Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bierbrouwers staan klaar om horeca te bevoorraden

Bierbrouwers staan klaar om horeca te bevoorraden

AMSTERDAM (ANP) - Nederlandse bierbrouwers staan klaar om horecazaken te bevoorraden. Heineken, Grolsch en Swinkels laten weten voldoende bier op voorraad te hebben en al hun klanten binnen een week te kunnen voorzien. Ingewijden in Den Haag meldden dat het kabinet dinsdag gaat bekendmaken dat de coronamaatregelen voor de horeca worden versoepeld per 28 april.

"We zijn er dag en nacht mee bezig, dit komt niet onverwachts", zegt een woordvoerder van Grolsch. De brouwer is "zo goed mogelijk voorbereid in alle opzichten" en is op dagelijkse basis in gesprek met klanten. Ook Swinkels, brouwer van onder meer Bavaria, is al aan het bevoorraden. De brouwer heeft horecarelaties gevraagd om hun bestellingen op tijd door te geven, aldus een woordvoerster. Het is niet zo dat er extra bier hoeft te worden gebrouwen want het bedrijf heeft ook een grote exportmarkt.

Heineken moet een flinke operatie uitvoeren wanneer het kabinet besluit dat er versoepelingen mogelijk zijn. Volgens een woordvoerder hebben 8000 klanten van de brouwer een terras en zullen er vanaf woensdag flink wat vrachtwagens van Heineken op de weg te zien zijn. "We staan in de startblokken", zegt een woordvoerder. Ook bij Heineken zijn de horecagelegenheden al aan het bestellen vanwege de verwachte versoepelingen van de maatregelen.

Ingewijden in politiek Den Haag meldden dat terrassen onder voorwaarden weer kunnen heropenen. Er wordt gedacht aan een maximum van twee mensen aan één tafeltje of meer als de mensen uit hetzelfde huishouden komen. Ook zou de opening gepaard gaan met een eindtijd.

Meer uit Financieel

Passagiersaantallen Dubai Airport gekelderd door oorlog

DUBAI (ANP) - Dubai International Airport, normaal de drukste luchthaven ter wereld, heeft in maart de passagiersaantallen zien kelderen door de oorlog in het Midden-Oosten en de ernstige verstoringen van het vliegverkeer in de regio. Volgens de luchthaven daalde het aantal reizigers die maand met 66 procent in vergelijking met een jaar eerder tot 2,5 miljoen.

6 minuten geleden
HDN: mensen vragen minder hypotheken aan door hogere rente

DE MEERN (ANP) - Huizenkopers en mensen die bijvoorbeeld een verbouwing willen financieren hebben afgelopen maand minder hypotheken aangevraagd, meldt het Hypotheken Data Netwerk (HDN). De gestegen hypotheekrente maakte zowel kopers als niet-kopers terughoudender.

22 minuten geleden
Nederlands bedrijf lanceert dronemarktplaats voor Europese legers

AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlandse defensiesoftwarebedrijf Intelic heeft maandag een platform gelanceerd waar Europese ministeries van Defensie direct drones kunnen kopen. Daarmee worden inkooptrajecten voor "mission-ready drones" aanzienlijk verkort, meldt het bedrijf. Het platform lijkt op een recent gelanceerde dronemarktplaats voor het Amerikaanse leger, ontwikkeld met Amazon.

33 minuten geleden
Bitcoin voor het eerst in maanden meer dan 80.000 dollar waard

SINGAPORE (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Cryptomunt bitcoin is voor het eerst in meer dan drie maanden weer meer dan 80.000 dollar waard geworden. Handelaren verwerkten gemengde berichten over de oorlog in het Midden-Oosten. Verder lijkt sprake van optimisme dat er in de Verenigde Staten een doorbraak is in onderhandelingen over een bepaling in een wetsvoorstel voor cryptowetgeving.

1 uur geleden
GameStop doet bod van 56 miljard dollar op eBay

GRAPEVINE (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse videogameketen GameStop heeft een bod uitgebracht op eBay van bijna 56 miljard dollar (bijna 48 miljard euro). GameStop wil van de onlinemarktplaats een concurrent maken voor webwinkelconcern Amazon.

1 uur geleden
Meer orders Nederlandse industrie om zorgen verstoring leveringen

ZEIST (ANP) - De Nederlandse industrie heeft in april meer orders ontvangen door zorgen bij klanten over verstoringen van toeleveringsketens vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens de Nederlandse Vereniging voor Inkoopmanagement (Nevi) haalden klanten door die onzekerheid orders naar voren. Dat leidde ook weer tot een hogere productie.

1 uur geleden
Merz: Trump wil heel Europa aanpakken met invoerheffingen

BERLIJN (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft gezegd dat de door de Amerikaanse president Donald Trump geplande hogere invoerheffingen op auto's uit de EU gericht zijn op de Europese Unie als geheel en niet specifiek op Duitsland. "Hij wil heel Europa aanpakken", zei Merz zondag tegen de Duitse omroep ARD.

5 uur geleden