekend welke conclusie Trump heeft getrokken. Hij zou geneigd zijn Israël militair bij de aanvallen op Iran te gaan helpen.
3 uur geledenDUBAI (ANP) - Iraniërs die momenteel in de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) verblijven, en van wie het verblijfsvisum is verlopen, krijgen voorlopig geen boetes opgelegd. Daartoe besloot de leider van het land, sjeik Mohammed bin Zayed al-Nahyan, meldt staatspersbureau WAM dinsdag. De uitzondering geldt voor zowel ingezetenen als voor bezoekers uit het overzeese buurland, dat al enkele dagen in gewelddadig conflict is met Israël.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Washington veroordeelt de Russische aanvallen op Kyiv in de nacht van maandag op dinsdag. Het ministerie van Buitenlandse Zaken zegt mee te leven met slachtoffers en nabestaanden. Bij de aanvallen zijn in Kyiv zeker zestien doden gevallen. Onder de doden is een Amerikaan, bevestigde het ministerie.
4 uur geledenKANANASKIS/PARIJS (ANP/AFP/DPA/RTR) - De Franse president Emmanuel Macron heeft gezegd dat het een enorme vergissing zou zijn te proberen het Iraanse regime militair omver te werpen. Volgens het Franse staatshoofd leidt dat tot chaos. Er zou naar een diplomatieke oplossing moeten worden gezocht.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De bevelhebber van de Iraanse strijdkrachten heeft er bij de bevolking van de Israëlische steden Tel Aviv en Haifa op aangedrongen de steden te verlaten. Volgens bevelhebber Abdolrahim Mousavi komen er nu Iraanse vergeldingsaanvallen, terwijl eerdere aanvallen enkel voor de afschrikking waren bedoeld.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - President Donald Trump overlegt dinsdag met zijn veiligheidsadviseurs in het Witte Huis over de rol die de Verenigde Staten moeten spelen in het conflict tussen Israël en Iran, meldt nieuwssite Axios op basis van drie overheidsbronnen. Volgens de drie overweegt Trump serieus om Iraanse nucleaire faciliteiten aan te vallen. Een medewerker van het Witte Huis heeft tegen persbureau AFP bevestigd dat de Nationale Veiligheidsraad bijeenkomt.
6 uur geleden