Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Biertekort dreigt in Mexico door coronacrisis

Biertekort dreigt in Mexico door coronacrisis

MEXICO-STAD (ANP) - Er dreigt een tekort aan bier in Mexico omdat de regering de productie grotendeels heeft stilgelegd. De autoriteiten hebben daartoe besloten omdat ze bierproductie als 'niet essentieel' hebben gestempeld. Dat schrijft The Washington Post. Inmiddels is er een levendige zwarte handel ontstaan in het gerstenat.

Begin april zijn in de meeste fabrieken de laatste flessen bier van de lopende band gerold. "Veel mensen zijn wanhopig op zoek naar bier", zegt Raúl Funes, het hoofd van een ambachtelijke brouwersvereniging in Tijuana, net ten zuiden van de Amerikaanse stad San Diego. "Het lijkt op toiletpapier."

De grootste supermarktketen van het land, Oxxo, kondigde eind april aan nog maar voor tien dagen bier te hebben. Dat leidde tot massaal hamstergedrag. Onlangs was er een bericht dat een vrachtwagen bier leverde aan een Oxxo in de stad Hermosillo. Er ontstond een gigantische wachtrij van vele honderden mensen die met gezichtsmaskers en op gepaste afstand van elkaar de pils probeerden te bemachtigen.

De wijnindustrie draait echter nog volop. Maar Mexicanen drinken gemiddeld per jaar iets minder dan een liter wijn, terwijl ze bijna 70 liter bier innemen.

Meer uit Financieel

Aanklagers in Frankrijk openen onderzoek naar eBay

PARIJS (ANP/RTR) - Openbaar aanklagers in Frankrijk hebben een onderzoek geopend naar eBay. Via die Amerikaanse onlinemarktplaats zouden illegale producten worden verkocht.

17 minuten geleden
iDEAL ziet aantal aankopen voor Black Friday licht dalen

AMSTERDAM (ANP) - Nederlanders hebben tot nu toe iets minder aankopen gedaan in aanloop naar Black Friday en Cyber Monday dan vorig jaar. Dit meldt iDEAL, dat de cijfers rond het koopjesfestijn dagelijks bijhoudt.

1 uur geleden
Staking België blijft reizigers hard raken

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Reizigers in België ondervinden woensdag opnieuw veel hinder van een nationale stakingsdag. Op luchthaven Brussels Airport zijn alle vertrekkende en veel aankomende vluchten geschrapt. Treinreizigers hebben dinsdag al te maken met treinuitval door stakingen. Maandag zorgden acties ook al voor overlast.

1 uur geleden
EasyJet-directeur ziet benadeelde opstappers op Schiphol

AMSTERDAM (ANP) - In Nederland opstappende passagiers op Schiphol worden benadeeld ten opzichte van overstappers op de luchthaven, vindt easyJet-directeur William Vet. De landendirecteur voor Nederland wijst op de sterk gestegen kosten voor het gebruik van de luchthaven en de Nederlandse vliegbelastingen. Die drukken zwaarder op vluchten voor vertrekkers vanuit Nederland.

2 uur geleden
Vakbond FNV: banenverlies ABN AMRO 'ronduit schokkend'

AMSTERDAM (ANP) - Vakbond FNV noemt het grote banenverlies bij ABN AMRO "ronduit schokkend". Ook is het volgens FNV-bestuurder Arne Gorter "onbegrijpelijk dat een bank die jaar op jaar miljardenwinst boekt opnieuw op zo'n grote schaal in haar personeel wil snijden".

2 uur geleden
CNV: ABN AMRO trakteert werknemers op 'onaangename verrassing'

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO trakteert de werknemers op een "onaangename verrassing" met de mededeling dat de komende jaren duizenden banen worden geschrapt. Dat zegt onderhandelaar Arthur Bot van vakbond CNV. "Een massa-ontslag, vooral gedreven door winstgroei."

4 uur geleden
EasyJet profiteert van populariteit eigen reisorganisatie

LONDEN (ANP) - EasyJet heeft in het afgelopen boekjaar de omzet en winst verhoogd. Daarbij profiteerde de budgetluchtvaartmaatschappij van zijn snelgroeiende divisie die complete vakanties aanbiedt. Die presteerde zo goed dat easyJet zijn winstdoel voor dit onderdeel in 2030 heeft verhoogd.

4 uur geleden