Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Biermarkt volgens brouwers nog lang niet hersteld

Biermarkt volgens brouwers nog lang niet hersteld

DEN HAAG (ANP) - De versoepelingen van de coronamaatregelen hebben maar "zeer beperkt" invloed gehad op de bierverkoop in de zomermaanden, stellen de Nederlandse Brouwers. Volgens de branchevereniging blijft de bierverkoop achter bij vorig jaar en was deze in het derde kwartaal nog minder ten opzichte van voor de coronacrisis. Dat komt onder meer door het slechte zomerweer. Wel dronken mensen relatief weer wat meer bier in kroegen en cafés en minder thuis.

Volgens de brouwersvereniging werd in juli, augustus en september ten opzichte van vorig jaar bijna 6 procent minder bier verkocht. Juli en augustus waren zelfs "ronduit slecht" met respectievelijk bijna 13 en ruim 11 procent minder verkopen in vergelijking met vorig jaar. In de zomermaanden stijgen de bierverkopen doorgaans doordat mensen met het mooie veel buiten kunnen zitten. In vergelijking met 2019 lag de bierverkoop in deze maanden 10 procent lager.

In september trokken de verkopen weliswaar wat aan, maar volgens de brouwersvereniging blijft het herstel "broos". In deze maand noteerden de brouwers een stijging van ruim 9 procent ten opzichte van vorig jaar. Dat is nog niet genoeg om op pre-coronaniveaus terug te komen, aldus de brouwers.

De branchevereniging vindt het daarnaast geen goed idee dat de belasting op drank verhoogd wordt, zoals het kabinet wil. "Dat is het laatste wat moet gebeuren", zeggen de brouwers. Ook willen zij dat de huidige sluitingstijd van de horeca, die op middernacht ligt, verdwijnt. De horeca herstelde in de afgelopen maanden met bijna een vijfde meer verkopen, maar heeft volgens de organisatie "meer ruimte nodig om te herstellen en weer gezond te worden".

Meer uit Financieel

Elon Musk: nieuw algoritme X wordt openbaar

BASTROP (ANP/BLOOMBERG) - Het nieuwe algoritme van berichtendienst X wordt volledig openbaar. Dat belooft de eigenaar van het sociale medium, Elon Musk, op X.

8 uur geleden
Spaans oliebedrijf Repsol wil meer investeren in Venezuela

WASHINGTON (ANP) - De Spaanse olieproducent Repsol is bereid meer te investeren in de olie-industrie van Venezuela. Dat zei topman Josu Jon Imaz bij de bijeenkomst van de Amerikaanse president Donald Trump en bazen van olieconcerns in het Witte Huis.

15 uur geleden
Europese boeren protesteren tegen Mercosur-deal

BRUSSEL/PARIJS (ANP/AFP/BELGA) - Boeren in Europa hebben opnieuw protestacties gehouden tegen de handelsdeal met Zuid-Amerikaanse landen. Meerdere Belgische wegen werden geblokkeerd. In Frankrijk maakte de politie een einde aan een dagenlange blokkade door boeren van een brandstoffendepot in de buurt van Bordeaux. In Ierland demonstreerden duizenden boeren tegen het akkoord.

16 uur geleden
Vluchten op Schiphol als vanouds, wel enkele mensen op veldbedden

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol en KLM verwachten zaterdag geen grote problemen. De afgelopen week gingen vele honderden vluchten op de luchthaven niet door als gevolg van de sneeuw en vrieskou, wat de reisplannen van 300.000 passagiers in de war schopte. Ondanks de temperaturen onder nul gaan verreweg de meeste vluchten nu door.

20 uur geleden
Indonesië blokkeert Grok na wereldwijde kritiek op uitkleed-AI

JAKARTA (ANP/RTR) - Indonesië heeft de toegang tot de chatbot Grok van Elon Musks bedrijf xAI tijdelijk geblokkeerd. De regering van het land vindt het risico te groot dat het programma pornografische beelden genereert met hulp van kunstmatige intelligentie.

21 uur geleden
Exxon-baas noemt Venezuela ongeschikt om in te investeren

HOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - De topman van oliemaatschappij Exxon, Darren Woods, noemt Venezuela momenteel "ongeschikt om in te investeren". Dat zei Woods vrijdag in het Witte Huis, waar president Donald Trump topbestuurders van oliebedrijven had uitgenodigd om te praten over de mogelijkheden voor de olie-industrie in Venezuela.

22 uur geleden
Trump: VS beslissen welke oliebedrijven in Venezuela mogen werken

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zullen beslissen welke oliebedrijven actief mogen zijn in Venezuela. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump gezegd voorafgaand aan een ontmoeting met bestuurders van oliebedrijven in het Witte Huis, waar wordt gepraat over de heropbouw van de Venezolaanse olie-industrie.

1 dag geleden