Bierverkoop Heineken opnieuw omlaag in Europa en Amerika
AMSTERDAM (ANP) - Heineken heeft het afgelopen halfjaar minder bier verkocht. Dat had vooral te maken met verkoopdalingen in Europa en Noord- en Zuid-Amerika, de twee grootste markten voor de bierbrouwer. In overige regio's vond het bier van Heineken, waaronder ook merken als Birra Moretti en Desperados vallen, meer aftrek.
In Europa drukten onder meer onderhandelingen met grote afnemers op de verkopen. Zo besloot supermarktketen Jumbo in Nederland tijdelijk te stoppen met de inkoop omdat de prijsonderhandelingen niet wilden vlotten. Onlangs werd bekend dat er een akkoord is en Heineken weer terugkeert in de schappen. In de Amerika's had Heineken vooral last van een zwakker consumentenvertrouwen.
Wereldwijd verkocht Heineken ruim 116 miljoen hectoliter bier, 1,2 procent minder dan een jaar eerder. Daarvan kwam 36,2 miljoen hectoliter terecht bij klanten in Europa, een daling van 4,7 procent. In Noord- en Zuid-Amerika nam het biervolume met 1,2 procent af tot 42,2 miljoen hectoliter. Het gaat hier om autonome groei, waarbij eventuele overnames niet zijn meegerekend.
Europese klanten
De onderhandelingen duurden langer dan verwacht, zeiden topman Dolf van den Brink en financieel topman Harold van den Broek in een toelichting bij de resultaten. Naast Nederland werd er ook over prijzen onderhandeld met klanten in Frankrijk, Duitsland en Spanje. Inmiddels zijn de onderhandelingen achter de rug.
Over bedongen prijzen wilden Van den Brink en Van den Broek niets kwijt vanwege de concurrentiegevoeligheid. Naar eigen zeggen is het bedrijf nu wel in een "goede positie" voor een verbetering van de verkoop in de tweede helft van dit jaar. De prognoses voor het huidige boekjaar blijven verder onveranderd.
Importheffingen VS
Ook de handelsdeal die de Europese Unie met de Verenigde Staten heeft gesloten zal daar weinig invloed op hebben, legden Van den Brink en Van den Broek uit. Dat komt doordat Heineken vooral lokaal voor de lokale markt produceert. De impact die er al zou zijn, had het bedrijf al meegenomen bij het vaststellen van de vooruitzichten.
De omzet van Heineken liep in de eerste helft van dit jaar terug met 5 procent tot ruim 16,9 miljard euro. Daarvan bleef een nettowinst over van 744 miljoen euro.
Meer uit Financieel
BANGKOK (ANP) - Lidstaten van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) waarschuwen dat de veerkracht van de wereldeconomie niet voor lief moet worden genomen. Dat staat in een verklaring na afloop van de bijeenkomst in Bangkok.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn vrijdag met koersverliezen gesloten. Een turbulente beursweek eindigde in mineur door de verkoop van aandelen in de technologiesector en stijgende olieprijzen. Beleggers blijven twijfelen of zij hun investeringen in kunstmatige intelligentie (AI) kunnen terugverdienen. Hoewel de vraag naar chips groot blijft, willen beleggers ook rendement zien op de bedragen die worden geïnvesteerd in datacenters en andere infrastructuur.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De prijs voor een vat Brentolie heeft voor het eerst sinds mei de grens van 110 dollar per vat bereikt. De prijs steeg met bijna 4 procent nadat Amerikaanse politici vrijdag een wetsvoorstel indienden om een deal van de Amerikaanse president met Moskou te blokkeren. Deze deal zou het mogelijk maken dat Rusland honderden miljoenen vaten diesel zou vrijgeven.
13 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie gaat kijken of ze een nieuw handelsinstrument kan ontwikkelen waarmee "snel en onmiddellijk" de toegang tot de Europese markt kan worden stopgezet. Dat zei voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen na afloop van een tweedaagse top met EU-leiders in Brussel.
13 uur geledenZAANDAM (ANP) - Albert Heijn verlengt de periode waarin het bedrijf geen onlinebestelde boodschappen bezorgt. In een verklaring laat de supermarktketen weten dat het tot en met dinsdag alles moet annuleren. Eerder meldde het bedrijf al dat het tot en met zondag geen boodschappen zou bezorgen. De supermarktketen zegt er alles aan te doen om vanaf de tweede helft van de week klanten wel weer boodschappen thuis te bezorgen.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag op een slotrecord geëindigd. De hoofdindex sloot 0,9 procent hoger op 1142,88 punten en verbeterde daarmee het vorige slotrecord van woensdag, toen de graadmeter nog op 1137,09 punten sloot. Het algehele sentiment op de beurs was vlak voor het weekend positief na een turbulente week, waarbij aandelen gerelateerd aan AI en in de technologiesector eerst werden verkocht, maar later weer deels in trek waren.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De ANWB neemt energieleverancier NextEnergy over. Naar eigen zeggen wil de ANWB een grote speler op de Nederlandse energiemarkt worden en de overname van het Utrechtse bedrijf "brengt die ambitie dichterbij". ANWB Energie heeft momenteel 200.000 klanten, NextEnergy zo'n 90.000. Beide bedrijven leveren dynamische contracten.
17 uur geleden