Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Big Bazar biedt excuses aan leveranciers in advertentie

Big Bazar biedt excuses aan leveranciers in advertentie

DIEMEN (ANP) - Big Bazar heeft maandag in een paginagrote advertentie in het Financieele Dagblad excuses aangeboden aan leveranciers en andere partners. De koopjesketen kampt met faillissementsaanvragen van schuldeisers en huurachterstanden. Schuldeisers en verhuurders werden terecht ontevreden en ongeduldig, meldt Big Bazar-topman Heerke Kooistra in de advertentie.

"Onze excuses voor de afgelopen periode, we weten dat we veel leveranciers en anderen hebben teleurgesteld", schrijft Kooistra. Vorige week vrijdag kreeg Big Bazar van de rechter tijd om afspraken te maken met schuldeisers en te reorganiseren. Alle recent door schuldeisers ingediende faillissementsaanvragen komen daardoor tot volgende week donderdag in de wacht te staan. Op die dag vindt nog een zitting plaats.

Volgens Kooistra komt binnen twee maanden een voorstel aan alle schuldeisers. "We gaan fouten herstellen en gaan voorwaarts." Eerder zei Kooistra al dat hij twintig verlieslatende winkels wil sluiten en voor nog eens twintig winkels huurverlagingen wil. Dat zou nodig zijn om de keten met in totaal 120 filialen en zo'n 1400 medewerkers "gezond te houden". Winkels van Big Bazar zijn nog wel open, meldt hij.

Niet het einde

De keten maakt sinds vorige week gebruik van een zogeheten Whoa-procedure. Dit is een extra mogelijkheid voor levensvatbare bedrijven die gezonde activiteiten hebben, maar vanwege een zware schuldenlast dreigen om te vallen. Advocaat Oscar van Oorschot van Big Bazar meldde dat de keten komende tijd alle schuldeisers verzamelt en probeert met hen tot een akkoord te komen.

Sinds vorige maand klaagden steeds meer partijen dat de onderneming rekeningen niet meer betaalde. Meerdere huurbazen waren al naar de rechter gestapt vanwege huurachterstanden. Ook begonnen leveranciers zenuwachtig te worden. Big Bazar weet de problemen onder meer aan hoge prijsstijgingen in de winkelstraat, waardoor klanten minder geld uitgaven bij de keten.

Topman Kooistra benadrukte onlangs in een gesprek met het ANP dat dit alles niet het einde van Big Bazar hoeft te betekenen. Zijn bedrijf zou wat langer nodig hebben om alle rekeningen te voldoen. "Maar dat we het niet kunnen betalen is niet waar."

Meer uit Financieel

FNV: tientallen klachten van stakende uitzendkrachten over bureau

UTRECHT (ANP) - Vakbond FNV heeft tientallen klachten gekregen van stakende uitzendkrachten over hun uitzendbureaus, meldt FNV-bestuurder Karin Heynsdijk. Uitzendkrachten voeren al weken actie bij distributiecentra van Albert Heijn en Jumbo. De staking is maandag afgelopen, maar uitzendkrachten hebben te horen gekregen dat ze de komende tijd niet meer worden ingeroosterd, aldus FNV.

4 uur geleden
Saudi-Arabië wil nieuwe budgetluchtvaartmaatschappij oprichten

DAMMAM (ANP/RTR) - Saudi-Arabië wil een nieuwe nationale budgetluchtvaartmaatschappij oprichten. De vliegmaatschappij moet in 2030 operationeel zijn en jaarlijks 10 miljoen passagiers vervoeren, melden staatsmedia.

6 uur geleden
Bangladesh wil meer tarwe uit VS importeren voor handelsdeal

DHAKA (ANP/RTR) - Bangladesh heeft een overeenkomst met de Verenigde Staten getekend om de komende vijf jaar meer tarwe te importeren. Volgens ambtenaren wil Bangladesh hiermee proberen om de Amerikaanse importheffingen voor het land te verlagen.

6 uur geleden
Bedrijfsleven: Kamer moet snel maatregelen nemen voor wind op zee

DEN HAAG (ANP) - Vijf ondernemersorganisaties en hoogspanningsnetbeheerder TenneT roepen de Tweede Kamer op snel maatregelen te nemen voor meer windenergie op zee en de verduurzaming van de industrie. Door de val van het kabinet is het risico volgens hen groot dat beslissingen hierover worden uitgesteld. Maar dan dreigt de energietransitie stil te vallen en de industrie naar het buitenland te vertrekken, waarschuwen ze.

9 uur geleden
Elon Musk kondigt 'kindvriendelijke' app van AI-startup aan

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - De start-up van Elon Musk op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI) gaat een app maken voor "kindvriendelijke" inhoud. Dit meldt Musk, de oprichter van xAI, op zijn socialemediaplatform X.

10 uur geleden
Honderden vluchten op Hongkong geschrapt om naderende tyfoon

HONGKONG (ANP/AFP) - De naderende tyfoon Wipha heeft voor flinke verstoringen gezorgd in het vliegverkeer van en naar Hongkong. Ongeveer 500 vluchten zijn geschrapt en zo'n 400 vluchten moeten later zondag vertrekken of landen, meldt de luchthavenautoriteit van Hongkong. De vlucht die vanaf Schiphol gepland staat, lijkt volgens een woordvoerster van de luchthaven wel te vertrekken.

11 uur geleden
Storing bij Poolse luchtverkeersleiding, vliegverkeer ontregeld

WARSCHAU (ANP/RTR/DPA) - De Poolse luchtverkeersleiding heeft zaterdag enkele uren te maken gehad met een storing in het computersysteem waardoor het vliegverkeer in Polen werd ontregeld. Veiligheidsdiensten onderzoeken de storing in het systeem voor luchtverkeersmanagement waarbij ook wordt gekeken of er sprake is van sabotage, aldus de Poolse autoriteiten.

1 dag geleden